Když mlsat, tak zdravě

Ořechům a oříškům se často vyhýbáme, protože jsou považovány za kalorickou bombu. To je ale škoda. Vyměňte sušenky a čokolády za oříšky, a vaše tělo vám poděkuje. Vybrali jsme pro vás ty nejzdravější druhy.

Vlašské ořechy

Také vás může zajímat ...

Určitě vám zbyly od Vánoc. Denně jich můžete sníst přibližně jednu plnou hrst. Obsahují omega-3 nenasycené kyseliny, a díky tomu prospívají srdci. Mají také vysoký obsah antioxidantů, takže jsou skvělým prostředkem v boji proti stárnutí. Navíc přispívají k psychické rovnováze a zlepšují náladu.

Mandle

I ty nejspíš máte právě ve spíži. Navíc jsou vhodnou svačinkou, pokud chcete zhubnout. Za den si můžete dopřát jednu hrst mandlí, třeba rozdělenou do dvou svačinek. Mandle prospívají trávení a zdraví střev a snižují hladinu „zlého“ cholesterolu. Při dietě jsou báječným zdrojem zdravých tuků.

Pistácie

Zelené voňavé oříšky posilují imunitu a pomáhají nám k dobré náladě. Společně s mandlemi jsou pochoutkou pro dietáře, protože na rozdíl od jiných druhů ořechů mají mnohem méně kalorií. Obsahují látky, které pozitivně působí na sliznici dýchacích cest, takže by si je měli dopřávat hlavně astmatici a ti,
kdo mívají často kašel.

Lískové oříšky

Popelka v nich našla šaty, jejich jádra, obsahující vysoké množství nenasycených kyselin, vám ale prokážou mnohem větší službu než plesová róba. Spolu s vlašáky posilují srdce a oběhový systém a jsou vhodné pro diabetiky s cukrovkou typu II, protože pomáhají stabilizovat hladinu krevního cukru.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama