Když nejsi bio, jako bys nebyl

Souhlasím s tím, že člověk by měl dodržovat zdravý životní styl. Ale nic se nesmí přehánět. Moje kolegyně v práci tím byla naprosto posedlá a celé okolí trpělo.

Jen vejdu do kanceláře, udeří mě do očí pracovní stůl Marcelky. Je plný vyskládaných skvělých bio potravin. Je vidět, že dnes byl nákupní den, a tak si zase vyslechneme velkou přednášku o tom, co jíst, co nejít a co nás může doslova zabít.

Nejsem sice žádná dietářka, ale také si myslím, že se stravuji celkem zdravě a držím si váhu. Pravda, občas zhřeším nějakým tím dortíkem, lahvinkou dobrého vína s kamarády, opékanými buřty na ohýnku nebo grilovacími hody u příbuzných na chalupě.

No a co? Možná to trochu uškodí mému žlučníku nebo žaludku, ale zase mi to dodá dobrou náladu. A ta, jak je dobře známo, pomáhá udržovat člověka v kondici.

Také vás může zajímat ...

Marcelka nás nešetřila

Naše kolegyně to ale doopravdy přeháněla. A svými přednáškami o nezdravosti toho, co během pracovní doby, my ostatní konzumujeme, nám dokázala dokonale zkazit chuť a radost z jídla.

Už jsme ji několikrát říkali, ať to nedělá. Prosili jsme ji, aby si ty své výklady nechala pro sebe. Ale marně. Pomohla nám ale náhoda. Marcelka tehdy dorazila do práce celá bledá a navíc v dost rozhořčené náladě.

Odpustila si i obvyklý ranní proslov na téma, zdravá svačinka a pitný režim. Úplně nás to vyděsilo a chtěli jsme vědět, co se jí stalo.

Už prý nikdy nenaletí

Napřed se zdráhala, ale pak z ní pravda, spolu s hořkostí a naštvaností, vyplynula celá. Prý se někde dočetla o vejcích bez cholesterolu a nakonec se jí podařilo najít i farmu, kde je prodávají.

Bylo to asi ve 100 kilometrů vzdálené obci. Ale Marcelka nezaváhala ani na okamžik. Ještě v pátek po práci se tam rozjela a celá šťastná si domů dovezla plata vajec. Hned si jich s manželem udělali několik k večeři.

No a ráno skončili v nemocnici se salmonelózou. Prý jí bylo tak zle, že myslela, že umře. Bylo nám jí hrozně líto. Ale musím přiznat, že jsme se při myšlence vajec bez cholesterolu, i trochu zasmáli. Ale vlastně takové hloupé reklamě jsme vděční.

Marcelka přestala šílet po zdravé stravě a je s ní mnohem větší zábava.

Tereza P. (47), Děčín

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...