Kava kava je hit na vaši oslavu

Říká je jí také Pepřovník opojný. Z Polynésiie se tato rostlina rozšířila do celého světa, někde se popíjí a jinde žvýká. Kava kava se rychle rozšířila po celém světě a stala se v posledních letech hitem.

Nejvíce je na ní ceněna schopnost pomáhat při úzkostem, nervozitě, stresu a nespavosti. Domorodci dávali kořen žvýkat dětem, aby se uklidnily a přestaly plakat. Čerstvé listy se pokládaly na poraněná místa od jedovatého hmyzu nebo hada. Kava Kava v malých dávkách zahání únavu, podporuje duševní činnost, zvyšuje schopnost soustředění a zlepšuje paměť.

Také vás může zajímat ...

Ve vyšších dávkách má opojné až euforické účinky. Přináší lepší náladu podobně jako alkohol. Na rozdíl od alkoholu ale není kava kava návyková, nesnižuje schopnost koordinace a prostorové orientace. Také při jejím popíjení neztrácíme soudnost.

Uvolňuje svaly, zbavuje napětí a proto ji lze využít skoro při každé bolesti, křečích a namožení svalů.

Může tuto bylinku užívat každý?

Pepřovník nesmí užívat těhotné a kojící ženy, lidé se srdečními problémy a lidé, kteří mají problémy s játry a vysokým tlakem. Nápoj na dobrou náladu Kava-kava se používá především jako společenský nápoj zbavující stresu a zlepšující náladu.

Její popíjení uleví také při bolestech hlavy, pomáhá posílit organismus při celkové slabosti, podporuje a usnadňuje močení, zklidňuje podrážděný žaludek, zmírňuje obtíže při astmatických záchvatech. Je účinným lékem proti nespavosti, dokáže navodit nejen dlouhý spánek, ale také přivodit příjemné sny.

Vnější aplikace kava-kava je užitečná při léčení plísňových infekcí a různých kožních problémech.

Přípravky z této rostliny jsou běžně k dostání i u nás, nejčastěji v lékárně nebo ve specializovaných prodejnách.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...