Kdopak drží krásnou Jasněnku nad vodou?

Michaela Kuklová (52) se před filmovou kamerou pohybuje už od dětských let, a tak by o sobě plným právem mohla tvrdit, že je úspěšná herečka.

Jenže Míša, jak jí přátelé a fanoušci říkají, nebyla nikdy nafoukaná, právě naopak. Dokonce se styděla, když v osmdesátých letech běžely v televizi první filmy, ve kterých hrála.

Také vás může zajímat ...

Styděla se za svou slávu

Tehdy se Míša bála jít do školy, a když jí někdo blahopřál, měla dokonce pocit, jako by něco strašného provedla. Kuklová ještě v roce 1987 po premiéře slavné pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci doufala, že ji lidé na ulici nebudou poznávat.

Míše se dařilo už během studia. Objevovala se ve filmech i v televizních pohádkách a ve čtvrtém ročníku hrála v Činoherním klubu v Praze. Navíc dostávala nabídky na natáčení v zahraničí.

Snad i díky tomu, že jako malá žila s rodiči v Německu. Jedna její babička byla totiž Rakušanka a druhá Češka, která se do Německa provdala.

Řídil celý její život

A tak se její rodiče vydali do Německa za svobodou, když byl Míše sotva rok. Později se celá rodina vrátila zpátky do Čech, a to i přes to, že se tam tatínek dobře uchytil.

Na počátku devadesátých let byla Kuklová spokojená i v soukromém životě. Alespoň si to tehdy myslela. Při práci na filmech Playgirls 1 a 2 se totiž seznámila s charismatickým Jiřím Pomejem (†54) a v roce 1994 se za něj provdala.

Nejprve to vypadalo, že drobná a sympatická Kuklová konečně našla chlapa, který ji ochrání před celým světem. „Doma mluví Míša, já se vykecávám venku. Doma jsem pod pantoflem a jsem tam rád,“ tvrdil sice novinářům Jiří, jenže to patrně nebyla tak úplně pravda.

Vazoun Pomeje měl svých starostí dost, a jak se později ukázalo, odnášela to právě jeho manželka. Ve vztahu k ní byl Jiří velmi dominantní a po čase rozhodoval, v čem bude jeho žena hrát, a dokonce i o tom, co si vezme na sebe.

Nafocením aktů pohřbila svou kariéru

Kuklová během jejich manželství pomalu ztrácela vlastní osobnost a ovlivněná Pomejem v roce 1995 dokonce nafotila odvážné snímky pro prestižní pánský časopis.

Myslela si tehdy, že tím osvěží svou kariéru. Během několika měsíců se ukázalo, že to bylo velmi špatné rozhodnutí. Od toho okamžiku přestávala dostávat dobré nabídky a začaly chodit ty špatné.

Třásly se jí ruce a nemohla spát

Později se Míša přiznala, že některé z nich brala jen kvůli penězům. Ty totiž patřily k hlavním tématům jejího problematického manželství.

Po natočení filmu Andělská tvář, ve kterém s Jiřím hrála, odstartovala truchlivá kapitola jejich manželství. Pomeje si totiž půjčil, aby mohl film financovat, a později nebyl schopný dluhy splácet. Každý z manželů se s touto situací vyrovnával po svém.

On začal pít a tropit výtržnosti, u Kuklové se vinou dlouhodobého stresu objevily psychické obtíže. „Kolotoč myšlenek a katastrofických scénářů nešlo zastavit,“ řekla potom Míša.

Poslední roky jejich manželství byly opravdu krušné. „Míša si přála, abych odešel, protože to se mnou nemohla vydržet. Já ji úplně chápu,“ sypal si popel na hlavu Pomeje, když se schylovalo k rozvodu. Snad dokonce doufal, že ho Míša nakonec neopustí.

Jenže ta na tom v té době byla tak špatně, že musela vyhledat odbornou pomoc. I když se Kuklová snažila skrývat své pocity, nikdo nemohl přehlédnout, jak se jí třesou ruce.

Nechce být na partnerovi závislá

Jenže pak se Míša znovu zamilovala, tentokrát do brněnského podnikatele Romana Holomka (60), a následný rozvod s Pomejem pak byl jen formalita. V roce 2008 se Kuklová konečně dočkala vytouženého dítěte, když porodila syna Romana (11).

Jenže vztah s Románkovým otcem neměl dlouhého trvání a oni se v roce 2012 rozešli. V Praze ji v té době držela práce, které se nemohla a ani nechtěla vzdát.

Vždyť život ji už dávno naučil, že musí být na svém partnerovi finančně nezávislá. S Romanem Holomkem má však stále pohodový vztah, a proto její syn o otce v žádném případě nepřišel.

Po pěti letech, kdy byla sama a vykřikovala do světa, že je bez muže dokonale šťastná, se Kuklová znovu zamilovala.

Další milenec na obzoru

Tentokrát do o jedenáct let mladšího fotografa Jiřího Káše (42). „Ano, jsme spolu a jsme šťastní,“ přiznala herečka v dubnu v roce 2017. Dokonce vyprávěla, že tentokrát se jedná o lásku na první pohled.

Vysvětlovala si to tím, že oba slaví narozeniny v jeden den, 8. dubna. Škoda že jim počáteční nadšení dlouho nevydrželo a už po pěti měsících vztahu oznámili rozchod. Netrvalo dlouho a v životě sympatické herečky se objevil další pohledný muž.

Tentokrát se jedná o ředitele nákupu Josefa Wittnera (40). Podle zjištění novinářů má Josef stejně jako jeho slavná přítelkyně z předchozího vztahu malého synka, což jej s Míšou sbližuje.

Také to jistě není člověk, který by měl hluboko do kapsy. Vždyť už se ví, že zastává vysokou manažerskou pozici. To ale
Josefovi rozhodně nebrání, aby nekoketoval s herectvím. Před čtyřmi lety si totiž střihl menší roličku v akčním dramatu o dluzích Lovci a oběti.

Zotavuje se z operace

Vedle mužného přítele se Kuklová od prvního okamžiku cítila šťastná a milovaná. I proto loni na jaře zveřejnila jejich společnou fotku a napsala k tomu: „Můj muž. Moje láska. Moje štěstí. Osud.“ V tu chvílích to vypadalo, že Míšu čekají jen samé hezké chvíle.

To ale bohužel nebyla pravda. Letos v únoru Kuklová oznámila, že bojuje s rakovinou prsu, že je po operaci, a momentálně se cítí dobře. „Pracuji, cítím se zdravá, v plné síle.“ Také veřejně poděkovala Josefovi, který je stále po jejím boku.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...