Kdy bude svatba? To je tajné!

Liberecký rodák Pavel Liška (48) nedostudoval práva, zato absolvoval brněnskou JAMU, kde měl jako jediný ze všech od děkana nařízené pětkrát týdně individuální hodiny TMP neboli techniky mluveného projevu.

Studium JAMU pro změnu dokončil. Poté působil v brněnském HaDivadle, v Huse na provázku tamtéž, v Divadle Bolka Polívky, v pražském Divadle Ungelt. Zahrál si i v Národním divadle, a to roli, která se k němu nehodí jen zdánlivě: ztvárnil Shakespearova Romea v dramatu Romeo a Julie.

Také vás může zajímat ...

Od roku 2003 je v angažmá Divadla Na zábradlí. V Návratu idiota, kde získal svou první filmovou úlohu, přesvědčil, že má jedinečný talent zejména pro to, hrát nevyrovnané postavy s určitými psychickými problémy.

Viděli jsme ho rovněž v Divokých včelách, Pupendu, Účastnících zájezdu či Venkovském učiteli. Liška evidentně přitahuje atraktivní herecké kolegyně. S Táňou Vilhelmovou (42) se dali dohromady právě při práci na snímku Návrat idiota před osmnácti lety.

Vztah jim vydržel rok. Na natáčení zmíněného filmu o čisté duši, která se nachází uprostřed složitého klubka lidských vztahů, vzpomínají oba s úsměvem. Byli tehdy velice mladí a svobodomyslní, po každodenní práci končívali v hospodě a ráno chodívali na „plac“ bledí až zelení a značně nevyspalí.

Po rozchodu si oba našli jiné partnery a oba s nimi vstoupili do manželství. Pavel s Kristýnou Bokovou (39), Táňa s Pavlem Čechákem (45). Ale jejich pracovní cesty jsou stále propojené. Společně se objevili ve snímcích Divoké včely, Štěstí nebo Špunti na vodě.

A letos spolu natáčejí další film, tentokrát vánoční pohádku Kouzelník Žito. Kristýnu Bokovou si Liška vzal za ženu v roce 2002 na farmě herce Bolka Polívky (71) v Olšanech, za svědka jim šla také koza.

Svatební kytici si nevěsta natrhala těsně před obřadem na louce. Bylo to nesmírně romantické. Dvojici se narodil syn Šimon. „Náš vztah byl jako jedna velká pohádka,“ prohlásila Kristýna po letech.

„Seznámili jsme se, zamilovali, jako malé děti. Já jsem byla hloupé, naivní děvčátko, on blázen. A dva blázni spolu, to opravdu nejde. Neumíme spolu žít, jsme moc odlišní,“ vysvětlila, proč spolu nemohou zůstat.

Prý nějakou dobu čekala, že se problémy, které se kupily, nějak vyřeší, ale nic se ani nezlepšilo, ani nevyřešilo. Manželství bylo po jedenácti letech rozvedeno. Šeptalo se, že v době, kdy Liškovi zkrachovalo manželství, proháněl jednu mladou slečnu za druhou, s žádnou to však evidentně nemyslel vážně.

Pak přišla změna. Zjara roku 2014 se začaly v bulváru objevovat články o novém páru českého showbyznysu. Po Liškově boku se čím dál častěji objevovala půvabná Barbora Poláková. Ti dva společně hráli v Hudebním divadle Karlín v muzikálu Lucie, větší než malé množství lásky.

Ale i tam své city drží na uzdě. V divadle si nějakou dobu nikdo ničeho nevšiml, protože dvojice byla opatrná. Dohromady se dali při natáčení sitcomu České televize Marta a Věra, kde Liška hrál Bářina šéfa, který si chce získat její srdce.

No a povedlo se mu to dokonce i ve skutečnosti. Bára Poláková se narodila v Kolíně, vystudovala gymnázium v Poděbradech, poté pokračovala studiem činohry na DAMU. Odmala projevovala herecké i pohybové nadání, věnovala se krasbruslení a gymnastice, hrála na klavír.

