K rozvodu s manželem dospěla Lucie Vondráčková až po rok trvající právnické bitvě!

„Snažila jsem se být tou nejlepší manželkou, jakou jsem uměla. Pořád to asi nebylo dost, ale ničeho nelituju.“

Zpěvačka a herečka Lucie Vondráčková (39) se proslavila už v dětství. V kariéře úspěšně pokračovala i v dospělosti, s muži se jí ale příliš nedařilo. Ani její manželství, ve kterém přivedla na svět dva syny, nedopadlo dobře.

Příjmení Vondráčková na scéně českého showbyznysu proslavila Helena (72), teta Lucie (39). Pro mladou herečku a zpěvačku to mohlo být tak trochu handicapem, protože bylo jasné, že jí s její slavnou příbuznou budou vždycky lidé srovnávat.

Také vás může zajímat ...

Už od dětství se ale vydala svojí vlastní cestou a i když se nevyhnula občasným šlápnutím vedle, rozhodně svému příjmení hanbu nedělá.

Hrála už v devíti letech!

Jak už to u některých umělecky nadaných lidí bývá, Lucie zdědila geny po rodičích: maminka byla textařkou a překladatelkou, otec Jiří (68) zase známým hudebníkem a zpěvákem.

Lucie si k tomu v dětství přibrala pohybové aktivity: tančila, chodila na gymnastiku a naučila se i stepovat. Měla rovněž talent na jazyky, což se jí později, vzhledem k jejím životním osudům, hodilo. Před kameru se jako herečka poprvé postavila v pouhých devíti letech: jednalo se o seriál Údolí bílých králů.

Dál pravidelně navštěvovala konkurzy a později si k herectví přibrala i moderátorské zkušenosti. Provázela mladé diváky hudebně-soutěžním magazínem s názvem Marmeláda. Podle něj nazvala i své první písničkové album; to natočila už ve třinácti letech.

Bylo jasné, že její další kroky zamíří na konzervatoř. Po jejím absolvování Lucie studovala Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy a získala tam titul magistry.

Rozchod v soukromí i na jevišti

I vzhledem k tomu, že Lucie dostala darem od života také atraktivní vzhled, bylo jasné, že se kolem ní bude točit spousta mužů. Herci a zpěváci si často hledají partnery ve svém oboru. Lucie v tomhle směru nebyla výjimkou.

Její velkou láskou se stal herec Michal Dlouhý (51). Věkový rozdíl dvanácti let nebyl tak dramatický a Michal měl hodně zkušeností z profese i ze života. Zahráli si spolu dokonce v klasické hře od Williama Shakespeara, i když tam předvedli scénu, jaká je naštěstí v reálném životě nepotkala. Michal na jevišti Lucii škrtil.

O důvodech rozchodu sympatického páru existovalo více verzí. Jedna z nich zněla, že Lucie se příliš změnila a získala sebevědomí. Její samostatnost prý už Michalovi nevyhovovala. Druhá verze byla zase o tom, že herec se chtěl usadit, jenže na Lucii to bylo příliš brzy.

Zajímavé pak bylo, že rozcházející se dvojici hráli oba na divadelních prknech ve hře Na dotek. V době, kdy jí zkoušeli, byli ještě spolu, po několika reprízách se rozešli, ale v inscenaci účinkovali dál. Zkušenosti ze soukromí jim pomáhaly na jevišti – a naopak.

Po Tomášovi přišel další Tomáš!

Dalším důležitým mužem v životě Lucie se stal krasobruslař Tomáš Verner (33). Bylo mu sice o šest roků méně, ale to nehrálo roli. Zpěvačka nadšeně prohlásila, že si s Tomášem skvěle rozumí a že je to jeden z nejvíce inspirativních a vtipných lidí, které zná.

Protože každý z nich vynikal v jiném oboru, uzavřeli dohodu, že Lucie naučí Tomáše zpívat a on jí zase bruslit. Neměli na to ovšem dostatek času, rozešli se ještě předtím, než stačili tenhle úmysl uskutečnit. Bylo to v přátelském duchu a Lucie se pak soustředila na svoji kariéru.

Natáčela další písničky a hodně zpívala v muzikálech. Třetí a nejdůležitější muž, který si pak získal její srdce, měl s tím druhým hodně společného. Také se jmenoval Tomáš, také byl sportovcem a slavil úspěchy na lední ploše.!

