Karel Heřmánek měl za sebou těžký rozvod a Hana mu zpátky vrátila chuť do života!

„Doma jsem si vydobyla právo královny. Nemám žádnou konkurentku. Za ty roky už jsem si na to zvykla.“

V době, kdy se dal herec Karel Heřmánek (72) dohromady se svojí současnou manželkou Hanou (57), měl za sebou už jednu manželskou zkušenost. A nebyla zrovna z nejlepších!

Nebylo divu, že když se potkali, měl Karel Heřmánek (72) měl se vztahy více zkušeností než Hana (57), která se tehdy jmenovala Vávrová. Je mezi nimi totiž věkový rozdíl patnácti let.

Také vás může zajímat ...

Všimla si, že je smutný

Karel se narodil v Praze a vyrůstal na Žižkově. Než se rozhodl pro herectví, chtěl studovat architekturu. Ani pak neměl namířeno přímo na divadelní prkna nebo před kameru. Chtěl na FAMU studovat režii, ale na školu se nedostal.

Protože reálně hrozilo, že po maturitě bude muset nastoupit na vojnu, uposlechl radu a přihlásil se na DAMU. Tam se sice dostal, ale kvůli příliš velkému množství studentů byl „odeslán“ do Brna. Nikdy toho nelitoval, získal tam mezi budoucími kolegy řadu celoživotních kamarádů a kamarádek.

Oženil se s jednou zubní lékařkou a měl s ní dvě dcery. Rozvod byl ale hodně nepříjemný a Karel ho těžce nesl. S první ženou si vzájemně nikdy neodpustili a nesmířili se. Zato se mu ale dařilo v kariéře, poměrně brzy se stal velmi populárním a úspěšným hercem.

Tak tomu bylo už tehdy, kdy v jednom dabingovém studiu potkal Hanu, která pracovala jako televizní hlasatelka. Smutek z rozvodu byl na Karlovi hodně znát. Tehdy třiadvacetiletá Hana si toho všimla. Nechala se od herce pozvat na rande. V té chvíli ani jeden z nich netušil, že začíná jeden z nejstabilnějších vztahů mezi českými celebritami.

Věkový rozdíl jim nevadil

Dvojice spolu žila nejprve jen tak, i když se jim postupně narodili dva synové. Hana prozradila, že je oba chtěla hlavně ona, zatímco Karel byl v tomto směru ještě opatrný. Poté, co se znovu stal dvojnásobným otcem, došlo ale i na svatbu a v manželství pak na svět přišel i třetí syn, který už byl plánovaný oboustranně.

Věkový rozdíl patnácti let se mezi partnery nikdy nijak negativně neprojevil. Pro Hanu nepředstavoval nic neobvyklého. „V době okolo devatenácti let, kdy si hledáte protějšek, jsem stejně staré kluky pořádně nepoznala,“ uvedla. „Kromě školy jsem se vždycky pohybovala mezi staršími.

Tančila jsem v souboru, kde byli starší kluci, pak jsem začala pracovat v televizi, kde moji vrstevníci také nebyli.“ Pro Karla byla mladší partnerka po jeho boku velkým darem a nositelem kladné energie. „Moje žena na mě má dobrý vliv,“ liboval si.

„Je úžasně pozitivní, od rána se usmívá. Má zkrátka šťastnou povahu.“ Ostatně jak známo, věkový rozdíl se časem vyrovná. Hana v nadsázce dokonce dodala, že po těch letech má už také větší nos.

Doma je královnou!

Ačkoliv byla Hana obklopena výhradně mužským prostředím, rozhodně jí to nezatlačilo někam do pozadí. Konstatovala, že taková situace má i své výhody, protože si doma vydobyla něco jako pozici královny. „Nemám žádnou konkurentku,“ uvedla s úsměvem. „Za ty roky už jsem si na to zvykla a musím přiznat, že je to příjemné.“

Domácí práce včetně vaření a nákupů jí nikdy nevadily. Naučila se připravovat jídla pro více lidí, takže když občas s Karlem osaměli, zvali si domů přátele, aby Hana nemusela dělat menší porce. Časem oba manžele spojila i práce, protože když se jim narodil druhý syn, ukončila Hana svoji práci v televizi.

Karel začal rozjíždět jedno z prvních soukromých divadel u nás. Podařilo se mu z Divadla bez zábradlí v centru Prahy udělat jednu z nejúspěšnějších scén a Hana mu v tom pomáhala. Organizovala všechno, co manžela nebavilo.

Práce bylo prý tolik, že jim synové na jeden z pokojů vyvěsili z legrace nápis Kancelář. Při svém manželovi určitě bude Hana stát i nyní, kdy se divadla po vynucené pauze, zaviněné pandemií, znovu rozjedou!

Mladší sestra, filmová Leontýnka, jí zemřela na rakovinu!

Hana měla mladší sestru Danu (+41), která se proslavila jako herečka a režisérka. V srdcích diváků mnoha generací zůstane navždycky Leontýnkou z filmu Ať žijí duchové!

V dospělosti se provdala za německého režiséra, staršího o 28 let. Danu bohužel potkal krutý osud v podobě nevyléčitelné nemoci, se kterou rok statečně bojovala. Hana tehdy prožívala kvůli umírající sestře bolestné období a ocenila, že ji Karel dokázal citově i psychicky podržet poté, co Dana zemřela.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...