Kdo koupil luxusní bourák Karla Gotta?

Zatímco Mistrovy obrazy mají velice proměnlivou hodnotu a jejich pravost může být sporná, další relikvie z majetku Karla Gotta (†80) jsou na tom mnohem lépe.

Například jeho unikátní černý Mercedes S 500, ve kterém v roce 2003 vozil po Praze legendárního Vinnetoua alias Piera Brice (†86), představuje sázku na jistotu – sotva se objevil na internetové aukci, hned se na něho slétly tisíce zvědavců.

Také vás může zajímat ...

Aukce samotné se zúčastnilo sedm zájemců a úspěšný byl jistý Gottův letitý fanoušek a zároveň sběratel veteránů. Černého elegána se spoustou technických vymožeností koupil za 649 000 Kč. V autobazaru by měl hodnotu cca 100 000 korun, ale jméno Gott zkrátka působí.

Podle skeptiků bude oprava letitého bouráku do původní kvality stát minimálně další pořizovací cenu. Ale sběratelé se na to dívají jinak. Co bude na prodej dál? Mistrův župan? Budík? Nebo rovnou Bertramka?

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama