Když chcete mít zuby jako perličky

Nejedná se jen o notoricky známou kávu nebo červené víno. Vaši sklovině škodí i další nápoje, na které je potřeba dávat si pozor a zařazovat je do jídelníčku co nejméně.

Ovocné šťávy a čaje

Také vás může zajímat ...

Ideální je samozřejmě pít pouze čistou vodu. Ale každý občas zatouží po sladké šťávě. Ne, že by ovocné šťávy nebyly zdravé.

Střeva budou jistě vděčná. Vaše zuby oproti tomu nebudou zrovna nadšené. Pokud tedy milujete citrusové šťávy a nápoje z ostružin či borůvek, mějte se na pozoru. Právě ty totiž obsahují velké množství pigmentů. Pozor i na čaje Nápoje jsou o to horší, že například od čokolády, kterou hned sníte, je popíjíte delší dobu, takže na zubech zůstávají.

Čaje zase obsahují problematické třísloviny. Zelené barví zuby došeda, černé dožluta. Proto jsou lepší sypané bylinkové čaje. Chemické limonády Máte ráda colu, malinovku nebo citronádu? Pak byste jejich konzumaci měla alespoň omezit.

Tváří se sice, že jsou z ovoce, ale k tomu mají daleko. Právě chemické kyseliny, barviva a cukry způsobují pigmentaci. Stejně jsou na tom i energetické a sportovní nápoje. Jestli se bez nich neobejdete, vždy si po jejich konzumaci vypláchnětě pusu vodou.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama