K oblíbeným hrám Dany Morávkové s manželem patří únosy do ciziny!

Herečka věří, že Petr je pro náhradou za předčasně zesnulého otce!

Pořád si prý připadají jako na prvním rande!

Jaké je tajemství dlouhého a spokojeného vztahu bez skandálů a konfliktů? Dana Morávková (49), hvězda Ordinace v růžové zahradě a její manžel Petr Malásek (56) vám to prozradí!

Jejich vztah je natolik bezproblémový, že si dokonce prý od jednoho časopisu vysloužili titul „nejnudnější manželské soužití“. Hudebníkovi Petru Maláskovi a herečce a choreografce Daně Morávkové to ale ani trochu nevadí. Vlastně jsou na to oba hrdí.

Také vás může zajímat ...

Seznámení proběhlo jako ve filmu!

Jak Petr, tak Dana si prožili docela nabité dětství i mládí. Zatímco jejich spolužáci běhali venku a hráli si, oba budoucí manželé pilně cvičili a dřeli: Petr hru na klavír, Dana balet a vrcholový sport. Dvakrát se dokonce stala juniorskou mistryní v krasobruslení, konkrétně v tancích na ledě.

„Oba víme, že úspěch vyžaduje dřinu, nepřichází zadarmo, a práce a jejích výsledků si vážíme,“ konstatoval Petr. K jejich osudovému setkání došlo na koncertu v Olomouci. Petr tam doprovázel na klavír legendární šansoniérku Hanu Hegerovou (88).

Daně se ta chvíle vybavuje jako scéna z nějakého romantického filmu: „Šla jsem na zámku po schodech nahoru, kde stála spousta lidí, ale já viděla jen jeho.“ Tehdy se jen nesměle pozdravili. Znovu se setkali za několik měsíců při spolupráci na muzikálu Kabaret v Divadle Na Zábradlí.

Pak už to šlo rychle – do roka byla svatba! Dnes jsou spolu Petr s Danou už jednadvacátým rokem a mají spolu syna. Pořád se spolu ale cítí stejně dobře jako tehdy, když jejich vztah začínal. „Co jsme se seznámili, jsme pořád spolu, takže to první rande vlastně trvá pořád,“ zhodnotil své manželství Petr.

Když jeden pracuje, druhý mu dopřeje klid

Dana bere svého manžela i jako určitou náhradu za to, že příliš brzy – ve 14 letech – přišla o svého tatínka. „Opravdu věřím, že pán Bůh mi za tátu poslal Petra,“ prohlásila. O tom, že je její manžel tím pravým a jediným, se přesvědčuje denně a dokázaly jí to i vyhrocené situace.

„Vybavuji si, jak jsem byla těhotná, a protože se mi udělalo špatně, přijela pro mne sanita,“ vzpomínala. „Když se Petr vrátil z koncertů v Německu, našel prázdný byt a na zemi poházené kanyly. Nevěděl, co se stalo, neměli jsme ještě mobily, ale on se mě vydal hledat po pražských nemocnicích.“

Spokojenému páru to funguje proto, že se mohou jeden na druhého spolehnout a navzájem si tolerují svoji práci. Oba si do manželství také přinesli zkušenost z domácností svých rodičů, kde vládly klid a rodinná pohoda. Na hádky ostatně ani nemají čas.

„Vzájemné chvíle si musíme krást,“ prohlásila Dana. „Petr na mě třeba čeká někdy po představení v divadle a pak jdeme na kafe, abychom si popovídali, nebo na Petra čekám do půlnoci ze stejného důvodu doma, než přijde z koncertu.“Ordinace

Cil cesty se dozvěděl až na letišti!

Čas, který spolu tráví, si dokážou Petr a Dana zpestřit nečekanými zážitky. Jeden druhého například unesou do ciziny. Petr tak svoji ženu například naložil do auta, aniž by jí řekl, kam mají namířeno – a zjistila, že jí sehnal vstupenky na operní představení v italské Veroně, městě Romea a Julie!

Ona ho zase na oplátku „unesla“ na letiště a teprve tam se dozvěděl, že se letí podívat do Barcelony. Pak zase přijdou chvíle, kdy se moc nevídají, i když jsou spolu doma: to když se Dana učí novou roli nebo její manžel pracuje na nějaké skladbě.

„Když má Petr před premiérou, tak ho neruším a neotravuji s nesmysly,“ chápe herečka. „Pokud skládá něco těžkého, vím, že ho nemůžu obtěžovat.“ Za celé ty dlouhé roky od prvního setkání spolu s manželem neměli žádný vážnější konflikt.

Dana upřímně říká, že lepšího chlapa, než je Petr, nepotkala. A dodává: „Jsme jako puzzle a já to nechci do konce života měnit. Věřím, že spolu i zestárneme!“

K žárlivosti prý nemají důvod

Skandálům se vyhýbají!
Skandálům se vyhýbají!

Jak Dana, tak Petr se při své práci setkávají s mnoha pokušeními v podobě jiných mužů a žen. Často jsou to známé a atraktivní tváře. Oni se tím ale nenechají zneklidnit.

„Kdybych měla žárlit na každou zpěvačku, kterou Petr doprovází, nebo kdyby měl on žárlit na každého kolegu, se kterým hraji, nebo si dávám pusu, tak se z toho zblázníme,“ potvrdila Dana Morávková.

„Máme se rádi a určitě si neděláme žádné scény.“ Nic před sebou netají, nelezou si do mobilů, ale stejně by tam nic podezřelého neviděli. Dobře vědí o sobě navzájem, že někoho podobného by jen těžko hledali!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...