Karel Štědrý dozpíval. Sbohem, Karle!

Zpěvák Karel Štědrý (+80) byl známý svým optimistickým úsměvem a legendárními hity jako Mám malý stan či titulní písní ze Starců na chmelu. K velkému zármutku své rodiny a přátel zemřel v jedné pražské nemocnici na komplikace spojené s Alzheimerovou chorobou.

Nevyplnila se tak předpověď astrologa, který mu věštil, že se dožije devadesátky, v níž Karel Štědrý věřil. V posledních letech ho pronásledovala řada vážných chorob, a překonal dvě rakoviny. „Mám za sebou přes padesát chemoterapií. Už jsem měl rakovinu snad všeho. Taky mám za sebou i nejrůznější operace,“ svěřil se před dvěma lety Štědrý. Svého času radil i Karlu Gottovi (78) s jeho nemocí.

Po revoluci se úspěšně vrhl na podnikání a s velkým úspěchem provozoval nápojové automaty. Zpěvák měl za sebou i trojitý by-pass a implantaci srdeční chlopně. Letos mu ještě ke všemu lékaři zjistili Alzheimera.

Také vás může zajímat ...

Přesto si až do konce svých dnů zachoval obdivuhodný optimismus.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...