Když Báru Basikovou opustil druhý manžel, myslela na sebevraždu!

Novinářům nejprve říkala, že za krizí manželství vztahu je její přestávka v kariéře.

Zpěvačka Bára Basiková a manžel Jaromír Pizinger

Celý život si v sobě nese Bára Basiková (53) syndrom nechtěného dítěte. Přesto našla vždycky sílu zvládnout nesnadné situace, ať už šlo o drogy nebo citové karamboly. Po druhém rozvodu to ale bylo hodně těžké!

Odmala se Bára chtěla stát zpěvačkou. Za tímhle snem si neúnavně šla a podařilo se jí ho splnit, i když jí od něj matka tvrdě zrazovala. Připadalo jí prý hloupé, že malá dívka touží zpívat a často jí okřikovala: „Nech toho krákorání a jdi dělat něco pořádného!“ Na cestě prožila i kritické chvíle, jako například v 25 letech.

Tehdy už byla populární, zpívala hned ve dvou skupinách a byla nešťastně zamilovaná. Odešla z domova a azyl našla u kamarádky. Ta ale byla bohužel závislá na drogách a k pervitinové zkušenosti přemluvila i Báru. Tři dávky týdně, radikální zhubnutí až na 40 kg váhy – to byly kruté následky.

Trvalo to čtvrt roku, ale z téhle pasti se mladá zpěvačka nakonec dostala.

Také vás může zajímat ...

Myslela si, že je to životní láska!

S prvním manželem se seznámila přes svoji spolužačku ze střední školy. Petr Jícha byl přítelem té kamarádky, ale když odešel na vojnu, rozešli se a Bára se s ním naopak sblížila. V roce 1990 se vzali a manžel si poněkud netradičně změnil příjmení podle ní, protože si oba přáli, aby ho nesly i jejich děti. O dva roky později se narodila dvojčata, dcerky Anna a Marie.

Petr a Bára spolu prožili sedm let, ale manželství nakonec nevydrželo. To už ale pomalu mířil do života zpěvačky další osudový muž, architekt Jaromír Pizinger (61). Měl za sebou dost životních zkušeností i úspěchů. Zažil i emigraci. Architekturu studoval v Rakousku, stáže pak v Itálii a Spojených státech. S Bárou se poznali na jejím koncertě.

Vypadalo to, že po krachu prvního manželství konečně našla svého osudového muže a také se podle toho vyjadřovala: „Jaromír je moje životní láska. Mám pocit, že mě může někam vést a táhnout výš. Díky němu jsem našla sama sebe. Naučila jsem se víc si vážit sama sebe a prožívat s ním naplno dobré i zlé.

Beze zbytku.“ To ještě netušila, že toho zlého bude nakonec také hodně.

Jaromír Pizinger
Jaromír Pizinger

Radili jim od vztahu si odpočinout

Několik let se zdálo, že jejich vztah je ideální. Jaromír se staral i o Bářina dvojčata. To, že není všechno v pořádku, vyplynulo na povrch vlastně až zpětně. Bára uvedla v jednom rozhovoru, že za jejich odcizením je hlavně její přestávka v kariéře: „Trávila jsem hodně času s dětmi, Jaromír ale pracovat nepřestal.

On měl vždycky velký pracovní tempo a nasazení, někdy obětoval práci možná víc, než musel. Začali jsme se míjet. On řešil pracovní problémy, starosti, já jsem se od toho všeho úplně osvobodila, protože tak jsem to chtěla. “ Potom se Bára vrátila ke své práci a prý to přehnala, protože se jí věnovala moc. Tím se všechno ještě prohloubilo.

Jaromír byl zvyklý na její otevřenost a ona cítila, že se s ním nedokáže bavit jako dřív. Známí prý radili, aby si manželská dvojice od sebe odpočinula, tak třeba na půl roku. Možná by to pomohlo, kdyby všechno bylo tak jednoduché, jak to Bára líčila. Ukázalo se ale, že za rozpadem vztahu mohou být i další příčiny – a pak se to potvrdilo i v praxi.

Když se objevila Jaromírova fotografie s jinou ženou, tak manžela bránila. Prý se jí svěřil, že jde jen o dobrou kamarádku, se kterou si rozumí a určitě to není žena, kvůli které by Báru opustil. „Omluvil se mi za to, že ho s ní vyfotili, protože tam šel s celou partou. Mrzelo ho to, protože s ní v životě nic neměl.

