Když od Daniely Šinkorové odešel milovaný partner, totálně jí to zdrtilo!

Kvůli smutku nad rozchodem s Romanem Vojtkem odložila i státnice!

Herečka Daniela Šinkorová (47) je už pět let šťastně vdaná za svého dlouholetého přítele. I jí se ale kdysi nevyhnuly milostné karamboly. Jeden z nich bolel opravdu hodně!

Malé dívky sní o nejrůznějších profesích, často to bývají modelky nebo zpěvačky. Daniela Šinkorová (47) chtěla být letuškou, učitelkou a v dětství si prý hrála i na pokladní v bance. Její talent jí ale předurčil k úplně jiné kariéře.

Také vás může zajímat ...

Jakmile začala dospívat, bylo Daniele jasné, že ji uspokojí pouze hraní v muzikálech. Zázemí k tomu doma měla, oba rodiče byli velmi muzikální a maminka měla s hraním své zkušenosti, i když jako loutkoherečka.

Otec byl trochu zklamaný

Aby si svůj sen mohla Daniela splnit, musela už ve čtrnácti letech odejít z domova na internát. Z Nitry do Bratislavy, kde byla konzervatoř, by se opravdu denně dojíždět nedalo. Herečka se ale nikdy podobných výzev nebála a tak vyrazila dobývat svět.

Jediný, kdo z jejího rozhodnutí studovat na konzervatoři neměl tak úplně radost, byl otec. Ten v ní prý viděl budoucí prezidentku nebo alespoň architektku nebo lékařku. Další krok po konzervatoři byl opět spojený se stěhováním.

Nikde jinde než na brněnské JAMU se totiž muzikálové herectví studovat nedalo. Dostala se tam a věřila, že se alespoň vzdáleně přiblíží svému velkému životnímu vzoru. Tím pro Danielu vždy byla americká herečka a zpěvačka Barbra Streisand (78), ve které vidí vzor dokonalého profesionála. Vybrala si jí dokonce na akademii jako téma své závěrečné práce.

Blonďatá boubelka

Nejprve to vypadalo, že ruku v ruce s tím, jak dosáhla toho, čeho chtěla ve výběru školy, našla i ideálního partnera. Tím pro ni byl spolužák Roman Vojtek (48). Poznali se během talentových zkoušek na JAMU.

„Měla jsem mu dát facku, určitě si mě zapamatoval,“ vzpomínala. Chvíli se prý spolu jen tak „oťukávali“ a na konci prvního ročníku už z toho byla láska jako hrom. Amorův šíp zasáhl její i Romanovo srdce. Nutno dodat, že tehdy vypadala Daniela trochu jinak.

Podle Romanova vyprávění měla prý asi o deset kilo víc a světlé vlasy. „Byla to taková sympatická boubelka, chytrá a strašně hodná, což jsem dřív nevyhledával,“ uvedl. „To víte, kluka v pubertě zajímají jiné věci. Poprvé jsem ale potkal holku, která mě obohacovala a doplňovala.“

Nešlo jen o nějaký krátkodobý románek, strávili vedle sebe čtyři roky. Nejprve se museli tajně scházet na studentské koleji, potom jim jeden pán nabídl pronájem garsonky z to, že se mu postarali o psa. Roman a Daniela si ideálně rozuměli.

Pohádali se snad jedinkrát za celou dobu, a to z pracovních důvodů, při přípravě na muzikál Vlasy. „Byla jsem zády opřená o dveře a Roman, jak se vytočil, praštil do nich pěstí hned vedle mé hlavy. Skoro je rozbil. Pak vyběhl na ulici a tam kopal do popelnic,“ popisovala herečka onu dramatickou chvíli.

Byla to malá smrt!

Nic netrvá věčně a po čase skončila i tahle velká láska. Daniela byla ochotná přehlížet, že si její milý občas užíval různé alkoholové dýchánky po představeních. Tohle by pro ni určitě nebyl důvod k rozchodu. Na to svého přítele až příliš milovala. Ukončil to ale bohužel Roman.

„Pověděl mi to na rovinu. Řekl, že mě má rád, ale že se zamiloval do jiné ženy. Moc se omlouval, oba jsme brečeli,“ líčila smutný okamžik Daniela. Bolestný rozchod pak proběhl bez hádek a křiku, ale herečka ho nesla velice těžce.

Půl roku chodila oblečená v černém. „Poprvé v životě se mi stalo, že jsem zavolala do divadla, že nepřijdu na zkoušku, že nemůžu,“ prozradila. Kvůli smutku dokonce odložila státnice.

„Brečela jsem od rána do večera, týden jsem nejedla,“ líčila své trápení. „Koupila jsem si láhev Cinzana, vypila dvě deci a byla jsem hotová. Tenkrát to byla malá smrt,“ konstatovala.

Ordinace ji vyčerpala!

Muzikálem, který Daniele obrátil život, byl dnes už legendární Drákula. Celý ročník JAMU tehdy dostal pozvánku ke konkurzu a ona byla mezi těmi, kdo uspěli.

„Tím se mi život obrátil naruby, protože jsem najednou viděla zevnitř ten nejostřejší showbyznys. A šťastnou náhodou se mi pak podařilo v Praze zakotvit nastálo,“ pochvalovala si. Opravdovou popularitu jí ale přinesla až televize.

Seriál Ordinace v růžové zahradě výrazně zviditelnil hodně herců, a rovněž i Danielu, díky roli doktorky Gity Petrové. Účinkování ji ale postupně stálo hodně sil. Těžce to dopadalo na její soukromý život. Cítila, že ztrácí spojení s realitou a s běžnými lidskými problémy.

„Nestíhala jsem zajet za mámou, sestru jsem také neviděla,“ vysvětlovala. „Nikam jsem se neposouvala. Můj život bylo naučit se text, druhý den ho říct, zapomenout a tak stále dokola.“

Když potom pro diváky nečekaně v seriálu skončila, objevily se hlasy, které to dávaly za vinu jejímu partnerovi. Tím byl podnikatel Ladislav Polák (55). Odchod z Ordinace ale podle Daniely rozhodně nebyl na jeho nátlak. Musela to udělat kvůli sobě.

Stihla to i za cenu kolapsu!

O možnosti vzít si svého dlouholetého přítele se mnoho roků pouze mluvilo. Oběma vyhovovalo žít ve volném svazku. Ladislav se k případné svatbě nakonec postavil jasně. Prohlásil, že pokud ji nestihnou do jeho padesátin, tak do manželství nevstoupí asi už nikdy.

Odjel na dovolenou do zahraničí a Daniele řekl, že když do jeho návratu svatbu zorganizuje, tak si ji vezme. Bylo to hodně náročné, ale herečka to nakonec stihla. Komentovala to slovy, že se ke svatbě chystali deset let a nyní ji má stihnout za deset dnů.

Hektické tempo příprav se na Daniele ale podepsalo a pouhý den před svatbou zkolabovala vyčerpáním. Vitamínová injekce to nakonec spravila. Daniela byla ráda, že se svatbu podařilo před veřejností a novináři dokonale utajit.

A nejen to, dokonce i těch pár pozvaných hostů přišlo na obřad nejprve v domnění, že jsou oslavovat Ladislavovy padesátiny.

Je babičkou, i když neměla děti

Svatba proběhla trochu netradičně, už třeba i v tom smyslu, že Daniela na sobě měla červené šaty namísto obvyklých bílých. Nové manželství se herečce dařilo utajit nejen bezprostředně po obřadu, ale ještě čtyři měsíce poté.

Všechno vyšlo najevo až díky sociálním sítím. Trochu se na ni kvůli tomu zlobili v televizi, kde uváděla pořad o celebritách. Pro ni samotnou se oficiálním svazkem nic nezměnilo. Prohlásila, že si vztah s Ladislavem užívá stejně krásně jako před manželstvím.

„Jsem pyšná, že mohu svou drahou polovičku oslovovat můj manžel,“ podotkla. Svatbou se Daniela stala i babičkou – ačkoliv sama děti nemá, měl je Ladislav v předchozím vztahu. Rozhodně ale její vzhled tomu slovu neodpovídá.

Nemusí tomu ani nijak napomáhat. Kdysi sice prodělala plastiku nosu kvůli úrazu, ale jinak se jí podobné úpravy zevnějšku nelíbí. A doma se prý nelíčí. „Chlapi to mají podle mých zkušeností tak, že vás mají rádi takovou, jaká jste,“ konstatovala.

Po rozchodu s Romanem zhubla o deset kilo!

S Romanem Vojtkem chodila Daniela počátkem devadesátých let. Tehdy si skutečně myslela, že si ho jednou vezme a bude s ním mít děti. Jenže do cesty jejím plánům vstoupila jiná herečka, Markéta Sedláčková (47).

Jediným kladem pro Danielu po rozchodu bylo, že samovolně zhubla; shodila celkem deset kilo. Romanovi nevydržel ani vztah s Markétou, také po dvou letech skončil. Vůči sobě ale dnes nemají Daniela a Roman žádné nevyřízené účty, pojí je přátelství a vystupovali spolu i v muzikálech!

Silné motorky jí berou už od dob dospívání!

Oblíbená herečka má jednu vášeň, která bývá typická spíše pro pány: motocykly. Ty jí okouzlují celý život. „Když mi bylo patnáct let, byla jsem zamilovaná do kluka, který okolo našeho paneláku túroval Simsona,“ vzpomínala v jednom rozhovoru.

„Jednou mi ho půjčil a mě to stálo, tedy spíš maminku, 150 korun pokuty. Nebyla jsem plnoletá a řidičák na motorku tehdy pochopitelně neměla.“ Později si řidičák udělala, motorky si kupovala sama a jejím snem je projet si Ameriku na motocyklu Harley Davidson.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...