Když chce od manžela peníze, žadoní Bára Štěpánová jako malá holčička!

Přiznala, že vlastně o praktickém životě nemá moc představu.

O prvním manželovi Báry Štěpánové (57) se toho moc neví. S druhým měla dceru, u které o sobě ale zjistila, že není mateřský typ. V souvislosti s tím třetím, Miroslavem Barabášem (55) se toho nejvíc napsalo o jejích finančních problémech.

Druhé manželství Báry Štěpánové trvalo hodně dlouho, ale většinu té doby bylo vlastně jen formalitou. S Lubošem Rychvalským se herečka seznámila díky předlistopadové občanské iniciativě Společnost za veselejší současnost. Zatímco různé akce před změnou režimu Báru s jejím manželem daly dohromady, po roce 1989 přišly věci, které je rozdělily.

Měli spolu dceru Dominiku, o kterou se kvůli jejich velké zaneprázdněnosti starala Bářina matka.

Později si herečka najala chůvu.

Také vás může zajímat ...
Než spolu chodili vůbec ji neznal!
Než spolu chodili vůbec ji neznal!

Když jí sbalil, nevěděl, o koho jde!

Luboš začal studovat teologii, zatímco Bára se stala sekretářkou prezidenta Václava Havla (+75). Jejich cesty se rozešly, oba ale zůstali v přátelském vztahu. Se současným manželem, trumpetistou Miroslavem Barabášem se seznámila na jednom koncertu. Když si jí pak vedl v noci do svého podnájmu, myslela si Bára, že mu jde hlavně o to, dostat do postele celebritu.

S překvapením ale zjistila, že Miroslav vůbec nic netuší o její předchozí herecké slávě. Rychle se sblížili a dokonce plánovali společného potomka. Miroslav už měl z prvního manželství syna. To, jak jejich děti z předchozích vztahů prožívaly pubertu, je ale od touhy po dalším rodičovství odradilo. Raději si pořídili psy, se kterými není tolik starostí.

Poté, co se Bára přestěhovala ke svému novému partnerovi za Prahu, nastaly pro její dceru problémy s dojížděním. Zůstala tedy u svého otce a chodila do školy v Praze. Báře se sice stýskalo, ale výčitky neměla. Dominika je dnes už dospělá a se svojí matkou si rozumí. „Máme spolu úplně normální vztah,“ objasnila Bára.

„Nikdy mi v tomto ohledu nic nevyčítala a doufám, že ani nebude.“

Vedle Miroslava působí Bára křehkým dojmem.
Vedle Miroslava působí Bára křehkým dojmem.

Porsche ne, kabelku ano

Do svatební síně vkročila herečka potřetí až v době, kdy už byla s Miroslavem čtrnáct let. Ačkoliv navenek působí Bára rázně, ve vztahu je prý raději malou „holčičkou“, o kterou partner pečuje a rozmazluje jí. Tenhle způsob vyhovuje i jejímu manželovi. „Vyhovuje mi chlapa obdivovat, ale on mi za to zase musí umožnit být princeznou,“ prohlásila.

Pokud potřebovala například koupit novou drahou značkovou kabelku, sehrála scénku bezbranné dívenky, která po takovém dárku touží. Manželovi dělalo dobře, že si mohl zahrát na silného chlapa, v jehož silách je přání splnit. Oba tak byli spokojeni. Herečka to ale přece jen trochu uvedla na pravou míru. „Asi kdybych přišla a chtěla porsche, tak bych ho nedostala.

Nejsem až taková holčička, která si stoupne a vzteky dupá nožičkami,“ přiznala. Přesto ráda utrácí za nesmysly a nakupuje víc, než potřebuje.

Má to prý svůj původ v minulém režimu, kdy se věci nedaly sehnat.

U svého muže umí Bára najít ochranu, kdykoliv potřebuje.
U svého muže umí Bára najít ochranu, kdykoliv potřebuje.

Dostihla ji minulost!

Utrácení se ale nemusí vyplatit, když člověk neuhradí to, co má. Bára by o tom mohla vyprávět. V jednom rozhovoru bezelstně uvedla: „Já neumím vůbec nic. Nevím, jak se platí daně a složenky. Nemám vůbec představu o praktickém životě.

Když si to připustím a uvědomím, tak se trošku děsím, protože to není v pořádku.“ I v době, kdy si vydělávala celkem velké peníze díky roli v seriálu Ordinace v růžové zahradě, dostala se Bára do dluhů a musela čelit exekucím. Neplatila totiž údajně zdravotní pojištění. Ještě s větším zadlužením bojoval i její muž, o čemž nejspíš ani pořádně nevěděla.

A aby toho nebylo málo, herečka přišla o byt na pražských Vinohradech kvůli svému druhému životnímu partnerovi – získala ho totiž za trvání předchozího manželství a tvořil tehdy společné jmění. Luboši Rychvalskému se ale nedařilo v podnikání, dostal se také do dluhové pasti a tak byl zmíněný byt nedávno dán do dražby.

Společně s Bárou tak poznal na vlastní kůži, že svoboda, za kterou kdysi odvážně demonstrovali, má i svá rizika!

Dceru vychovával spíš její otec.
Dceru vychovával spíš její otec.

Místo úklidu si dá saunu

Málokterá žena otevřeně přizná, že je líná. Bára Štěpánová se k tomu hlásí a nechápe jiné příslušnice něžného pohlaví, které se chlubí tím, kolik toho zvládají. „Dělám ráda věci, které mě baví. Ale že bych musela za každou cenu pořád kmitat? Domácí práce navíc nesnáším,“ konstatovala. Nemá prostě v úmyslu všechno zvládat a chlubit se tím.

Když zrovna nemá herecké povinnosti, prožívá „košilkový den“. „Válím se v posteli nebo si dám doma saunu,“ vysvětlovala.

„A taky koukám na detektivky nebo chodím na jógu.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...