Jiří Korn – Prý umře opuštěný a chudý

Ne o každém řekne bývalá žena, že to je frajer a nejlepší chlap. Kateřina Kornová to o Jiřím prohlašuje, kudy chodí.

Není zrovna šetřivý typ. Proto usoudil, že bude ve stáří chudý jako kostelní myš. Když byl malý, přál si být bohatým a krásným princem, což později přehodnotil a toužil stát se kovbojem. Měl i k tomu i oblečení. Tatínek totiž pracoval jako číšník v Alcronu a v roce 1958 jel do Bruselu na světovou výstavu. „Odtud mi přivezl kovbojské oblečení i s koltem,“ vzpomíná zpěvák.

Také vás může zajímat ...

„Pak jsem vyrazil s matkou tramvají v tom oblečku na koupaliště z Karlína až do Šárky, všichni na mě civěli a já ukrýval rudý obličej pod kloboukem,“ vzpomíná na strastiplnou cestu.

Málem se stal králem – v pohádce.

Honza málem králem

Pak už se za kovboje nikdy nepřevlékl. O dětství v početné rodině – měl bratra a dvě sestry – mluví s úsměvem. Nikdy nezapomene, jak bratr přinesl v žákovské poznámku a ukazoval ji otci ležícímu v posteli. Zvědavý Jiří se na to přišel také podívat, stál vedle bratra. Otce poznámka rozzlobila, vymrštil se a omylem dal facku nevinnému Jiřímu. Kornovy hity zná každý.

Yvetta, Claudie, Zpívat jako déšť, Každá trampota má svou mez, Já půjdu tam a ty tam a spoustu dalších si lidé pobrukují ráno v koupelně, méně se však ví, že v roce 2017 zpěvák obdržel cenu Thálie za celoživotní operetní a muzikálové mistrovství. Být princem se mu nepodařilo, zato si zahrál v pohádce Honza málem králem. Mluví v ní hlasem Michala Pavlaty (†71), což ho tehdy dost mrzelo.

„Režisér Zeman měl o roli Honzy jasnou představu, a to včetně hlasu. A když jsem se ho snažil přesvědčit hlasovou zkouškou, neuspěl jsem. Smlouva umožňovala předabování a myslím, že bylo i předem dáno, že se tak stane. Mrzelo mě to dlouho,“ konstatuje perfekcionista Korn. „Už se nedozvíme, jaké by to bylo v mém podání.

Ale pohádka je oblíbená, to je asi to nejdůležitější.“ Pachuť z natáčení Kornovi připomíná i zranění, které nechtěně způsobil herečce Valerii Kaplanové (†81), jež hrála kmotřičku smrt.

Zlomil jí totiž dvě žebra.

Skvělá doba

Jiří Korn je všestranný. Hraje velmi úspěšně billiard a golf. Bez nadsázky se dá říct, že na co sáhne, to se mu daří. Jezdí na koloběžce, má vlastní řadu parfémů, známá je jeho vokální skupina 4TET. Ženám se líbí, hrají v jeho životě důležitou roli. V roce 1972 se oženil poprvé s Hanou, zřejmě se jednalo o mladickou nerozvážnost, protože manželství šlo záhy ke dnu.

„Rozešli jsme se ne moc v dobrém a pak už jsme se nevídali. Moje první manželka už bohužel nežije,“ řekl k tomu zpěvák. Zato svazek číslo dvě byl již mnohem vážnější. Zpěvačku a modelku Kateřinu Kornovou (52) mu muži záviděli. Láska na první pohled to podle Kateřiny nebyla, ale velké sympatie hrály roli od začátku. „Dohromady jsme se rozhodně nedali hned, to poměrně trvalo.

Jirka tehdy sháněl tři děvčata jako křoví pro svá vystoupení a oslovil mě. No a já sehnala ještě dvě své kamarádky – Martinu Zbořilovou, dnes Formanovou, a Ladu Kristofovičovou. Tak vzniklo trio KLM,“ vypráví Kateřina Kornová. Dívky vystupovaly s Kornem v dobách jeho největší slávy. „Byly to skvělé zážitky, krásná doba,“ vzpomíná modelka.

Pak dostala nabídku z modelingu a odcestovala do světa na zkušenou. „Když ale přišel rok 1989 a já v televizi viděla, co se v Česku děje, vrátila jsem se. Hrozně mě to táhlo zpátky, chodila jsem pak na všechny ty Václaváky a Letný a prožívala jsem krásné chvíle plné proměn a naděje.

No a začala jsem opět spolupracovat s Jirkou…“

Nejlepší chlap

A přeskočila jiskra, což Kateřina popisuje slovy: „Pak se to tak nějak vyvinulo, že jsme se sbližovali čím dál víc a nakonec jsme byli spolu. Mně na něm vždy imponovalo, jaký je profík, jak je galantní, prostě opravdový gentleman. Ale vážně bych si nikdy předtím ani nepomyslela, že bychom my dva někdy mohli skončit spolu, natož mít děti a vzít se.

Ale stalo se.“ S odstupem času tvrdí, že Jiří byl nejlepší chlap jejího života, ale že tehdy byla příliš mladá a nedokázala ho dostatečně ocenit. „Dostala mě svým smyslem pro humor, navíc mi i uvařila,“ popsal Jiří, co ho na Kateřině zaujalo. Narodili se Filip (28) a Kristina (27), manželství však zřejmě neuneslo tlak spojený se zjištěním, že je syn vážně nemocný.

V polovině devadesátých let se vztah rozpadl, o syna Filipa se ovšem rodiče dodnes vzorně starají.

V roce 2017 se Korn oženil s Renatou (45), s níž se seznámil kdysi na golfu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...