Jiří Krampol – Belmondo ze Žižkova se ženil čtyřikrát

Okouzlující Belmondo ze Žižkova nedá na milovanou čtvrť dopustit, dětství strávil v jejích poetických ulicích. Památkou na rvačky mezi chlapci z Karlína a hochy ze Žižkova je mu třicet šest jizev na hlavě! Rodina nepatřila k nejbohatším, k narozeninám dostával malý Jirka pětadvacetikorunu, a jak si jí vážil!

Vyučil se soustružníkem, pracoval nějakou dobu jako údržbář, pak se však přihlásila o slovo láska k herectví a evidentní talent, neboť Jiří je komediant od narození.

Také vás může zajímat ...

Divadelní akademii múzických umění absolvoval v roce 1962, byl v angažmá v Divadle Na Fidlovačce či v Divadle Na zábradlí, období největší popularity zažil v osmdesátých letech v Semaforu, kde vytvořil dvojici s komikem Miloslavem Šimkem (†63). Všichni ho známe také jako moderátora pořadu Nikdo není dokonalý.

Herec svalnaté postavy proslul rovněž láskou ke sportu, i v pokročilém věku posiluje či hraje tenis. Ženy se o českého Belmonda zajímaly odjakživa. Věřte nebo ne, ale za svou první intimní partnerku označuje tehdy asi třicetiletou zubní lékařku, která se s ním k jeho úžasu zamkla v ordinaci, když přišel na zubní prohlídku. Ukázalo se, že se totéž stalo i několika dalším Jiřího spolužákům.

Později doktorku za trest přeřadili do pohraničí, zřejmě si na ni někdo stěžoval.

Divoké mládí

Lásek bylo tolik, že na tu první si čilý herec už ani přesně nepamatuje. Mládí označuje za divoké období, kdy se zamilovával každý týden do jiné, a tak ani svateb nebylo málo. Ženil se čtyřikrát, což vysvětluje tak, že každý člověk je tvor omylný a on se třikrát spletl, napočtvrté trefil do černého. Byl ženatý s televizní hlasatelkou, právničkou i modelkou.

Naposled si vzal učitelku z mateřské školky a tohle manželství vydrželo. Poprvé spolu mluvili, když byla Hana (56) školačka, jako dospělí se seznámili v Semaforu.

Hana sem přišla s kamarádkou a Jiří, tehdy už potřetí rozvedený, ji pozval na víno.

Prostě učitelka

O své Haničce Jiří Krampol tvrdí, že je to nejlepší žena, kterou kdy poznal. Jako učitelka z mateřské školy se starala o děti, teď pečuje o něho. Navíc má skoro až přehnaný smysl pro pořádek, který se projevuje mimo jiné i tak, že když Jiří například zkonzumuje večeři, Hana pečlivě utře stůl, na kterém není ani drobeček. Nevěru Jiří neuznává, není ten typ, který utíká od manželky za jinými.

Když už to doma neklape, sebere se a odejde – definitivně. Jiří Krampol přísahá, že manželce Haničce nikdy nevěrný nebyl. Bojí se toho, protože se zná z dřívějška. Kdyby to prý rozjel, tak je manželství v troskách. Takže to raději nerozjíždí. Též paní Hana skálopevně tvrdí, že být nevěrná, to ji nikdy nenapadlo.

Jen jednou byla platonicky zamilovaná do jednoho novináře, a když ji její Jiříček takzvaně zlobil, v afektu mu říkala, že se s ním rozvede a odstěhuje se k onomu charismatickému pánovi.

Problém je v tom, že on by ji ale nechtěl, má přítele.

Podepsal jí fotografii

Učitelka a později zástupkyně ředitele v mateřské školce by pravděpodobně vedla obyčejný život, ale řízením osudu se ocitla po boku známé osobnosti. Ti dva se seznámili v divadle. Hana tu byla coby divačka, které se známý herec líbil, jenomže jednalo se o zalíbení, dá se říci, dětské. Hana byla školačka, Jiří dospělý muž.

Podepsal jí fotografii, hezky se usmál, a protože byla půvabná a světlovlasá, poznamenal něco jako: „Hele, přijď, až vyrosteš. “Ani jeden z nich netušil, že ta věta byla pro oba osudová a že Hana, až bude dospělá, za komikem skutečně přijde. Tehdy se tomu oba zasmáli, ta myšlenka byla samozřejmě absurdní. Věkový rozdíl třiadvaceti let působil nepřekonatelně.

Ale život, jak se říká, píše romány.

I v případě Haničky a Jiřího popadl plnicí pero a inkoust a dal se do přemýšlení, jak to navléknout, aby se ti dva po nejrůznějších životních zatáčkách přece jen dostali k sobě.

Rozený gentleman

Jiří Krampol je manžel, kterého by Haně mohly všechny závidět. Nedávno se Hana ocitla na psychiatrii, protože zkombinovala léky s alkoholem. Zdůvodnila to tím, že prošla těžkým obdobím, kdy se podrobila operaci kolene, ramene a kotníku. A herec, jenž o manželku dojemně pečoval, se opět chová čítankově. Promluvil v tom smyslu, že žena si už vytrpěla dost.

Výraz jeho tváře nasvědčoval, že má o ni strach.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...