Můj kousek štěstí

Jsou Kanárské ostrovy šťastným rájem?

Podle jedné z hypotéz jsou zbytkem legendární Atlantidy

Říkalo se jim Ráj blaženosti nebo také Šťastné ostrovy.  Takový název byl oprávněný. Zde námořníci na rozbouřeném moři nacházeli bezpečí, stálé počasí, nádhernou přírodu a vlídné původní obyvatele.

Od nemapěti přitahovalo těchto sedm ostrovů námořníky celého světa. Dokonce i objevitel Ameriky Kryštof Kolumbus zde s oblibou na svých cestách pobýval, a právě proto bylo na jeho počest založeno v hlavním městě muzeum.

shutterstock_20055865

Nejtepleji je ale na ostrovech Tenerife a Grand Canaria. Na jihu Grand Canarie měli svou základnu piráti, něco podobného jako slavný přístav Tortuga. Na ostrovech naleznete opravdu vše – palmové oázy, sopečnou krajinu i písečné duny.

Vane zde stále vlahý vítr od Atlantiku, díky kterému vás tu neobtěžují vosy a komáři. Zato se to tady hemží toulavými kočkami a psy, podle kterých dostaly ostrovy svůj název.

shutterstock_96732481

Mocná říše?

Najdete zde nádherné pláže s klasickým pískem, a také ty s pískem sopečným, které jsou černé a písek jemný jako samet. Počasí je tu stabilně krásné po celý rok, komu se nelíbí lenošit na pláži, vyrazí do skal, kde ho čeká překvapení.

Někteří z místních na ostrově totiž bydlí v jeskyních, ke kterým vedou krkolomné schody vydlabané do skály a u vchodu do jeskyně je tu a tam připevněný satelit. Když zavřete oči, můžete si myslet, že jste navštívili legendární Atlantidu.

Podle jedné z hypotéz jsou totiž Kanárské ostrovy zbytkem této, kdysi mocné, říše. O tom, že osídlení je pradávné, svědčí pyramidy na největším z ostrovů  Tenerife u města Guimar.

Buďte gurmány

Kanárské víno bývalo po staletí nejlepší a v Evropě nemělo konkurenci. Až koncem 18. století je vytěsnila vína francouzská a španělská. Dnes si na kanárském víně příliš nepochutnáte. Zato si ale dopřejte vynikající místní sýr Manchego, navštivte některou z místních rybářských restaurací nebo si kupte zaručeně čerstvé ryby – levně, přímo u rybářů.

kanary 2

Pokud se chcete držet raději české kuchyně, a přesto ochutnat některou z místních pochoutek, pak si dejte Puchero Canario. Guláš z dýně, zelí, brambor a vepřového masa. Vynikající je také místní specialita, dušený králík s rajčaty a bramborem.

Jako dezert si nesmíte odpustit pohlazení pro duši Bienmesabe, což je lehká buchta s krémem z medu, mletých mandlí, skořice a žloutků.

Jak na místní

Stačí se naučit jen několik málo španělských slov, a místní obyvatelé vás budou milovat. Nezapomeňte také vyjádřit svůj obdiv místní patronce Černé madoně.  Chrání před hladomorem, sopečnými výbuchy a piráty.

Týdenní letecký zájezd pořídíte od 11 600 Kč.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden