Když do pekla, tak na mladém koni

Bratislavská rodačka, nápadně atraktivní tmavovláska Hana Gregorová, studovala tamtéž na vysoké škole herectví. V té době ještě netušila, že ji v životě čekají tři osudové lásky. Nicméně ta první se už pomalu hlásila o slovo. Stalo se to v sedmdesátých letech minulého století na promoci Hanina kamaráda.

Herečka na to vzpomíná slovy:“Poblíž stáli dva švarní hoši, takové taliánské typy, tak jsme koketovali a bavili se. Gassan mě poté pozval na rande, na něj už ale nepřišel.

Také vás může zajímat ...

“Sebevědomá dívka bujných tvarů nemohla uvěřit tomu, že na nějakého mládence marně čekala, zcela zjevně na to nebyla zvyklá.

Zničila dvě rodiny

Celá šokovaná si na snědého studenta medicíny původem z Jordánska pracně zjistila kontakt. Zatelefonovala mu a přiměla ho, aby vše napravil a na schůzku přišel. Pak už si ho omotala kolem prstu, to uměla výborně. Arabského krasavce dokonale pobláznila. Vzali se v roce 1976 a Hana charismatickému lékaři porodila dceru Rolu (40). Žila částečně v Dubaji a částečně na rodném Slovensku.

Přišel osudný rok 1980 a bruneta dostala nabídku zahrát si ve filmu Noční jezdci. Manžel ji ještě dobromyslně přemlouval, aby ji přijala, což Hana také udělala, protože herectví se vzdát rozhodně nechtěla. Bylo jí dvacet osm let, když v divoké tatranské přírodě natáčela romantický snímek. Byla vdaná za cizince, měla maličkou dcerku a bydliště v ráji milionářů, Dubaji.

Film režiséra Martina Hollého ml. (†72) odehrávající se na slovensko-polském proti sobě postavil Radoslava Brzobohatého (†79) coby zásadového celníka a Michala Dočolomanského (†66) v roli pašeráka koní.

Když spatřila Hana Gregorová pověstného fešáka Brzobohatého, roztřásla se jí kolena.

Nepřekonatelná láska

Ona byla, jak víme, vdaná, on ženatý s Jiřinou Bohdalovou (88), která ho hlídala jako ostříž, děsila se toho, jak moc se ženám líbí. „Sbližování s Radkem začalo na úrovni zdvořilé konverzace a procházek,“ vzpomíná temperamentní žena se slovenskými kořeny. „Napětí mezi námi se však stále stupňovalo a pak to přišlo.

Stal se hřích.“ Hana se zapřísahá, že nikdy nevyhledávala při filmování chvilkové lásky, neflirtovala, jenomže tohle prý bylo něco jiného, nedalo se tomu odolat. „Bylo to šílené omámení, oba jsme věděli, že jsme se dostali do neřešitelné situace,“ líčí Hana Gregorová. Milencům nahrávalo i extrémně špatné počasí.

Natáčelo se dva měsíce a neustále lilo jako z konve, což nutilo herce i štáb pobývat v hotelu. Tehdejší manželka Radka Brzobohatého, Jiřina Bohdalová, se přijela na natáčení podívat, aby si muže zkontrolovala.

Pobyla několik dní, ničemu však nezabránila.

Scény podle italského vzoru

I po návratu z filmování se její manžel na Slovensko podivně často vracel. Prý za prací. Ve skutečnosti za budoucí manželkou. Jiřina Bohdalová nebyla žádná tichá ženuška, žárlila na životního druha jako čert. Když se doma v pražské Hostivaři hádali, lítaly prý talíře, prádlo z okna, psi zalézali a učitelky ze školy zavíraly okenice, aby neměla mládež špatný příklad.

Žárlivé scény italského typu pohledného herce vyhnaly z hostivařské vily do podnájmu. To byl konec – po dvanácti letech. Bohdalová na Brzobohatého třicet let nepromluvila, zato Gregorová se cítila jako v ráji. „Bylo to úžasné vzplanutí, všechno jsme nechali za sebou, začali jsme od nuly,“ rozplývá se.

„Často o mně hovořili jako o té Slovence, která klofla Brzobohatého a až si díky němu vybuduje kariéru, vykašle se na něj.

Tehdy totiž nebylo obvyklé brát si partnera o dvacet let staršího, ale to, co mezi námi vzniklo, bylo cosi mezi nebem a zemí,“ říká.

Mladý kůň

Prožili spolu, jak Hana říká, dvaatřicet nádherných let, vychovali syna Ondřeje (36). Několik let poté, co Brzobohatý zemřel, Hana prohlásila: „Byl to muž mého života, pořád ho budu mít pod kůží. Život jde ale dál. Svoje jsem si odbrečela a odtesknila.“ A občas provokativně podotkla, že když do pekla, tak na mladém koni. A ten se objevil.

V létě 2015 jí vstoupil do života mladík Ondřej Koptík (35). Okouzlil ji, pak se ovšem postaral o největší ostudu jejího života. To když o ní poté, co se s ním v roce 2017 rozešla, zveřejňoval na sociální síti intimní detaily. O rok později ho k překvapení všech vzala na milost s tím, že mu odpustila.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...