Kalábrie – perla jižní Itálie

Víte, kde jsou nejkrásnější pláže nejen Evropy, ale i celého světa ?

Krásné pláže, nedotčená příroda a romantika. Taková je Kalábrie nacházející se v tom nejjižnějším výběžku Itálie.

Také milujete moře, ale nemáte rádi přeplněné pláže se slunečníkovými a lehátkovými velkoměsty? Vydejte se s námi do Kalábrie.

Také vás může zajímat ...

Nejjižnější skalnatý cíp Itálie totiž láká nejen na dlouhé a písčité pobřeží s rozlehlými plážemi a křišťálově průzračnou vodou, ale těm, kteří opravdu chtějí, nabízí i romantické, očím skryté malé plážičky téměř ztracené za mohutnými skalními útesy, kterými je Kalábrie jako posetá.

Když budete mít štěstí, může být některá z místních miniaturních pláží třeba na celou dovolenou jenom vaše!

shutterstock_420872482

Capo Vaticano

Nejkrásnějším a nejvyhledávanějším místem celé Kalábrie je bezesporu oblast Capo Vaticano. Leží u Tyrhénského moře, které je, na rozdíl od divokého Jónského moře na opačné straně pobřeží a „patří“ hlavně surfařům, teplé a klidné. Právě v těchto místech se do pobřeží zařezávají vysoké skály, které vytváří malé zátoky s romantickými písčitými plážičkami a průzračnou vodou.

Tady najde klid opravdu každý.

Některé menší pláže jsou však hůře přístupné, proto je lepší vyrazit sem na lodi.

Belveder aneb moře shora

Nevíte-li, jakou pláž vybrat a kam se na Kalábrii vydat, zkuste se na zdejší přírodní krásy podívat nejprve shora. Vyhlídky nedaleko majáku Belveder otevírají nezapomenutelné pohledy na jednotlivé menší i větší pláže a zátoky a vy se tak můžete v klidu rozhodnout, ke které z nich se vydáte.

Mezi nejznámější patří pláž Paraiso del Sub, Pizzuta nebo Baia di Riaci proslulá svými jeskyněmi, kterými lze proplouvat.

shutterstock_201938692

Tropea – město na skále

Když už vás velké pláže zvané po italsku Lida i malé romantické zátoky omrzí, neváhejte navštívit historické městečko Tropea, které je centrem celé Kalábrie. Nachází se také na pobřeží a na hlavní městské pláži ční jako maják v moři vysoká skála, na jejímž vrcholku postavili místní kostel sv. Marie.

K vidění stojí jistě i domy tesané přímo do skály nebo pestrobarevné tržiště, kde si svůj suvenýr vybere opravdu každý.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama