Každou ze svých partnerek Oldřich Vízner vždy vyměnil za mladší model!

Má celkem šest dětí se třemi partnerkami, ale ani s jednou nezůstal.

Populární herec Oldřich Vízner (73) měl krásnou manželku a dvě dcery. Poté, co se rozvedl kvůli jiné kolegyni, následovaly další vztahy a rozchody. A pokaždé se jednalo o ženu se stále vyšším věkovým rozdílem!

Možná nevíte, že příjmení herce Oldřicha Víznera (73) už před ním přinesl do uměleckého světa jeho starší bratr Jaroslav (83). Ten se poprvé ocitl před kamerou už v době, kdy Oldřichovi bylo teprve patnáct let.

Také vás může zajímat ...

Pomáhal mu pak se zkouškami na DAMU. A proč Jaroslava u nás vlastně neznáme? Odpověď je jednoduchá: emigroval do Švýcarska a do České republiky se vrátil až na začátku nového tisíciletí.

Krutá bratrova smrt

Bratři Víznerové byli původně čtyři. Dva z nich ovšem potkal tragický osud, přičemž u druhého z nich byl Oldřich přímým svědkem drsného konce. Nejstarší Vlastimil zemřel ještě v mladém věku, některé prameny uvádějí, že na záškrt, jiné že po pádu z kola.

V roce 1983, když byl Oldřich ženatý s Janou Šulcovou (73), vyjeli si s bratrem Vladimírem (+43) a jeho partnerkou na středomořský ostrov Elba. Bydleli ve stanech u moře, vařili si na plynovém vařiči – a právě ten se stal zdrojem neštěstí. Oldřichův bratr vyměňoval plynovou bombu a ta mu začala hořet v rukou.

Za malou chvíli byl celý v plamenech. Ještě stačil doběhnout k moři a částečně se uhasit vodou, ale jeho zranění byla bohužel neslučitelná se životem. V italské nemocnici ho sice zkoušeli zachránit, nebylo to ovšem už možné.

Šokující zážitek, kdy Oldřich viděl vlastního sourozence marně bojovat o život, měl možná i vliv na jeho následující neurovnaný soukromý život.

S blond parukou ho dcery nepoznaly!

Cesta k herectví nevedla u Oldřicha Víznera přímo. Nejprve měl namířeno směrem ke stavařině. Po jedenáctileté střední škole se stavařským zaměřením chtěl pokračovat i vysokoškolským vzděláním. Současně ale po vzoru svého bratra uvažoval i o herectví.

Nakonec o jeho kariéře rozhodla skutečnost, že zkoušky na DAMU se dělaly už v únoru, mnohem dřív než na jiné vysoké školy. První rolí, kterou na sebe Oldřich upozornil, byl student Bobo v komedii Léto s kovbojem.

Z těch slavných, kterými se navždycky zapsal divákům do paměti, se jednalo určitě o slabošského prince Vilibalda ze seriálu Arabela a především sluhu Saturnina ze stejnojmenného filmu. Když se natáčela Arabela, přijel Oldřich domů převlečený za Vilibalda, tedy v paruce se světlými vlasy.

Nejprve ho skoro nepoznaly vlastní dcery. Poté, co se seriál dostal do televize, donesl herec domů kouzelný prsten princezny Arabely. Holčičky si myslely, že prsten je opravdový a prý chtěly maminku – tedy Janu Šulcovou – proměnit v havrana, když jim za něco nadávala.

Příliš velká svobodomyslnost

Rozvod s Janou Šulcovou byl docela dramatický, zejména pro herečku a její další osobní osudy. Oldřich se v roce 1988 zakoukal do atraktivní kolegyně Evelyny Steimarové (75). Následoval rozvod, který Jana hodně těžce nesla a v dalším období měla pak dokonce vážnější problémy s alkoholem.

Aféra byla vlastně zbytečná, protože s Evelynou Oldřich nezůstal. Dá se ale říct, že by se zřejmě manželství rozpadlo stejně, jen kvůli jiné ženě. Na věrnosti si herec příliš nezakládal. Do manželství vstoupil znovu, oženil se, měl další dceru – už třetí v pořadí – ale ani tentokrát to nebyla láska na věčné časy.

Po dalším rozvodu vyměnil předchozí partnerku opět za mladší ženu, tehdy pětadvacetiletou hereckou kolegyni Vendulu Křížovou (48). Té na něm imponovala svobodomyslnost, bezprostřednost a určité klukovství oproti jeho skutečnému věku.

S Vendulou měl Oldřich další tři děti, ale bohužel to rozhodně neznamenalo, že by se už konečně usadil. Dvojice byla několikrát blízko rozchodu, ten se ale stal nevyhnutelným poté, kdy se herec znovu zamiloval. Šokující bylo, že prakticky už jako důchodce sbalil slečnu téměř o půl století mladší!

Dva měsíce se před kamerou nesměl ani usmát!

Dost často svého rozhodnutí studovat DAMU Oldřich Vízner litoval. „I když se to tak nezdá, naše profese je velmi náročná. Proces, kdy se postava rodí, je někdy doslova k nepřežití,“ řekl. Připomněl v téhle souvislosti například natáčení Saturnina, které pro něho bylo svým způsobem velmi náročné.

Ačkoliv se jednalo o komedii, tak postava sluhy, kterou ztvárňoval, je neustále vážná. „Za celou tu dobu jsem se vlastně nezasmál, abych nevypadl z role,“ konstatoval.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...