Jemná a snadná bábovka

Suroviny:  250 g jemného tvarohu na pečení  250 g polohrubé mouky  250 g másla  1 prášek do pečiva  130 g cukru krupice  2 vejce  citronová kůra  50 g rozinek namočených v rumu  1 špetka soli

Postup:

Také vás může zajímat ...

V rendlíčku rozehřejeme máslo, kousek si ale necháme na vymazání formy. Ve velké míse smícháme vlažné máslo, cukr, sůl a citronovou kůru. Pak přidáme tvaroh, rozinky a vejce. Ke směsi přidáme na závěr jemně prosátou mouku s kypřícim práškem a vše důkladně promícháme. Těsto vlijeme do předem vymazané a vysypané formy na bábovku.

Pečeme ve vyhřáté troubě nejprve na 220 °C asi 30 minut a dalších 15 minut na 150 °C. Po vystydnutí posypeme moučkovým cukrem.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...