Když Sabina Laurinová přiváděla na svět dceru Pepy Vojtka, v rádiu zrovna hráli píseň od Kabátů!

S každým ze svých partnerů vydržela Sabina maximálně pět let!

Už delší dobu je Sabina Laurinová (48) jednou z hlavních hvězd seriálu Modrý kód z nemocničního prostředí. Prožívá tam spoustu dramatických situací. Její vlastní život naštěstí tak složitý nebyl, i když se vztahy to moc jednoduché neměla.

Vzpomínky na dětství má herečka Sabina Laurinová (48) spojena s pražským Podolím. V tamní porodnici ostatně i přišla na svět. Rodina, kde vládl její tatínek, režisér František Laurin (85) bydlela v družstevním domě, k němuž patřila i krásná zahrada.

Také vás může zajímat ...

První dětská dobrodružství tak budoucí krasavice zažívala v okolí Vltavy a na Kavčích horách. „Stavěli jsme bunkry, s kluky jsme lezli na stromy a přes plot do areálu plaveckého stadionu,“ vzpomínala herečka v jednom rozhovoru.

S kamarády a kamarádkami měli rovněž různé druhy part: zahradníky, detektivy, divadelníky. „Zakopávali jsme poklady, dodnes jedna krabička v Podolí čeká na objevení,“ prozradila. „Už ale nevím, co v ní je.“

Měla to být Lucie!

Křestní jméno Sabina nepatří v českém prostředí k těm nejfrekventovanějším. Herečka k němu přišla poměrně neobvyklou cestou. Když byla její maminka těhotná, chodila za otcem do divadla. Herečka Jana Dítětová (+65) se ptala, jak se bude dítě jmenovat. Pokud by na svět přišel chlapec, dostal by jméno Jan.

V případě dívky bylo vybráno jméno Lucie. To ale připadalo Janě Dítětové příliš obyčejné. Navrhla, aby se miminko jmenovalo Sábinka – podle hry Vrať se, Sábinko, kterou zrovna s Františkem Laurinem zkoušela. Problém byl v tom, že se nejednalo o žádnou lidskou postavu. Ve zmíněné inscenaci se takto jmenoval pes.

Na to Jana Dítětová namítla, že to nikomu nedojde – a bylo rozhodnuto. V kariéře ani v životě tato historka ovšem sympatické herečce nikdy nedělala žádné problémy. A o původu svého jména věděla od rodičů už odmala.

S konzervatoří tatínek moc nesouhlasil

Sabina se narodila ve znamení Berana a k tomuto znamení patří tvrdohlavost. Projevila ji v době dospívání, kdy se rozhodla, že se stane herečkou. Otec, který umělecké prostředí dobře znal, byl proti a viděl její cestu spíše v širším vzdělávání.

Jeho přáním bylo, aby Sabina vystudovala gymnázium nebo šla na nějakou odbornou školu. Podala si tedy i přihlášku na střední pedagogickou školu s oborem vychovatelství. Ona si však ve čtrnácti letech prosadila přijímací zkoušky na konzervatoř. Tatínek ji sice nepomáhal, ale respektoval, že je to její volba.

Řekl jí prý: „Když uspěješ, máš jasnou cestu, ale když zkoušky neuděláš, budu rád, když bude po mém.“ Sabina uspěla, i když tím zřejmě otce moc nepotěšila.

„Tehdy studium na konzervatoři bral jako nebezpečnou nástrahu pro mladou holku,“ vysvětlovala. „Asi mě chtěl uchránit od toho, abych příliš rychle dospěla.“

Nahota není problém, když má smysl

Poprvé si diváci Sabiny všimli už v jejích patnácti letech. Nebylo divu, televizní seriály tehdy patřily k nejsledovanějším pořadům. V jednom z nich, který byl z vojenského prostředí a jmenoval se Chlapci a chlapi, dostala Sabina sice malou, ale nepřehlédnutelnou roli dívky, která svede jednoho z hrdinů a pak ho vydírá.

Zalhala mu totiž o svém věku a ve skutečnosti je „pod zákonem“.

Sabině při čtení scénáře nedošlo, že když dojde na scénu v hotelovém pokoji, bude muset všechno odložit. Pro dospívající dívku to byla pekelná úloha, takže se nejprve polekala a málem odmítla točit. Potom se ale podvolila a dodnes tak můžeme vidět na obrazovkách pohled na celé její nahé tělo zezadu.

Nebylo to naposledy, kdy se odhalila. Pokud to mělo svůj smysl a bylo to přirozenou součástí role, tak s nahotou neměla Sabina problémy. Trochu jí ale zpětně mrzí, že pokud už někde ukázala své krásné tělo, na tu roli se už po letech zapomíná. Takhle to bylo například s umělecky cenným a náročnějším snímkem Kainovo znamení.

Tehdy jí bylo sedmnáct. „Je to fotografie, kde jsem nahoře bez a tenhle snímek bude zřejmě kolovat v různých souvislostech navěky,“ mrzí oblíbenou herečku. Ničeho ale nelituje. „Byl to můj vůbec první celovečerní film, navíc nahota v něm měla své opodstatnění a smysl.“

Rocker byl u porodu!

Lásku k rockové hudbě získala Sabina už v mládí. Jezdívala s otcem do Hronova na festival amatérských divadel. O víkendech tam probíhaly taneční zábavy a jí svět divoké muziky zaujal. „Cítila jsem se trochu jako v zakázaném světě,“ uvedla.

„Vždycky jsem to celé dění pozorovala přes plot, a občas se mi tam podařilo i s kamarádkami dostat.“ Dalo by se tedy usuzovat, že se jí později líbila i hudba skupiny Kabát, ale nebylo to tak. Pravdou byl spíše opak, tahle muzika se jí nelíbila.

A přesto jí osud svedl dohromady s frontmanem kapely Josefem Vojtkem (55). Poznali se tehdy, když se Josef přestěhoval ze severních Čech do Prahy a jeho skupina hrála už trochu kultivovanější hudbu. Začali spolu chodit a Sabina otěhotněla.

Přivedla na svět dceru Valentýnu (18). Její partner byl u porodu. „Velmi mi chtěl pomoct, ale byl tak strašně vtipný, že mě to totálně vyčerpalo,“ popisovala a dodala neuvěřitelnou shodu náhod:

„Celou dobu někde za mnou hrálo rádio, kde neustále šla nějaká klasika. Když Valentýnka přicházela na svět, najednou pustili Kabáty!“

Stále je neprovdaná!

Po pěti letech vztahu a poté, co Josef uvažoval dokonce o stavbě domu, se pár rozešel. Vybral si místo Sabiny jinou ženu a odešel za ní. Proběhlo to všechno v dobrém. Další vztahovou „pětiletku“ pak prožila s Karlem Kameníkem (53), zubařem, kterého znala už od mládí.

Situace byla jako přes kopírák: páru se narodila dcerka, ke svatbě nedošlo, zato se po pěti letech spolu rozešli. Ten pátý rok jako by byl pro atraktivní herečku nějakou zakletou metou.

V dokladech jí nadále zůstává nelichotivý přídomek „svobodná“, ale Sabina to příliš neřeší. Svatební šaty si oblékla ve svých rolích už tolikrát, že nosit je jeden den osobně pro ni moc neznamená.

Modrý kód jí dává pořádně zabrat!

Hodně dlouho už Sabina natáčí seriál Modrý kód a je to prý docela vyčerpávající práce. Není divu, seriál běží v televizi už od roku 2017 a má za sebou více než 260 dílů. „Řád je tam daný nikoli na minuty, ale dokonce na vteřiny,“ konstatovala Sabina.

„Každý den se točí i 16 obrazů a čas je velmi přesně naplánovaný. Není prostor na výdech. Když tohle člověk zažívá delší dobu, je to náročné.“ Je pro ni pak svátkem, když je nějaké volno a nemusí ráno vstávat na zazvonění budíku. Svoji postavu vrchní sestry Mery má ale ráda.

„Je charakterní, barevná, zajímavá a akční,“ charakterizovala ji. „Není prvoplánová, prochází různými zvraty. Není to žádná naivka, ale zralá ženská.“ Sabině role přinesla i spoustu zajímavých poznatků z lékařského prostředí. Byla se podívat i na skutečném urgentním příjmu v pražském Motole.

Měla ovšem smůlu – a nebo štěstí – že zrovna nepřivezli žádný těžký případ. „Lékaři říkali, že kdykoliv se přijde podívat někdo zvenčí, jako naschvál se nic neděje,“ objasnila. „A jakmile prý filmaři odejdou, mají to tam zas jako na běžícím pásu.“

Bude z Valentýny stejně úspěšná muzikálová herečka?

Dcera Valentýna, kterou má Sabina s Josefem Vojtkem, zdědila po svých rodičích umělecké geny. Její srdce patří baletu, ale otec s matkou na ni mohou být pyšní i díky tomu, že začala studovat také muzikálový zpěv a herectví.

„Jsem rád, protože v tom jí můžu relativně poradit,“ uvedl Josef Vojtek. „V baletu jsem prý taky dobrý, ale jen když jsem doma sám,“ dodal se smíchem. Valentýna každopádně zdědila ještě něco dalšího, co se jí bude v životě hodit: maminčinu krásu!

Sabina se přece jen po letech vrátila k otci své dcery!

Loni v únoru se Sabina k Josefu Vojtkovi vrátila, ovšem nikoliv v osobním životě. Tam je spokojeně ženatý. Znovu se dvojice potkala na divadelní scéně v obnovené premiéře muzikálu Galileo. Sedm let předtím spolu nehráli, jak prozradil Josef.

„Vycházíme spolu dobře,“ uvedla Sabina. „V Galileovi se zrovna na sebe mračíme a vždycky máme co dělat, abychom se vydrželi nesmát.“ Muzikál v nich vyvolává i vzpomínky na dobu, kdy byli ještě partnery a hráli v tom samém představení!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...