Kam na podzim k moři?

Užijte si poslední sluníčko a teplé moře na evropských plážích

Jak vybrat to správné místo, abyste si ještě užili letošního léta? V září je stále pěkně v Řecku, Turecku, Itálii či ve Španělsku. V říjnu je ideální třeba Egypt.

Menorca

Také vás může zajímat ...

Nedotčený klenot

Menorca sice leží ve stínu známější Mallorcy, ale možná proto je kouzelnější. Panenská příroda, klid a nejkrásnější pláže z celých Baleárských ostrovů z ní dělají klenot, nedotčený masovou turistikou.

V zátokách s azurově modrým mořem se nachází malé plážičky obklopené skalnatými útesy, ze kterých se otevírá nespočet výhledů na úchvatné přírodní scenérie. Nejlepší doba na návštěvu Menorcy je září, kdy je moře krásně vyhřáté a stále převládá slunečné počasí.

V tomto období jsou zde také nádherně zbarvené východy a západy slunce. Na Menorce se vyplatí půjčit si auto a vydat se poznávat krásy ostrova. Ceny půjčovného jsou jedny z nejnižších v Evropě. Nejkrásnější pláž z celých Baleárských ostrovů se nachází v jihozápadní části ostrova a nese jméno Cala Macarelleta.

Egypt

Stále nejoblíbenější

Teplé Rudé moře, relaxace a komfort, to vše je Egypt koncem září a v říjnu. Teploty zde už nedosahují k 50 stupňům, vzduch je snesitelný a azurově čisté moře je příjemně vyhřáté. Egypt se svou bohatou historií potřebuje minimálně desetidenní dovolenou.

Pokud vás omrzí opalování, koupání v moři nebo zkoumání podmořského světa, můžete každý den vyrazit na výlet a poznávat egyptské památky a kulturu. Asi nejznámějším turistickým cílem českých turistů je letovisko Hurghada.

Celoročně nabízí slunce, krásné pláže, oblasti vhodné pro surfování a především pro potápění. Egypt to jsou korálové útesy, bohatý podmořský život a vraky potopených lodí. Hotely v Hurghadě jsou připravené na všechny typy zákazníků. Překrásné areály s bazény, masáže a fitness nadchnou i nejnáročnějšího návštěvníka.

Sicílie

Moře ze všech stran

Pěkné pláže se na tomto ostrově najdou všude. Sicílie je obklopena mořem ze všech stran. Největší renomé má východní pobřeží, úsek mezi Catanií a Taorminou, tzv. Kyklopská riviéra. Tady najdete nádherné oblázkové pláže, nad nimiž se zvedají svahy největší evropské sopky Etny.

Cenou za nádherné scenérie je zde ale často nesnadný přístup do vody a v okolí Taorminy, nejproslulejšího sicilského letoviska, je nutné počítat s nadsazenými cenami, pokud si budete chtít pronajmout lehátko či slunečník.

Dlouhé písečné pláže se rozprostírají jižněji, mezi Catanií a Syrakusami. Pokud máte rádi historii a památky, pak město Syrakusy bylo v antické době jedno z nejvýznamnějších celého Středomoří. Stranou hlavních cest zůstává nejjižnější cíp Sicílie, je to krajina tichých zátok.

Turecko

Nejkrásnější na podzim

Podle místních obyvatel je země na pomezí Evropy a Asie nejkrásnější na konci léta. Právě v tento čas se sem proto sjíždějí umělci, milovníci památek i plážoví povaleči. Úmorné vedro vám tu už nebude bránit v delších procházkách za poznáním, a užijete si zároveň i slunce a teplé moře.

Je to ideální čas pro prozkoumání čtrnáctimilionového Istanbulu. Davy turistů, které na vrcholu sezony obklopují památky, a vedra, která město spalují, jsou koncem září pryč. Nic vám nebude bránit navštívit chrám Boží Moudrosti nebo nedalekou Modrou mešitu a Velký Bazaar.

Více si užijete i lodní výlet po Bosporské úžině, který může trvat od jedné hodiny až po celý den. V Turecku je samozřejmě pláží obrovské množství. Pláž Patara u stejnojmenného města je považována za jednu z nejkrásnějších na světě a mezi nejkrásnější pláže patří také laguna v městě Oludeniz.

Rhodos

Ideální ke koupání

Rhodos je jedním z nejjižnějších řeckých ostrovů a i v říjnu zde teploty atakují třicítku a moře má 24 stupňů. Na ostrově byste měli navštívit centrum hlavního města Rhodos a kouzelný Lindos s akropolí, z níž je fantastický výhled na bílé domky i modré moře.

Klasikou je i výstup na vrchol rozhledny Filerimos, kde můžete obdivovat značnou část ostrova. Navštivte také poloostrov Prasonisi, který je s Rhodosem spojen písečnou pláží. Díky příznivým větrům si ji oblíbili surfaři.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...