Jsou vousatí muži víc nevěrní?

Líbí se vám drsné typy mužů s vousy jako měli Tři mušketýři? Tito muži oproti hladce oholeným více kradou, perou se a podvádějí své ženy. Proč?

Ukazuje se, že vousy vypovídají hodně o charakteru a hodnotách muže, který je nosí! Nejnovější psychologické studie se zúčastnilo 200 mužů ve věku mezi 30 a 60 lety.

Také vás může zajímat ...

Všichni dostali předloženo devět mužských obličejů s různými stupni oholení. Muži si měli vybrat obrázek, který odpovídá tomu, jaké vousy nosí oni sami. Pak odpovídali na řadu otázek týkajících se jejich morálních hodnot, zásad a nevěry.

Dominance skrytá ve vousech

Z výsledků vyplynulo, že 65 procent mužů mělo vousy různých délek a střihů. Zajímavé je, že majitelé těch nejdelších plnovousů vyjadřovali větší sexistické názory na ženy než muži s tváří hladce oholenou.

Z toho psychologové usuzují, že muži, kteří se cítí jako macho a alfa samci a také i nadřazenější vůči ženám, nosí mnohem častěji vousy, protože mají pocit, že tím jasně ženám ukazují svou mužnost a dominanci.

Vousáč versus holobrádek

Průzkum ukázal, že u vousatých mužů je nevěra mnohem častější než u oholených. 47 procent vousáčů podvádělo svou partnerku ve srovnání jen s 20 procenty holobrádků.

45 procent vousatých mužů přiznalo, že má častější sklony k rvačkám v porovnání s 29 procenty mužů hladce oholených. 40 procent vousáčů uvedlo, že už někdy v životě něco ukradli, zatímco mezi holobrádky to bylo jenom 17 procent. Výsledek je zajímavý. Jenže přesto jsou pro ženy stejně nejvíc sexy muži s několikadenním strništěm.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...