Tajná svatba v Troji

Hokejistu Tomáše Plekance (37) poznala Lucie čistě náhodou na jisté akci, ze které zrovna chtěla odejít. Zdrželo jí právě setkání s Tomášem, který se s ní chtěl seznámit.

Nejprve to působilo trochu rozpačitě, protože toho s málomluvným sportovcem moc nenapovídali. Podstatné ale bylo, že si navzájem byli sympatičtí. Ačkoliv vnější okolnosti zdánlivě byly proti tomu, aby mezi hokejistou hrajícím v Kanadě a zpěvačkou působící v Česku, vznikl vztah, přesto se tak stalo.

A přestože tomuto vztahu nedávali někteří lidé příliš šancí, dotáhla to zamilovaná dvojice až do svatební síně. V kapli Svaté Kláry v pražské Troji se konala tajná svatba. Manželskému páru se pak narodil syn Matyáš (8). Bylo to sice předčasně, o dva měsíce, ale všechno dobře dopadlo.

Po čase pak přibyl do rodiny další kluk, Adam (4). Vypadalo to, že z Lucie je šťastná máma a usazená žena. Pochvalovala si, že vždycky si přála tři děti, ale už takhle vnímá krásu kompletní rodiny.

Veřejná válka

Rodina trávila většinu času v Kanadě, kde Tomáš hrál hokej. Zdálo se, že manželství je šťastné a bezproblémové. O to větším překvapením bylo, když dal Tomáš na sociálních sítích na vědomí, že vztah spěje ke konci.

V téže době se po jeho boku začala objevovat tenistka Lucie Šafářová (32), takže to vypadalo, že právě ona je příčinou krachu manželství. Tomáš ale oponoval, že s novou partnerkou se dal dohromady až poté, kdy bylo jasné, že vztah s Lucií už nebude pokračovat – a že rozvést se chtěla jako první právě Lucie.

Než ale ke skutečnému rozvodu došlo, předcházela mu rozsáhlá válka mezi Lucií a Tomášem přes sociální sítě, bulvární média i právníky. Hledání kompromisů bylo hodně složité. Oba partneři chtěli brát ohled hlavně na děti. „Kluci mají jednoho tátu, kterého jsem opravdu milovala jako ještě nikdy nikoho,“ prohlašovala Lucie.

„V životě by mě nenapadlo jim ho nějak v hlavičkách očerňovat.“ Také Tomáš uvedl: „Nechci, aby si kluci jednou četli nějakou další špínu o svých rodičích, nebo aby trpěli, že nejsou s tátou. Nechci je zároveň odehnat od jejich mámy.“

Přesto se Lucie ani její manžel nevyhnuli vzájemnému obviňování a nejrůznějším spekulacím. Po roce se pak naštěstí definitivně dohodli na tom, že všechny své spory ukončí. Od roku 2019 má tak Lucie v osobních dokladech napsáno „rozvedená“.

Otec prý Tomáše neměl rád a chtěl Lucii chránit!

Podle některých informací panovalo napětí mezi otcem Lucie, Jiřím Vondráčkem a jejím manželem Tomášem. Navzájem se prý nemuseli, tatínek bral svého zetě jako „obyčejného hokejistu“ a párkrát se oba muži údajně i pohádali.

Lucii se ale pak nelíbilo, jak otec popisoval detaily jejího rozchodu s Tomášem. Dokonce mu za to prý vynadala i její matka. „Vždycky mu říkám, aby neříkal věci, o kterých neví, jak jsou,“ konstatovala. „On to ale nechápe. Chce mě chránit.“

Tenhle polibek opravdu nebyl dokonalý!

Ačkoliv by si Lucie ráda zahrála v nějakém zajímavém hodnotném filmu, nemá na role moc štěstí. Na české scéně se objevila jen v podprůměrných komediích typu Babovřesky 3 nebo Decibely lásky, což není určitě důvod k chlubení se.

Štěstí zkoušela i v Kanadě, ale komedie The Perfect Kiss čili Dokonalý polibek, která byla uvedena i v našich kinech, dopadla naprosto katastrofálně. Lucie se špatný film snažila bránit i na sociálních sítích, ale zastalo se jí tam jen pár nejvěrnějších fanoušků.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...