Kapverdské ostrovy

Sem můžete cestovat celý rok a zima vám nebude

Je to sice trochu vzdálenější exotika, ale je finančně i fakticky snadno dostupná. Vydejte se proto na jeden z pěti nejnavštěvovanějších Kapverdských ostrovů. Ohřejete se, vykoupete a uvidíte mnoho zajímavého.

Sal ostrov soli

Také vás může zajímat ...

Zajímavostí ostrova je solná pánev Salt Pans. Ochutnáte tu vodu, která je 26x slanější než mořská voda. Vynechat byste neměli hlavní město Espargos. Oblast Buracona je známá unikátní přírodní oblast.

Mys s malým zálivem je obklopený palmovými stromy a kromě lávových jezírek v něm najdete také asi největší lákadlo celého ostrova – Blue Eye. Tento čarokrásný přírodní útvar vám poskytne nezapomenutelný pohled na sluneční paprsky lámající se na průzračné hladině vody v mořské jeskyni.

Přístavní město Palmeira je plné typických barů a restaurací. Najdete tu pozůstatky portugalské architektury. Vydejte se ke krásným plážím Ponta Preta a v zátoce u rybářského města Santa Maria.

Fogo ostrov ohně

Sao Filipe, hlavní město ostrova, je plné malebných křivolakých uliček a trhů. Dominantu tvoří tzv. sobrados, bývalé rezidence původních portugalských kolonistů. Jsou jednopatrové s terasou.

V přízemí žili otroci, v prvním patře jejich páni. Město lemují nádherné pláže z černého písku. Pokud vyrazíte do Sao Filipe poslední týden v dubnu, můžete se zúčastnit Festivalu Bandeira de Sao Filipe, kdy uvidíte závody koní, tanec a zpěv Kapverďanů.

Ochutnáte místní speciality. Nádherný je pohled na činnou sopku Fogo, vinice, zahrady, exotické plantáže a domy z černého kamene.

Boavista ostrov písečných dun

Oblast Praia da Chave nabízí kvalitní turistické centrum a nádhernou písčitou pláž dlouhou 10 km. Další skvělou oblastí je Povoacao Velha, kde se rozkládá nekonečná pláž Santa Monica s bílým jemným pískem, dlouhá přes 40 km.

Navštívit byste měli také Deserto da Viana a Sal Rei, kde obrovské písečné duny vytvářejí neuvěřitelnou bizardní krajinu. Ostrov je také známý díky velkým plantážím datlových a kokosových palem například na Via Pitoresca.

Santiago nejafričtější ostrov

Santiago je největší a nejhustěji obydlený ostrov Kapverd. Ve městě Praia sídlí vláda a mezinárodní organizace. Za prohlídku stojí stará radnice či prezidentský palác. Cidade Velha bývalo kapverdské hlavní město.

Sloužilo jako překladiště otroků z Afriky do Brazílie. Dodnes je tu zachovaný pranýř a pevnost, která sloužila jako ochranu ostrova. Tarrafal je městečko obklopené z jedné strany azurově modrým mořem a z druhé chráněné vysokými horami.

Najdete zde nádhernou pláž. Tarrafal lemují palmové stromy. Nezapomeňte navštívit místní trh, který se koná pravidelně každé pondělí a čtvrtek.

Sao Vicente ostrov básníků a hudebníků

Hlavní město Mindelo je známé svou dobře zachovalou koloniální architekturou, bary, kavárnami a velmi přátelskými lidmi. Mezi památkami vyniká Palác lidu a Radnice.

Na hlavní třídě Avenida Marginal lze spatřit kopii lisabonské Betlémské věže. Najdete zde také nejvíce rukodělné výroby a mnoho dílen, kde se umělecké tradice dodnes předávají z generace na generaci. Nádhernou scenérii nabízí zátoka v rušném přístavu Porto Grande.

Ve vnitrozemí ostrova navštívíte Calhau, Praia Grande, kde se konají nejdůležitější festivaly západoafrické hudby každoročně v srpnu. Ostrov tvoří spousta vyhaslých kráterů. Je velmi suchý a vyprahlý a místy působí jako měsíční krajina. Koupání, možnosti sportovního i kulturního vyžití jsou tu ale nekonečné.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...