Josef Zíma: Trýzní ho svědomí

Zavinil smrt kamaráda. Josefa Zímu (84), kterému nikdo neřekne jinak než Pepíček, to tíží celý život. Král dechovky a legendární princ Radovan z Princezny se zlatou hvězdou je sužován výčitkami svědomí.

Tragédie se stala v roce 1959, kdy se vracel z vystoupení ze Strakonic autem do Prahy. Na moment usnul a narazil do stromu. Těžce se zranila zpěvačka Judita Čeřovská a režisér Jiří Jungwirt, který později zemřel.

Nesnesitelné Břímě nese Zíma celý život. Situace byla tehdy natolik dramatická, že Zímova manželka Eva Klepáčová situaci neunesla a pokusila o sebevraždu skokem z okna. Pepíček Zíma vyvázl s podmíněným trestem, ale jeho skutečný trest, děsivé výčitky svědomí, byl horší než kriminál.

Také vás může zajímat ...

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...