Karlovarský oplatkový dort

Suroviny:  5 ks klasických karlovarských oplatek  150 g másla  2 žloutky  150 g mléčné čokolády  150 g lístkových oříšků  1 lžíce rumu  125 ml smetany

Postup: Velkou výhodou karlovarskéo dortu je, že veám odpadá starost s pečením. Tak se do něj směle pusťme! Máslo s cukrem a žloutky utřeme ve větší misce do pěny, přidáme změklou čokoládu, opražené mleté oříšky, smetanu a rum. Oplatky spojujeme krémem, okraje začistíme a dort zatížíme. Necháme v chladu zpevnit, dort pak ozdobíme podle vlastní fantazie (například nadrcenými oplatkami).

Také vás může zajímat ...

Ztuhlý dort krájíme ostrým nožem na řezy.

TIP: Dort můžete připravit z jakýchkoliv oplatek, i neplněných – v tom případě přidejte do náplně cukr podle chuti.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...