Kaštany, nebo citrony?

Jen málo lidí tuší, že semena a další části jírovce maďalu mají léčivé účinky. Jaké?

Také vás může zajímat ...

Mohou vám pomoci s mnoha neduhy. Kladně působí zejména na oběhovou soustavu, neboť pomáhají při léčbě křečových žil a rovněž příznivě působí na cévy a vlásečnice (jemné cévy, které propojují tepny a žíly). Jejich pozitivní vliv se navíc může projevovat rovněž v případě potíží s hemoroidy.

Pomohou v boji proti hemoroidům

Vitamin C

Je zajímavé, že kaštany jsou stejně bohaté na obsah vitaminu C jako citrony. Velká část vitaminů se však bohužel zničí tepelnou úpravou, kterou kaštany musí před konzumací projít, v tomto případě je proto lepší vsadit na citrony. Pomáhají také při bolestech kloubů, artritidě, což je jejich zánětlivé onemocnění, únavě a depresi.

Ekzémy i lepší pleť

Jírovec maďal můžete využít i na další problémy. Pokud vás například sužují ekzémy, snižuje jejich svědivost. Navíc se podílí na lepším vylučování, působí proti průjmům, vypíná pleť a zároveň urychluje léčbu modřin a podlitin.

Kaštany tedy mají jak vnitřní, tak i zevní využití. Je ovšem potřeba je správně zpracovat. Nezralé plody obsahují saponiny, které mohou být ve větším množství jedovaté

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...