Když Daniela Šinkorová pracovala jako barmanka, zažila nepříjemné obtěžování!

Den před plánovanou svatbou zkolabovala a museli jí píchat injekci!

Hvězda televizního seriálu Ordinace v růžové zahradě Daniela Šinkorová (43) má dost průbojnou povahu a dokáže si jít za tím, co chce. Občas přitom padne i nějaká ta rána!

Herečka a zpěvačka Daniela Šinkorová měla různé dětské sny, ale v době dospívání už byl rozhodnutá: jejím cílem bylo muzikálové herectví. Maminka byla loutkoherečkou. To by se Daniela jako malé také líbilo. Kromě toho si přála stát se letuškou, učitelkou, nebo magistrou v lékárně, aby mohla vymýšlet a míchat léky.

V jednom rozhlasovém pořadu prozradila i to, na co si nejvíc hrála jako malá: „Měli jsme takový starý psací stroj a já jsem si představovala, že je to pokladna, strašně jsem do něj bušila a dokonce jsem si vyrobila i vlastní peníze.

Já jsem si hrála na pokladní v bance a měla jsem hrozné štosy těch bankovek.“ Mezi těmi přáními chybí doktorka – přitom to byly právě role lékařek, které jí ve své době hodně zvýšily popularitu.

Také vás může zajímat ...

Měla jasno už ve čtrnácti!

Hned jakmile Daniela začala mluvit, zjistili rodiče, že má i talent na pohyb a na zpívání. „Oba byli strašně muzikální a začali mě v tom podporovat,“ svěřila se. Když se pak přihlásila na konzervatoř do Bratislavy, jako jediná dokázala odpovědět své profesorce zpěvu, proč tam chce jít. Už ve čtrnácti věděla, že chce hrát a zpívat v muzikálech.

Na školu se dostala, ale znamenalo to současně i odchod z domova na internát, protože osmdesát kilometrů z Nitry do Bratislavy by denně jezdit nemohla. Vzhledem k tomu, že Daniela má průbojnou povahu a vždy se o sebe dovedla postarat, tak jí tato změna nijak nepoznamenala. Její rozhodnutí ale prý mrzelo otce. „Táta ze mě chtěl mít prezidenta.

Líbilo by se mu, kdybych byla lékařkou nebo architektkou, zkrátka nějaké měřitelné povolání,“ uvedla. Vždycky říkal, že jsem daleko chytřejší, než abych dělala „jenom“ herečku.“ Po konzervatoři zamířila Daniela do České republiky, konkrétně do Brna – jedině na tamní JAMU se totiž dalo studovat její vytoužené muzikálové herectví.

Daniela, hvězda, která nehasne.
Daniela, hvězda, která nehasne.

Poprala se s kolegyní!

Jak už bylo řečeno, Daniela je velmi temperamentní, ví to o sobě a přiznává to. Prohlásila dokonce, že by se s touto povahou spíše hodila třeba do italského prostředí. Několikrát se stalo, že dala svému temperamentu volný průchod. V divadle se například poprala s kolegyní. Bylo to v době, kdy hrála v muzikálu Vlasy.

„Každá z nás měla jiný názor na to, kdo by měl určitou písničku zpívat na desce,“ vysvětlovala. „Ona byla jednou z adeptek a já stála za tou druhou. Tak jsme se prostě porvaly. Zase jsme ale pročistily atmosféru, bylo to vlastně takový chlapský řešení.

Dneska, když se potkáme, jsme úplně v pohodě.“ Sílu jejího hněvu pocítil také obtěžující muž v době, kdy pracovala jako barmanka v pražském klubu Radost FX. Daniela tam pracovala čtyři roky a tahle profese jí opravdu bavila. „Bohužel se tam objevil jeden takový nenechavec, no a tak dostal strašnou zpátky.

Mně prostě není vlastní nic nedělat,“ hlásila se hrdě k tomu, jak s otravným chlapem zatočila. Byly ale i chvíle, kdy se o svůj život bála: jednou viděla Araba, který prodával drogy mladým lidem. Všiml si, že ho Daniela spatřila a přišel k baru, kde stála. Přiložil jí nůž ke krku se slovy, ať se neopováží to někomu říct.

Ona vyhodnotila situaci správně a svoji temperamentní povahu raději nechala v klidu.

Seriály z ní udělaly celebritu.
Seriály z ní udělaly celebritu.

Ordinace jí brala soukromí

Jako doktorka se před kamerou Daniela předvedla nejprve v seriálu Nemocnice na kraji města po dvaceti letech. O něco později se pak stala jednou z oblíbených tváří jiného seriálu, Ordinace v růžové zahradě. Stávalo se jí prý, že jí občas někdo řekl: „Dobrý den, paní doktorko, jak se máte? My čekáme miminko, tak co byste nám přála?“ Obě strany ale věděly, že je to jen taková legrace.

Do smíchu ale moc Daniele nebylo, když populární seriál opouštěla. Psalo se dokonce, že prý jí k tomu přinutil žárlivý partner, ale to herečka několikrát úspěšně vyvrátila. Skutečným důvodem byla touha mít konečně soukromí. Její den totiž vypadal tak, že ráno v pět hodin vstala, odjela na natáčení a po něm spěchala do divadla a často ještě na další akci. Takhle to probíhalo tři roky.

„Soukromý život šel úplně stranou,“ konstatovala Daniela. „Cítila jsem, že už ztrácím spojení s realitou a s problémy normálních lidí. Nestíhala jsem zajet za mámou, ségru jsem taky neviděla, nevěděla jsem, co dělají její děti, a nikam jsem se neposouvala.

Můj život bylo naučit se text, druhý den ho říct, zapomenout a tak stále dokola.“ Říká se, že sejde z očí, sejde z mysli a platí to i u herců v oblíbených seriálech. Pozornost médií a diváků ale Daniele nechyběla, protože má introvertní povahu a nemusí se předvádět.

Věřila také, že přijde třeba zajímavá nabídka z některého divadla, a v tom se nemýlila.

Brali byste Danielu jako paní doktorku?
Brali byste Danielu jako paní doktorku?

Na vyřízení svatby měla deset dnů!

Se svým manželem, o šest let starším podnikatelem Ladislavem Polákem (49), žila Daniela dlouho jen ve volném svazku. Oběma to tak vyhovovalo, i když slova o svatbě padala často. Nakonec ale Ladislav zaujal jasné stanovisko. „Řekl, že když svatbu nestihneme do jeho padesátin, už to snad nikdy nedáme,“ vysvětlovala herečka.

„Pak odjel na dovolenou na Sardinii a řekl, že pokud svatbu do té doby zařídím, tak se vezmeme.“ Sebrala síly a odvahu a všechny náležitosti se jí skutečně podařilo v krátkém čase oběhat. S nadsázkou prohlásila, že se na svatbu chystali deset let a nakonec to stihli za deset dní. Ten spěch se Daniela málem nevyplatil, protože den před obřadem zkolabovala.

Musela si nechat píchnout vitaminovou injekci, protože vše zařizovala během šíleného pracovního maratonu a ještě se o ní pokoušela viróza. Svatbu se dokonale podařilo utajit před médii a nejprve vlastně i před svými blízkými. „Všichni, co tam byli, se původně chystali na oslavu padesátin mého muže,“ řekla Daniela. Všechno vyšlo najevo až po čtyřech měsících díky sociálním sítím.

V televizi, kde herečka uváděla VIP zprávy, se kvůli tomu na ni zlobili. Svatbou se pro ni ve vztahu nic nezměnilo. „Já si užívám vztah stejně krásně jako před manželstvím,“ prohlásila.

„Jsem pyšná, že mohu svou drahou polovičku oslovovat můj manžel.“

Ladislav Polák

Zhubla i kvůli roli v muzikálu

Pozornost médií vzbudila Daniela také svým hubnutím. Shodila totiž během jediného roku sedmnáct kilo a budila tak obavy o své zdraví. Ona ale všechno vysvětlila: „Vážila jsem sedmdesát kilo a na mou výšku už to nebyla ani zdravá váha.

V obchodě jsem si nedokázala nic vybrat a styděla jsem se sama před sebou si to zkoušet.“ Navíc se zrovna vypsal konkurz na muzikál Addamsova rodina a Daniela si chtěla zahrát postavu Morticie. K té by se kila navíc opravdu nehodila. Herečka prokázala pevnou vůli, soustředila se na správnou výživu a výsledkem bylo jak zhubnutí, tak vytoužená role.

„Nejdůležitější je ale pozitivně se nastartovat a věřit sama sobě,“ řekla spokojeně.

Ví, o čem mluví, daří se jí to zatím celý život!

Slavný muzikál Mamma Mia! je pro ni jako dělaný!
Slavný muzikál Mamma Mia! je pro ni jako dělaný!

Má velký hollywoodský vzor

Velkým celoživotním vzorem je pro Danielu americká herečka a zpěvačka Barbra Streisand (74). Obdivuje jí kvůli jejímu perfekcionismu a za to, že každou notu prý dokáže zazpívat jako nikdo jiný. Na JAMU o ní psala i závěrečnou práci. „Uznávám ji i jako fantastickou komediální herečku a režisérku, třeba mého oblíbeného filmu Jentl.

A i když o ní říkají, že je ošklivé káčátko, ze svého vzhledu dokázala vytěžit maximum.“ Daniela je i členkou mezinárodního fanklubu hollywoodské hvězdy.

Barbru sleduje celý život!
Barbru sleduje celý život!

Za zmeškané představení nemohla

Nejvíc ze všeho dokáže temperamentní herečku vytočit nespravedlnost. Jednou kvůli tomu málem chtěla skončit s kariérou. Zmeškala totiž představení, ale nebyla to její vina. Tajemnice divadla jí nahlásila špatné obsazení. „Byla jsem tehdy v Brně a představení bylo v Bratislavě. Tehdy noviny napsaly, že to byla má chyba, že jsem na to zapomněla.

Cítila jsem to jako velkou křivdu,“ uvedla Daniela.

Naštěstí její hněv a lítost odvál čas a my můžeme sympatickou brunetku dál obdivovat v divadle i v televizi.

Křivda ji dokáže rozpálit!
Křivda ji dokáže rozpálit!
Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...