Juraj Herz: Při životě ho drží prášky

Vzdal roli

Juraj Herz

Slavný režisér JURAJ HERZ (82) skončil definitivně s prací. Na vině je jeho stále se zhoršující zdravotní stav. Srdeční fibrilace už mu nedovoluje pracovat. „Při životě mě udržují jenom prášky, vyléčit to nejde. Když se mi to zhorší, tak můžu mít i mozkovou mrtvici. Jediné řešení mé nemoci je smrt,“ řekl s osudem smířený režisér. Jeho zdraví se velmi zhoršilo během posledních dvou měsíců.

„Jsem na tom moc špatně,“ přiznal Herz, který už není schopen sám řídit automobil a musí se nechat všude vozit. Kvůli špatnému zdravotnímu stavu ho odmítli dokonce i pojistit. Měl si totiž zahrát hlavní roli v rakouském filmu a na práci se velmi těšil. „Musel jsem to nakonec odmítnout,“ svěřil smutně a dodal, že scénář uměl celý nazpaměť. „Už točí pár týdnů za mě jiný herec.

Je se mnou definitivní konec,“ říká režisér, který si v některých svých filmech také sám zahrál.

Také vás může zajímat ...

„Má mě na starosti nesčetně lékařů a nikdo mi nedokáže pomoct,“ zoufá si Herz, o něhož také pečuje jeho partnerka MARTINA HUDEČKOVÁ (53).

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

MOJE ŠŤASTNÁ HVĚZDA je připravena na stáncích každou středu. A s ní skutečný život populárních herců, zpěváků, moderátorů či jiných známých celebrit. Moje šťastná hvězda chce nabídnout jen to nejlepší. Nechybí recepty, horoskopy, zajímavosti, rady pro zdraví i krásu i soutěže o lákavé ceny. Časopis pravidelně zařazuje i bonusové několikastránkové přílohy, které jsou zdarma.

Komentáře

...