Když princ Harry požádal Meghan o ruku, ani ho nenechala domluvit!

Stačila jim pouhá dvě rande, aby se spolu vypravili na dovolenou do divočiny!

Svatbou roku byla letos určitě ta, kterou měli princ Harry (34) a americká herečka Meghan Markle (37). Šlo to docela rychle: loni v listopadu přiznali svůj vztah, letos v květnu se brali!

Vztahy v britské královské rodině vždy budily a budou budit velký zájem celého světa. Letos se pozornost soustředila na prince Harryho (34) a jeho svatbu. Své „ano“ v 33 letech konečně řekl i druhý syn Lady Diany (+36).

Také vás může zajímat ...

Netradiční nevěsta

Princ Harry to měl v mnoha směrech jednodušší než jeho starší bratr William (36). Ne že by se o něho novináři nezajímali, ale protože není přímým následníkem trůnu, mohl si dovolit více průšvihů. A dlouhá léta této skutečnosti také využíval!

Pozornost médií budily jeho skandály, jako když byl vyfocen opilý a nahý na večírku v Las Vegas nebo když na maturitní oslavu přišel oblečený v nacistické uniformě. Dvakrát byl nasazen jako voják ve válce v Afghánistánu a novinářům se pak chlubil, že zabil hodně lidí. Jeho vztahy s dívkami nebyly pod takovým drobnohledem jako u Williama.

Proto tak moc nepřekvapilo, že ho k oltáři nakonec dostala žena, která moc neodpovídala dosavadním královským tradicím: americká herečka Meghan Markle (37).

Důvodů, proč byla jeho nastávající netradiční, je víc: za prvé je starší než Harry, za druhé je rozvedená, za třetí není Britkou, ale Američankou a za čtvrté má napůl (po mamince) afroamerický původ.

První rande bylo naslepo

Meghan se narodila v Los Angeles. Ve skutečnosti je její první křestní jméno Rachel a Meghan bylo jménem prostředním – to se jí ale líbilo více a proto dnes nepíšou novináři o „vévodkyni Rachel“. Ambiciózní dívka se nejprve živila jako kaligrafka. Od roku 2002 se začala její celkem úspěšná herecká kariéra.

Hodně se angažovala i společensky, stala se velvyslankyní dobré vůle při OSN a zajímala se hlavně o problematiku rovnosti mužů a žen. S princem Harrym se poprvé setkala během rande na slepo, které prý zařídila jejich společná kamarádka. Stalo se tak v jednom londýnském členském klubu.

„Šli jsme na drink a najednou to šlo hrozně rychle a už jsme plánovali, co budeme dělat zítra,“ svěřila se Meghan později. Také ze strany člena britské královské rodiny to byla láska na první pohled. „Byl jsem nesmírně příjemně překvapen, když jsem vešel do místnosti a viděl ji. Bylo osvěžující být najednou s někým, kdo je úplně mimo váš běžný okruh známých.

Ona nevěděla moc o mě, já nevěděl nic o ní. Měl jsem konečně možnost začít něco od úplného začátku, krok po kroku se s ní poznávat,“ popisoval Harry. Páru tak stačily pouhé dvě schůzky k tomu, aby se vydali na společnou dovolenou. Aby je neobtěžovali novináři a fotografové, jeli spolu do divočiny a tam spali pod stanem.

Princ později konstatoval, že to byl nejlepší způsob, jak se vzájemně doopravdy poznat.

Poklekl před ní v kuchyni!

Harrymu a Meghan se jejich vztah dařilo poměrně dlouho utajovat. Nějaký čas se tak o jejich vztahu jenom spekulovalo. Věděli dobře, proč to dělají. Jakmile si spolu poprvé oficiálně vyšli na veřejnosti, média se na americkou herečku vrhla jako supi na kořist a nenechala na ni nit suchou.

Budoucí vévodkyně to nějak ustála a začátkem listopadu 2017 předstoupil zamilovaný pár před novináře s tím, že se chystá svatba. O ruku prý požádal Harry svoji milou při běžné situaci, když se doma „snažili upéct kuře“. Nenechala ho ani domluvit, její „ano“ přišlo ještě dřív, než svoji žádost dokončil. Stejně by se asi zachovala kterákoliv mladá žena na místě Meghan.

Svatbu už tedy mají oba za sebou a teď se pozornost světa nejvíc soustředí na to, kdy se šlechtickému páru podaří přivést na svět potomka.

Bude to příští rok?

Hvězdou jejich svatby byl biskup tmavé pleti!

Stejně neobvyklá jako je svazek britského prince a rozvedené americké herečky, byla i jejich svatba. Přišly tam i Harryho bývalé přítelkyně. Nijak Meghan nezáviděly, protože samy nechtěly tak dramaticky změnit svůj způsob života. Místo otce doprovázel nevěstu k oltáři Harryho tatínek, princ Charles (69). Hvězdou obřadu byl černošský biskup z Ameriky, který pár oddával.

Harry pak své budoucí ženě navlékl na prst čtvercový akvamarínový prsten po jeho mamince, Lady Dianě.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...