Kam zmizel můj Bertík?

Kdo neměl nikdy doma pejska, nepochopí. Jenže ten čtyřnohý chlupáč byl člen mojí rodiny. A mně je bez něj hrozně smutno.

Už jsem oběhla třikrát dokola samoobsluhu a nic. Můj milovaný Bertík zmizel, jako by se po něm zem slehla. Přitom byl jako vždy uvázaný u sloupku. Hned vedle vchodu do obchodu. Pokaždé tam na mě věrně čekal.

Věděl, že dostane nějaký pamlsek. Proto byl hodný a ani se nehnul. Jenže teď byl pryč. A nikdo o něm nic nevěděl. Sedla jsem si na lavičku a dala se do usedavého pláče. „Můj ubohý Bertík, co se s ním jenom stalo? Vždyť je to můj jediný opravdový kamarád. Co budu dělat?“

Úžasný parťák

Také vás může zajímat ...

Bertíka jsem dostala jako úplně malé štěňátko od svého syna. Žila jsem sama v docela velké garsonce a malý, úžasný voříšek mi ihned přirostl k srdci. O štěňátko bylo sice zpočátku dost práce.

Ale tím líp. Jsem už v důchodu, nemám co na práci. A tak jsme si s Bertíkem brzy našli svůj každodenní program. Byly v něm dlouhé procházky, hraní s míčkem i velké mazlení a večerní odpočinek na pohovce u televize.

Vše dobře chápal

Bertík byl také skvělý posluchač. Mohla jsem mu vyprávět, co jsem zrovna chtěla a potřebovala. Neskákal mi do řeči, neodporoval, nehádal se, jako můj bývalý manžel. Jen špicoval ouška a natáčel hlavičku ze strany na stranu.

A teď je někde pryč. S vnučkou jsme ještě ten den, co se ztratil, napsali letáčky a pak jsme je vyvěsili, kde se dalo. Snad Bertíka někdo najde. Má přece známku i čip. Moje naděje trvala deset dní Pak Bertíka našli.

Nepřejelo ho auto, nepokousal velký pes. Ubil ho klackem nebo něčím jiným docela obyčejný darebák. Pejska, který by neublížil ani mouše. A já zůstala sam, plná smutku a lítosti.

Vilma Z. (66), Brno

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...