A já mu věřím,“ tvrdila.

Myšlenky na dcery jí po rozvodu znovu vrátily sílu žít!
Myšlenky na dcery jí po rozvodu znovu vrátily sílu žít!

Proležela celé dny a noci

Žádost o rozvod podal Jaromír. Důvodem byla právě jiná žena: jedné produkční pomáhal s přestavbou domu a nezůstalo jen u toho. Zamiloval se do ní a nakonec se k ní i přestěhoval. Médiím řekl: „Žádost o rozvod jsem podal já. Myslím, že nemá cenu mlžit a tvrdit, že se nerozvádíme, protože pravda dřív nebo později stejně vyjde najevo.

O důvodech, které mě k tomu vedly, ale nechci mluvit.“ Spekulovalo se o tom, že s věrností měla problémy i sama Bára.- dokonce se nemělo jednat o jiného muže, ale o jinou ženu – šlo ovšem o nepotvrzené informace. Pro zpěvačku byl Jaromírův odchod každopádně šokem, který naprosto šíleně zamával s její psychickou a citovou rovnováhou. „Měla jsem nejstrašnější stavy úzkosti a tísně.

Děti odjely ke kamarádům a já celé dny ležela, celé noci jsem nevylezla z postele, měla jsem zatažené závěsy. Po týdnu mně bylo jasné, že je zle, že tohle nezvládnu,“ komentovala svůj tehdejší stav. Zavolala psychiatričce a přišla za ní s tím, že už nechce žít.

To jí naštěstí lékařka duší rozmluvila.

Bára prožila mnoho těžkých chvil, ale druhý rozvod patřil k nejhorším!
Bára prožila mnoho těžkých chvil, ale druhý rozvod patřil k nejhorším!

Rok a půl musela brát léky!

Bára se začala dávat dohromady, ale byla to složitá a dlouhá cesta. „Nejdřív jsem se musela vyspat. Najít sílu zbavit se těch strašných myšlenek, kdy byla noc, děti spaly a já šla pokojem a říkala si: tak to okno otevřu,“ popisovala, jak se jí hlavou honily myšlenky na sebevraždu. Dnes je jí jasné, že nebýt dětí, už by tu možná nebyla ani ona.

Došlo jí, že „manželkou můžete být jen na nějakou dobu, ale mámou jste navždycky.“ Rok a půl prožila Bára na antidepresivech. Rozvod brala jako své osobní selhání. „Vyčítala jsem si, že jsem nedokázala v manželství obstát a neuměla ho udržet,“ přiznala.

„Dnes už s nadhledem vím, že to byla chyba obou, a myslím si, že není-li šance na budoucnost, je lepší se rozejít a zachovat si hezké vzpomínky. “ Takhle vyrovnaně o zklamání, které jí málem dostalo až na dno, může Bára mluvit i proto, že dnes je potřetí vdaná, a snad už konečně šťastně a natrvalo.

Má výrazně mladšího partnera, herce Petra Poláka (37) a ve zralém věku jí navíc přibyly i další mateřské radosti a povinnosti. A současně jí může těšit i to, že potvrdila svá dřívější slova: „Vyřešila jsem v životě už tolik věcí, hodně drsných a těžkých, třeba mi to trvalo a šlo to pomalu, ale o to bylo vše cennější, protože jsem to dokázala sama!“

S třetím manželem to snad už opravdu vyjde!
S třetím manželem to snad už opravdu vyjde!

U porodu byly i její dcery!

Jedním z nejšťastnějších měsíců v Bářině životě byl určitě duben roku 2009. Tehdy totiž přivedla na svět svého třetího potomka. Po dívčích dvojčatech to byl kluk jménem Theodor. Porod byl výjimečný i tím, že přítomen nebyl jen manžel Petr Polák, ale také obě Bářiny dospělé dcery. „Vládla báječná nálada, všichni si ten moment užili,“ radovala se zpěvačka.

„Obě holky si hned miminko pochovaly a teď jsou šťastné, že mají brášku!“

Hrdá Bára se svým synem.
Hrdá Bára se svým synem.
Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...