Jsou energy drinky bezpečné?

Zdá se vám, že jsou energy drinky jen takovou moderní záležitostí poslední doby? Omyl. Tyto nápoje existují na trhu už více než 20 let. Obsahují hlavně kofein, ale také třeba taurin, kreatin, sacharidy, ženšen, guaranu a doplňují deficit v oblasti minerálů a stopových prvků.

Mají svým konzumentům přinést odstranění únavy, návrat energie, zvýšení bdělosti, ale třeba i zlepšení nálady. Na co si dát pozor Faktem je, že nadměrná konzumace těchto nápojů může vyvolat až kofeinovou intoxikaci, jejímž následkem může být srdeční arytmie, tachykardie, zvracení, záchvaty apod.

Také vás může zajímat ...

Sílu energetických nápojů logicky umocňuje alkohol. A právě tato kombinace bývá u lidí oblíbená. Pokud jste fanoušky energetických nápojů a je vám více než padesát let, dávejte si pozor. Obzvlášť, pokud sportujete a rádi si dáte sklenku něčeho dobrého.

Pití těchto drinků má neblahý vliv i na zuby, které se kvůli vysokému obsahu cukru a kyselinám rychleji kazí.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...