Kate Winslet (44) – Nešťastná boubelatá dívenka je za hvězdu

winslet

Říkali jí: Ta tlustá s velkýma nohama. Dnes má Oscara a svět jí leží u nohou. Ona podlehla chlapíkovi, do kterého by to nikdo neřekl.

Holčička z britského Readingu byla hluboce přesvědčena, že není hezká. Zároveň si odmala přála být herečkou, talentu měla na rozdávání – jenomže v jejích představách byly herečky štíhlé jako proutek a oslnivě krásné.

Také vás může zajímat ...

Co s tím? Kyprá světlovlasá dívenka vyzkoušela v pubertě snad veškeré existující diety, aby nakonec zjistila, že mají jedno společné: Nefungují, anebo se po nich dokonce tloustne.

Ta, která přežila

Ošklivé káčátko netušilo, že se záhy promění v labuť a čeká jej kariéra, o které se mu ani nesnilo. Dcera barmanky a stavitele bazénů navštěvovala už v jedenácti letech kurzy herectví. A že se to vyplatilo, o tom nemůže být pochyb.

Objevovala se v seriálech pro děti, pak přišel první film Nebeská stvoření. Následoval Rozum a cit, s ním nominace na Oscara. Nejvíc ovšem Kate Elisabeth Winslet proslavila role Rose DeWitt Bukater ve filmu Jamese Camerona (65) Titanic.

Snímek líčí neblaze proslulou událost, z roku 1912 kdy se potopil stejnojmenný zaoceánský parník. Bohatá Rose se na palubě seznamuje s chudým Jackem Dawsonem neboli Leonardem DiCapriem (45), který vstupenku na loď smrti vyhrál v pokeru.

Herečka kvůli věrohodnosti odmítla neopren, který by ji při natáčení aspoň trochu zahřál. Voda nebyla tak ledová jako při skutečné zkáze Titanicu, ale i tak se zúčastnění třásli zimou. Věčně podchlazená Kate si takhle vykoledovala zápal plic.

Zajímavé je, že mnohá jména, která ve filmu zazněla, nejsou vymyšlená. Režisér a scenárista v jedné osobě na mnohá narazil na hřbitově v Halifaxu, kde odpočívá tři sta obětí této tragédie.

Jedno z nich přiřkl hlavnímu hrdinovi: Jack Dawson. Roztrpčení diváci vyčítali Jamesi Cameronovi, že nenechal DiCapria naživu. Vlastně by to možné bylo, jak potvrdila sama Kate slovy: „Na těch dveřích bylo plno místa. Souhlasím, vešli bychom se tam oba.“

Holka krev a mlíko

Mínila tím, že se na utržených dřevěných dveřích, které ji coby filmovou Rose zachránily před umrznutím v ledové vodě, teoreticky mohl udržet naživu i její partner. „Momentíček, zavolám jenom Shakespearovi, proč nemohli přežít Romeo a Julie,“ komentoval to Cameron.

S rozpočtem dvě stě milionů dolarů patří Titanic mezi nejnákladnější filmy všech dob. Vydělal více než dvě miliardy. Úspěšnějším se stal jen kultovní Avatar. Titanic byl nominován na čtrnáct Oscarů, jedenáct z nich získal, ale žádný nepatřil Kate Winslet.

Ta toho svého držela v rukou až za film Předčítač. Děti jí kdysi říkávaly: Ta tlustá s velkýma nohama. Po celou pubertu pila kávu a jedla ovoce, zkrátka hladověla, aby zhubla. To se jí nepodařilo, zato se jí povedlo získat Oscara.

Šatník této hvězdy nepřekypuje módními výstřelky a už roky nabízí stále totéž. „Jsem holka krev a mlíko a jsem na to hrdá,“ říká herečka, kudy chodí. Obléká se do pouzdrových šatů na tisíc způsobů, oblíbila si hluboké výstřihy, zajímavé materiály a výrazné barvy.

Zákaz svlékání

Vkus nemění, muže ano. Každému ze svých tří dětí dopřála jiného tatínka, to není tak docela obvyklé ani v Hollywoodu.Oslavila čtyřiačtyřicáté narozeniny, stále však vypadá jako dívenka z nedělní školy. Jak to jen dělá? „Mám velká prsa, zadek a chlapa, co mě miluje.

Tak jako každý se někdy necítím zrovna sebevědomě, ale můžu opravdu upřímně říct, že jsem se nikdy necítila tak dobře,“ libuje si hollywoodská hvězda a zdůrazňuje, že plastická chirurgie není jejím šálkem čaje. Zatímco filmovou plavbu smrti přežila, její manželství se potápějí jedno za druhým.

V roce 1998 se provdala za režiséra Jima Threapletona (47), porodila mu dceru Miu Honey (19). Manželství zkrachovalo po třech letech, herečka tvrdila, že muž nezvládá péči o dceru.

Svatbu s oscarovým režisérem Samem Mendesem (54), který vysněnou sošku získal za Americkou krásu, slavila v roce 2003, narodil se syn Joe (16) vztah zkrachoval po osmi letech. Režisér prý na svobodomyslnou Kate žárlil a zakazoval jí svlékání před kamerou.

Ona je ale z těch žen, které si rozhodně nic zakazovat nenechají. Před Vánocemi 2012 se konala tajná svatba s pohledným chlapíkem, který si říkal Ned Rocknroll, pak se ovšem vrátil k serióznějšímu Edward Abel Smith (41).

Vypadá jako gigolo, ale prý je to obchodník. Rodina se zřejmě vyžívá ve výstředních jménech, neboť společný šestiletý syn se jmenuje Bear Blaze – Medvěd Požár.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama