Kam letos na Halloween

Oblíbený svátek vydlabaných dýní a průvody strašidel jsou zase tady!

Oprašte svoje kostlivce ve skříních a vyveďte je do společnosti! Za odměnu vás čeká dýňová polévka, dýňové palačinky, koláče, marmelády a na zahřátí lahodný podzimní punč.

Také vás může zajímat ...

Raduň

Dobroty ze záhrobí

Původně lidový strašidelný rej, pořádaný poslední říjnový večer, je nyní pojímán hlavně jako slavnost dětí a omladiny. Ve velkém se pořádají zejména oslavy na hradech a opuštěných zříceninách. Takovou tradiční akcí se stala Noc duchů a strašidel na zámku Raduň na Opavsku.

Děti i dospělí převlečení do strašidelných kostýmů se zde mohou těšit nejen na rozvernou duchařskou veselici, ale hlavně na originální party s „mrtvolným“ občerstvením. Kdo by neochutnal například krvavá jablíčka nebo čarodějný punč? Pochutnat si ale můžete i na běžných dýňových pochoutkách.

Novým lákadlem pro návštěvníky letos bude také opravené sklepení. Velkolepou halloweenskou party plnou soutěží, tance a zábavy, připravuje i nedaleká Ostrava.

Ústí nad Labem

Strašení v Laguně

Vedle tradiční halloweenské akce na hradě Střekov se stává stále oblíbenější Strašení na Laguně, zábavný podvečer pro celou rodinu v parku na Severní Terase, který je spojený s tradičním dlabáním dýní, soutěžemi, strašidelným karnevalem, lampionovým průvodem.

Naposledy zde letos uvidíte barevné fontány, které doprovodí velkou ohňovou halloweenskou show. Pro zahřátí děti čeká horký čaj, pro rodiče je přichystané svařené víno a horká medovina. Strašidla, duchové, kostlivci, upíři a jiné hrůzostrašné bytosti ovládnou také zoologickou zahradu.

Čeká vás zde idylická podzimní dušičková atmosféra, dušičková výzdoba a dobroty pro zahřátí i mlsné jazýčky budou neodmyslitelnou součástí akce. Milovníci tajemna, nezapomeňte si vzít na zvolenou akci baterku nebo raději lampion, ať jste styloví!

Praha

Pražská strašidla

Velkolepý průvod pražských strašidel je vzdorem proti invazi oslav tohoto „cizáckého“ svátku. Každý rok v předvečer Dušiček, tedy 1. listopadu, vystoupí ze stínu staré Prahy desítky strašidel a projdou hlavním městem ve velkém průvodu.

Součástí akce je i zábavné vyprávění pražských pověstí. Průvod vychází vždy v 18.00 hodin od Prašné brány a jde uličkami Starého Města. Strašidla z řad diváků, která se rozhodnou oslavit českou tradici, jsou vítána.

Na závěr průvodu se uskuteční modlitba a zvonění za bloudící duše a poté se už můžete oddat reji strašidel. Pokud se rozhodnete zúčastnit, pak určitě nezapomeňte zvonečky s sebou! Velký průvod strašidel se uskuteční také v pražské Troji i na dalších místech hlavního města.

Jihlava

Dýňový svět

Přelom října a listopadu je nejmagičtější období roku. A jihlavské podzemí je svou děsivostí proslavené. Dvacet pět kilometrů dlouhé podzemní chodby zamotají hlavu snad každému. Jedná se po Znojmu o druhý největší labyrint podzemních chodeb u nás.

Světélkující chodba, brnění a silueta mnicha lehce zviklají i skeptiky. Pokud chcete jihlavské podzemí navštívit, není prý záhodno do těchto míst chodit právě v tento čas. Přesto v těchto dnech je pro vás přichystáno Peklo v podzemí.

Není ale radno do něho vodit malé děti, ty by měly zamířit raději do Pohádkové říše. Zajímavou atrakcí na Vysočině je také Dýňový svět na Statku u Pipků v Nové Vsi u Leštiny.

Úsov

Tajemné sklepení

Vydlabané dýně osvětlující potemnělé nádvoří a hrůzu nahánějící průvodci, kteří budou lákat své oběti do tajemného sklepení. To můžete čekat od návštěvy zámku Úsov v Jeseníkách. I letos slibuje zdejší oslava Halloweenu jedinečné zážitky.

V sobotu 27. října od 17 do 22 hodin na vás kromě něho čeká i nová expozice Putování středověkem, která je umístěna v nejstarší části hradu. Je věnována středověkým řemeslům. Na rozdíl od ostatních expozic je v této části zámku povoleno, nebo dokonce doporučeno, dotýkati se vystavených exponátů.

Halloweenem se rozloučíte s letošní sezonou na zámku, jeho dveře se pak otevřou zase až v dubnu. Když už tu budete, nenechte si ujít lovecko-lesnické muzeum, které je ojedinělým muzeem tohoto druhu ve střední Evropě.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...