Proslavilo ji účinkování v pražském studiu Rubín, kde ztělesnila poslankyni Kristýnu Kočí v sarkastické hře Blonďatá bestie, kterou inspirovaly odposlechové aféry politické strany Věci veřejné v letech 2010 a 2011.

Natočila videoklipy Kráva či Nafrněná, viděli jsme ji ve filmech František je děvkař, Kráska v nesnázích, Instalatér z Tuchlovic či v seriálu Okresní přebor. Svatba ještě nebyla, ale Liška s Polákovou už mají dvě dcerky, Ronju (5) a Riku (3).

Zdroje z jejich okolí charakterizují jejich vztah jako pohodový, stále to mezi nimi jiskří. Dvojnásobná maminka Bára o mateřství prohlásila: „Mateřství podle mě není o zkušenosti ani připravenosti, ale o intuici a pocitu.

Jak vás může učit někdo jiný, co má platit na vaše dítě, které je jediné na celé planetě a je takové, jaké právě je?“ Její první dítě se narodilo v Kladně, druhé v Rakovníku, kde primář podporuje co nejpřirozenější průběh porodu, a tak zde Bára rodila opravdu velmi pomalu, od pátku do pondělí.

Tatínek byl u prvního i druhého porodu přítomen a s humorem říká: „Musím Barču pochválit, byla mi u porodu velkou oporou.“ „Jako máma jsem musela zakořenit, abych dokázala dát dětem domov.

Myslím, že to máme skrytě v sobě všechny mámy. Když se teď srovnám s tou rozlítanou holkou, kterou jsem předtím byla, jsem za to všechno moc ráda,“ prohlásila Bára. Má velké štěstí, že Pavel Liška jí s dětmi pomáhá.

Nechal se slyšet, že je dobré vyzkoušet si alespoň střípek mateřství, co většinou zažívají jen mámy. „Však děti léčí duši, jak říkával Dostojevského Idiot,“ míní známý herec. Když Bára natáčela před dvěma lety v Olomouci film Kvartet, měl malou Ronju na starosti převážně tatínek.

A nebral to na lehkou váhu. Je prý daleko svědomitější a úzkostlivější, než by se od bohémského herce čekalo. Dvakrát denně chodil s miminkem na procházku, vařil mu kaše a zeleninu. Posléze, aby to bylo spravedlivé, si to s Bárou vyměnili.

Začátkem letošního roku totiž Pavel s Janem Révaiem (46) vyrazili na motorkách natáčet cestovatelský dokument o Střední Americe. Jednalo se o tříměsíční cestu, a to už nebyla žádná legrace. Bára byla v té době na dvě maličké holčičky úplně sama.

Přesto nedělala partnerovi žádné scény. Přiznala, že se toho bojí, ale že to na sobě před holčičkami nedává znát, aby se její obavy nepřenesly na ně. Všechny tři, ona, Ronja i Rika, byly v tu dobu ještě k tomu nemocné.

Rodina bydlí ve třetím patře, v domě bez výtahu, a tak bývají problémy s nošením těžkých nákupů. V zimě byla Bára i na to sama, a kromě toho čím dál častěji cítila strach o Pavla, který se ozýval jen sporadicky.

Původně se domnívala, že jí bude telefonovat každý den, ale to se později ukázalo jako nemožné. Naštěstí se z cest v pořádku vrátil a dokument se podařilo vyrobit. Nicméně před jeho zářijovou premiérou se Liška zhroutil.

Fotografie z nemocnice, kde byl napojený na spoustu hadiček, vypadala děsivě. Nakonec vše uspokojivě vysvětlil. Byl nesvůj z premiéry Vandráků a zvýšil se mu krevní tlak, zkrátka nic tak dramatického. Známí Lišky a Polákové hovoří o tom, že Liškovi tohle partnerství prospívá.

Tenhleten tak trochu mrzout si na Bářin popud vyzkoušel dokonce i modeling. Pózoval s půvabnou přítelkyní na romantických fotografiích. Moc jim to slušelo. .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...