Když chřipka zaútočí

Nachlazení a slunečné dny k sobě nejdou jen zdánlivě. V horkém počasí přibývá případů onemocnění, které se projevuje bolestí v krku a bývá nesprávně označováno jako letní chřipka.

Neblahé teplotní rozdíly Je vám horko a tak si, abyste se zchladili dáte vychlazené pivo nebo limonádu s ledem. Protože je na sluníčko přes třicet stupňů, nastavíte si klimatizaci v autě na dvacet jedna. V danou chvíli to může být příjemné, jenže prudké změny teplot dávají našemu tělu pořádně zabrat. Sliznice v krku nebo dýchacích cestách, která je vystavená takové změně se octne „v šoku“.

Také vás může zajímat ...

Nedokážete si pak poradit s viry, které ji ohrožují a bolest v krku nebo rýma jsou na světě.

Posila pro tělo

Léčba „letní chřipky“ je méně složitá, než u chřipky pravé. Onemocnění navíc nemá tak vážný průběh. Pokud se obejde bez teplot, stačí zůstat den na lůžku a pak se zhruba týden šetřit. Vhodné je podávat přírodní preparáty na posílení imunity třeba s echinaceou, hlívou ústřičnou nebo rakytníkem.

Bolest v krku zmírní pastilky s obsahem lokálního anestetika a desinfekčními účinku.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama