Kava kava je hit na vaši oslavu

Říká je jí také Pepřovník opojný. Z Polynésiie se tato rostlina rozšířila do celého světa, někde se popíjí a jinde žvýká. Kava kava se rychle rozšířila po celém světě a stala se v posledních letech hitem.

Nejvíce je na ní ceněna schopnost pomáhat při úzkostem, nervozitě, stresu a nespavosti. Domorodci dávali kořen žvýkat dětem, aby se uklidnily a přestaly plakat. Čerstvé listy se pokládaly na poraněná místa od jedovatého hmyzu nebo hada. Kava Kava v malých dávkách zahání únavu, podporuje duševní činnost, zvyšuje schopnost soustředění a zlepšuje paměť.

Ve vyšších dávkách má opojné až euforické účinky. Přináší lepší náladu podobně jako alkohol. Na rozdíl od alkoholu ale není kava kava návyková, nesnižuje schopnost koordinace a prostorové orientace. Také při jejím popíjení neztrácíme soudnost.

Uvolňuje svaly, zbavuje napětí a proto ji lze využít skoro při každé bolesti, křečích a namožení svalů.

Také vás může zajímat ...

Může tuto bylinku užívat každý?

Pepřovník nesmí užívat těhotné a kojící ženy, lidé se srdečními problémy a lidé, kteří mají problémy s játry a vysokým tlakem. Nápoj na dobrou náladu Kava-kava se používá především jako společenský nápoj zbavující stresu a zlepšující náladu.

Její popíjení uleví také při bolestech hlavy, pomáhá posílit organismus při celkové slabosti, podporuje a usnadňuje močení, zklidňuje podrážděný žaludek, zmírňuje obtíže při astmatických záchvatech. Je účinným lékem proti nespavosti, dokáže navodit nejen dlouhý spánek, ale také přivodit příjemné sny.

Vnější aplikace kava-kava je užitečná při léčení plísňových infekcí a různých kožních problémech.

Přípravky z této rostliny jsou běžně k dostání i u nás, nejčastěji v lékárně nebo ve specializovaných prodejnách.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...