Kde se sny stávají skutečností – Thajsko

Bělostný horký písek, obrovská rozloha pláží, málo lidí, čistota a průzračně modré moře. Úchvatné exotické Thajsko nabízí všechno to, co si představujete pod výmluvným pojmem ráj. Ulehnout na lehátko a srkat drink z vydlabaného kokosu, to není filmová scéna, ale nezapomenutelný zážitek z thajských ostrovů.

Do Thajska se jezdí za sluncem, na čarokrásné pláže omývané tyrkysovým mořem, ale také za vynikající kuchyní, za krásnou přírodou i monumentálními památkami. Fascinující je už hlavní město Bangkok, kde přistanete.

Také vás může zajímat ...

Pulzující obrovské velkoměsto. Překvapí vás, že každá ulice se specializuje – pekařská, kovářská, nebo třeba reproduktorová. Na ulici se tady pracuje, žije, i jí. Thajci doma nevaří, pouliční stánky nabízejí pestré, chutné a levné pokrmy.

Určitě musíte vidět komplex královského paláce, sídlo panovníka. Mají tady nového krále a budou to dlouho slavit, uvidíte všude náruče květin a bohaté ohňostroje. V každé uličce je nějaký chrámek, zasvěcený Buddhovi.

Ty největší chrámy vás ohromí, Chrám Smaragdového Buddhy je nejsvatější. Vydejte se za přírodou a zážitky V chrámu Wat Traimit (Chrám Zlatého Buddhy) zase uvidíte pětimetrovou sochu Buddhy z čistého zlata.

Milovníci přírody a dobrodružnější povahy se vydají do národního parku Erawan, kde budou stoupat kolem devítistupňového vodopádu. Dá se mašinkou vyjet „železnicí smrti“, kterou stavěli za války spojenečtí zajatci, známou z filmu Most přes řeku Kwai, ze kterého se stala turistická atrakce.

Podél řeky Kwai uvidíte úžasné čínské a khmérské chrámy a přehradní jezera. Vláček vás doveze i do Chiang Mai, města, odkud se vyráží do horských kaňonů, vodopádů, jeskyní, za jízdou na slonech a za starobylými chrámy zaniklého království Lanna.

Komu by to nestačilo, může na několikadenní výlet na bambusovém plavidle s přístřeškem po řece Kok začíná ve městě Thaton a končí v Chiang Rai. V parku Khao Yai kolem vás zase proletí zuborožec nebo proskáče gibon a v Ko Surin spatříte třeba varana nebo želvy.

Pláže vybírejte pečlivě Je jich tolik a tak moc odlišných, že si můžete vybrat opravdu podle svých nej nej snů.

Ty nejkrásnější pláže ovšem náleží ostrovům a z pevniny na ně musíte vycestovat lodí, které plují kyvadlově tam a zase zpátky obvykle třikrát za den. Je jen na vás, jestli zvolíte zábavu v objetí s mužem, nebo doslova božský klid.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama