Kdo je pravý přítel?

Přítele, to je skutečný poklad ve vašem životě. Avšak dříve, než můžete některou osobu považovat za dobrého přítele, musíte s ní strávit společně delší čas a sdílet s ní zkušenosti a emoce.

Podle vědců, kteří zkoumali kolik hodin musíte vynaložit na to, abyste se stali něčím dobrým přítelem, jde nejméně o 200 hodin. Při výzkumu se také ukázalo, že je nezbytných 40 až 60 hodin k vytvoření příležitostného přátelství, 80 až 100 hodin ke vzniku přátelství.

Také vás může zajímat ...

Pět zákonů přátelství

Být přítelem není jednoduché. Dobrý přítel ctí 5 nejdůležitějších zákonů. První zákon říká, že co je dobré pro mě, může být špatné pro jiné, a naopak. Je potřeba si uvědomit, že neexistuje objektivní pravda.

Svět je takový, jaký ho vidíte. A každý ho vidí jinak. Druhé pravidlo zdůrazňuje, že není úkolem přítele, aby vás měl rád, je to především váš úkol. Je totiž velice důležité být laskavý sám k sobě. Respektovat se, vážit si svých předností a nezaměnitelné individuality.

Nesnažte se vidět sebe očima někoho, kdo si vás neváží. .Přítel je tu právě pro chvíle, kdy zapomenete, jak jedinečný a neopakovatelný jste.

Neměňte druhé

Chcete, aby byl přítel šťastný? Tak ho neměňte. Když se nesnažíte druhé měnit, když jim dopřejete prostor, aby byli takoví, jací si přejí být, tak se promění tím nejkrásnějším způsobem. Uvědomte si také, že začátky jsou vždycky nejtěžší.

I v přátelství. Chce to čas a zkušenost. Mezi neúspěchem a úspěchem je často tenká hranice. Podstatná je odvaha pokračovat. A v neposlední řadě nevytýkejte přátelům, že jim něco „tak snadného“ dlouho trvá. Že se hned nerozhodli, nerozmysleli, nerozhoupali k jednání.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...