Kam na adventní trhy?

Nechte se unést magickým kouzlem Vánoc

Zavřete oči a zaposlouchejte se do adventních písní a tradičních lidových koled. Dopřejte si lahodný punč a pečené kaštany!

Bratislava

Také vás může zajímat ...

Slovensko

Jedinečné zboží

Pokud se chystáte navštívit vánoční trhy v Bratislavě, vychutnáte si i tam dokonalé vůně, chutě a atmosféru, která je všudypřítomná. Ty největší trhy se nacházejí na dvou náměstích a to na Hlavním a Františkánském.

Letos zde najdete rovnou stovku stánků, ve kterých vám nabídnou občerstvení – lokše s různými náplněmi, klobásy, rybí speciality, pagáče, punč, medoviny, jablka v karamelu, také vánoční dekorace, různé dárky a řemeslné výrobky.

Na jevištích je zde připraven zajímavý program. Před Národním divadlem najdete velké kluziště se stříbrným stromem. K bruslení vám tu hrají koledy a vedle kluziště najdete stánky s dobrým jídlem a pitím.

Vánoční trhy můžete navštívit i na výstavišti Incheba Expo Bratislava v rámci akce Dni Vianoc. Můžete zde koupit zajímavé věci, které jinde nedostanete.

Norimberk

Německo

Perníkem provoněný

Norimberk je vyhlášený svými vánočními trhy po celé Evropě, a protože se nachází nedaleko českých hranic, je v adventní době častým cílem českých turistů. Říká se, že na místních trzích se dají koupit ty nejhezčí vánoční ozdoby.

Jarmark každoročně zahajuje norimberský vánoční anděl, který se stal symbolem zdejšího předvánočního času. Postavička andílka patří proto k povinné výbavě místních stánků. Kromě svařeného vína se ze všech koutů line vůně zdejší speciality – ohřátého vaječného punče se šlehačkou.

A co by to bylo za norimberský adventní trh bez perníčků? Norimberk je považován za město perníku, protože právě tady se tato pochoutka zrodila. Nad celým městem bdí Císařský hrad, na jehož nádvoří stojí vánoční strom.

Pokud si sem vyšlápnete po setmění, naskytne se vám okouzlující výhled na trhové adventní městečko pod vámi.

Londýn

Británie

Sněhové království

V této zemi nesmí na vánočním stole chybět pečený krocan s nádivkou a anglický vánoční pudink, který většinou chutná jen obyvatelům tohoto ostrova. A k tomu si Angličané během adventních trhů hrdlem prolévají litry svařeného vína a ta tam je jejich pověstná zdrženlivost.

Slavnostní rozsvícení Londýna doprovází hudební doprovod. Nenechají si jej ujít ani populární hvězdy. Jejich tváře můžete v tomto čase vidět i v ulicích. Zábavní parky se promění v zimní pohádku, ve které je vše bílé jako cukr.

Nechybí v něm bary a restaurace, horké nápoje na zahřátí a velký vánoční trh. Můžete si tady zabruslit a navštívit magické ledové království s kouzelnými sochami z ledu.

Vídeň

Rakousko

Vídeň je vánoční město

První adventní trh se zde pořádal už koncem 18. století. Lidové tradice a řemesla přežívají v tomto městě dodnes. Trhů se zde koná několik, jejich náplň se ale od sebe liší. Vánočnímu trhu na náměstí Freyung dominují hlavně staré tradice a lidová řemesla.

Adventní trh na Karlově náměstí klade zase důraz na uměleckou hodnotu. Proto zde najdete především prodejní stánky s ručně vyráběnými vánočními ozdobami a výrobky lidových řemesel. Letos se trh tematicky soustředí na životní prostředí, proto zde můžete ochutnat různé bio speciality.

Vánoční trhy na Štěpánském náměstí nabízejí zajímavou atmosféru v samotném centru Vídně poblíž Katedrály svatého Štěpána. Na náměstí Marie Terezie je pro návštěvníky připravena kouzelná vánoční vesnička, kde si můžete mimo jiné poslechnout typickou rakouskou dechovku, trubače a pěvecké sbory.

Vánoční trh najdete také u Prateru, a ten je v první řadě o zábavě.

Budapešť

Maďarsko

Z trhů rovnou do lázní

Na adventní výlet do Budapešti si s sebou nezapomeňte vzít plavky. Prohlédněte si město, občerstvení si dejte u některého ze stánků na Vörösmartyho náměstí nebo u baziliky svatého Štěpána a prohřát se běžte do budapešťských lázní.

Prim tu hrají stánky s občerstvením. Za pár forintů si dáte teplé klobásy, plněné papriky, langoše s česnekem a guláš podávaný v chlebu. A nebyla by to Budapešť bez štrúdlu – můžete si vybrat makový s višněmi, tvarohový nebo nějaký jiný.

Navštivte vyhlášenou Velkou tržnici. Tolik klobás a salámů na jednom místě jste určitě ještě neviděli. K procházkám láká pěší zóna Váci utca i dunajské nábřeží. Budapešť je nejhezčí o adventu, kdy je nádherně osvětlená.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...