Kam na dovolenou s dětmi?

Za sluncem do Chorvatska a Řecka

Červen je ideální čas na dovolenou s malými dětmi či vnoučaty. Ceny jsou příznivé, počasí pěkné a lidí je všude méně, než v plné turistické sezóně. Zbývá si jen vybrat kam?

Vybrat místo nejlépe odpovídající potřebám vašich potomků je pro spokojenou dovolenou to nejdůležitější. Vždy se dopředu ptejte na všechny detaily. Nabízí hotel například dětskou postýlku? Je pláž vhodná i pro ty nejmenší? Znáte odpovědi? A pak už stačí vyjet.

Také vás může zajímat ...

Chorvatsko, to je stále klasika, která nezklame. Zdejší ostrovy jsou ideální pro rodinnou dovolenou. Zejména pak okolí měst Split, Zadar, Rijeka nebo Makarská. Tady na rodiny rozhodně myslí. Je tu nadměrné množství písčitých pláží s pozvolným vstupem do vody a hotely jsou připraveny na děti.

Mnoho ubytovacích zařízení zde zdarma poskytuje dětské postýlky, židličky a rozmáhají se i dřívější večeře s dětskými menu. Půjčit si můžete kola s dětskou sedačkou.

Na řecké vlně

Ideální pláž pro rodinnou dovolenou by měla mít zajištěno občerstvení, veřejné sprchy, postupný vstup do moře bez ostrých kamenů a také možnost pronájmu lehátek a slunečníků. Patří mezi ně třeba letovisko Limni Keri na ostrově Zakynthos.

Místní pláž je částečně písečná, částečně oblázková a s pozvolným vstupem do moře. Stromy tamaryšku lemující pobřeží poskytují příjemný stín. Z malého přístavu vyplouvají výletní loďky na okolní nádherné pláže i do mořských jeskyní.

Autobusem můžeme pohodlně dojet do hlavního města Zakynthosu. Na jihu Kréty je letovisko Plakias. Je tu příjemné podnebí a prostorná pláž s lehátky, slunečníky a sprchami. Pobřeží je členité, což vytváří spoustu menších pláží. Plakias má unikátní biosystém a najdete tu i vzácné subtropické rostliny.

Klid a romantika

Ve vesničce Agios Nikitas na ostrově Lefkada na vás dýchne kouzlo pravé romantiky a všudypřítomný klid. V okolí najdete úžasné koupání v modrozelených vodách s příjemnými oblázkovými a písečnými plážemi.

Jsou dostupné pěšky, za dobrého počasí také lodním taxíkem. Agios Stefanos je malé půvabné letovisko na severozápadním pobřeží Korfu. Původně se jednalo o rybářskou osadu, jedná se tedy o klidné místo ideální pro odpočinkovou dovolenou.

Hlavní předností letoviska je asi dvoukilometrová písečná pláž, na níž ani v hlavní sezóně není problém najít soukromí.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...