Jiřina Jirásková a Zdeněk Podskalský spolu žili dlouhá léta, ale on se nikdy nerozvedl se svojí ženou!

„Zdeněk mi uměl svou přítomností vynahradit všechna příkoří té doby, která se na mně opravdu vyřádila.“

Jeden z nejznámějších a nejdelších milostných vztahů v českém showbyznysu byl poněkud zvláštní. Zdeněk Podskalský (+70) a Jiřina Jirásková (+81) spolu nikdy nebydleli a on zůstal ženatý s jinou partnerkou!

Herečka Jiřina Jirásková (+81) byla v mládí lamačkou mužských srdcí. Pravdou také je, že se jí někteří pánové kvůli její inteligenci a náročnosti báli.

Také vás může zajímat ...

Rozhodně k nim ale nepatřil její první manžel, herecký kolega Jiří Pleskot (+75). Vycházeli spolu přímo ukázkově, až na jednu maličkost.

Jiřina byla svému manželovi nevěrná. Po letech přiznala, jak jí ten úlet mrzí. „Zklamala jsem muže, kterého jsem si vážila,“ konstatovala smutně. „Prostě jsem mu ublížila.“

Macháčka zranila, Brodský jí to oplatil!

Jiřina nerozbíjela jenom své vztahy, zasahovala i do těch cizích. Přebrala své jmenovkyni Jiřině Švorcové (+83) přítele. Dokonce s Jiřím Valou (+76) čekala dítě, aby si ho pojistila.

To jí ale nevyšlo, herec se otcem stát nechtěl a tak šla Jiřina na interrupci. Velkou osobností byl bezesporu Miroslav Macháček (+68). Ten jízlivou kolegyni hodně miloval a podařilo se mu na chvíli získat její srdce. Rozchod ho pak zasáhl tak hluboce, že s ní dlouhá léta nepromluvil.

Smířili se až v 80. letech, kdy spolu natáčeli film Dva lidi v zoo. Jiřina Jirásková ovšem poznala i milostné prohry. Dal jí to ochutnat Vlastimil Brodský (+81). Už to vypadalo, že dojde dokonce ke svatbě, termín byl zamluvený. Jenže týden před obřadem Vlastimil přišel s výmluvou, že mu zemřela babička a kvůli smutku se ženit nemůže.

Jiřina mu to nikdy nevěřila, ale nemohla nic dělat. Jeden dlouhodobý a osudový vztah na ni ale přece jen čekal, i když měl svá omezení. Mužem jejího života se stal režisér Zdeněk Podskalský (+70)

Rozvodem nechtěl ublížit

Ne že by se Jiřina ohlížela na skutečnost, že je Zdeněk ženatý. Jeho manželství bylo ale udržováno spíše ze soucitu a z ohleduplnosti. Během studia v Moskvě totiž režisér poznal jednu Rusku, oženil se s ní a přivedl ji do Prahy.

Měli spolu syna. Z milostného vztahu zanedlouho nic nezbylo, jenže Zdeněk věděl, že případný rozvod by jeho ženě přinesl velké potíže. Proto ho odmítal.

A nic na tom nezměnil až do své smrti, takže celá ta dlouhá léta, během kterých trval jeho vztah s Jiřinou Jiráskovou, šlo z jeho strany vlastně o nevěru. Vztah s režisérem byl pro Jiřinu výhodný i po pracovní stránce.

Nabídky skvělých rolí se jen hrnuly, manžel ji například režíroval i v legendárních Světácích. Pak ovšem přišla normalizace a zákaz. Třináct let nesměla Jiřina natáčet. Přišla tak i o roli paní Ofky v Noci na Karlštejně – tu za ní „vyfasovala“ Slávka Budínová (+78).

Po jeho smrti dala přednost samotě

Místo před kamerou tak trávila Jiřina hodně času v jihočeských Malenicích, na zahrádce domu, kde se Zdeněk narodil. On sám kvůli jejím postojům problémy neměl, jen mu občas vyčítali, s kým to žije.

Jiřinu to trápilo a tak se ho zeptala, jestli mu to stojí za to. „A on řekl, že stojí, že s takovou ženskou se jen tak nesetká,“ konstatovala později. Podle Zdeňkova syna ale vztah dvojice nebyl v posledních letech úplně ideální.

Jiřina si prý na jeho otci nespravedlivě vylévala svůj hněv a špatné nálady. Prý si svůj život představovala bohatší nebo velkolepější. Ať už to je pravda nebo ne, faktem zůstává, že po Zdeňkově smrti v roce 1993 si už herečka nikoho dalšího nehledala. Dala přednost samotě.

Měla ještě maminku, která zemřela ve vysokém věku 98 let. Na věčnost odešel i její první manžel Jiří Pleskot, kterému kdysi tolik ublížila. Ve vysokém věku musela navíc čelit mnoha zdravotním problémům, které ji omezovaly v pohybu a působily jí bolest. Proto se po její smrti spekulovalo, zda na onen svět neodešla nakonec dobrovolně.

V politice neuspěla a v divadle naštvala spoustu lidí!

Po Zdeňkově smrti udělala Jiřina Jirásková některé kroky, kterým by se možná ve šťastném partnerském vztahu vyhnula. Zkusila kandidovat do Senátu, ale neuspěla.

Stala se ředitelkou Divadla na Vinohradech, kde strávila tolik let, ale rozkmotřila si některé slavné herce. Radoslav Brzobohatý (+79) kvůli ní divadlo opustil a založil si vlastní scénu. Vlastimil Brodský (+81), kterého si chtěla Jiřina kdysi vzít, zase nemohl své dávné lásce odpustit její politické postoje.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...