Když se chlapovi líbíte…

Chcete se zase seznámit? Jak ale poznat, že se muži líbíte? Nečekejte na slova!

Dejte na celkový dojem! Všímejte si řeči jeho těla, očního kontaktu, mimiky a gest. Neverbální komunikace odhalí víc, než si myslíte. Slova neřeknou vše! Pozorujte řeč jeho jeho těla, mimiku a gesta. A hned budete vědět, na čem jste!

To, jestli o vás muž stojí, poznáte podle jeho postoje: Když stojí a má hlavu svěšenoua je lehce ohnutý, je to příznak, že zájem nemá. Muži, kteří chtějí ženu zaujmout, zvednou podvědomě hlavu a vypnou hrudník.

Také vás může zajímat ...

Tady však buďte opatrná. Když dává muž při postoji ruce v bok nebo je kříží, vyjadřuje svoji dominanci a chce si dokázat, že vás lehce získá.

Jeho cílem ale není opětovat vaši lásku. Ruce by měl mít volně podél těla. Ruka v kapse může znamenat, že je z vás nervózní a potřebuje si dodat jistotu. Pokud k vám chlap stojí bokem, je v myšlenkách bohužel už na odchodu.

Dívá se vám dlouze do očí

Upřímný pohled do očí je nejdůležitější signál toho, že o vás muž má zájem. Až příliš upřený pohled ale někdy znamená, že vás chce chlap získat za každou cenu. Spíš než dlouhý hypnotický pohled je lepší setkání očima, kde se odráží laskavost.

Pozorujte zorničky jeho očí. Jejich rozšíření znamená, že se mu líbíte. Pokud rychleji mrká očima, sedí proti vám nejistý muž. Pokud takového nemusíte, berte tento signál jako varování. To, že na vás muž upřeně civí, nemusí být vždy projevem erotického
zájmu. Někdy vás ten druhý zkouší analyzovat a zkoumat stejně jako vy jeho.

Usmívá se na vás a nehýbe obočím

Pocity se odrážejí v obličejové mimice. U mimiky sledujte hlavně dolní část obličeje. Zatímco horní část, jako je čelo a obočí, vyjadřuje spíše negativní emoce, ty pozitivní se objevují kolem úst.

Pokud se na vás muž často usmívá, přičemž jeho pusa není otevřena na maximum, je to projev toho, že je vám nakloněn. Typický americký, umělý úsměv ale nemá s vřelými a opravdovými city vůbec nic společného. Takový muž je neupřímný, dominantní a cítí se být nadřazen.

Právě rozšířený úsměv má za následek i krčení obočí či čela, což do obličejové mimiky promítá i negativní emoce, které muž nevědomě pouští ven.

Letmo se vás zkouší dotknout

Jedním z důležitých signálů zájmu jsou nenápadné doteky. Jakmile vás muž letmo pohladí po rukou či po tváři, vyjadřuje svou vřelost a city. Tyto dotyky by měly probíhat velmi opatrně, pomalu a něžně.

Jakmile vás muž letmo pohladí příliš rychle a přitom cokoli vypráví, není to upřímné. Pokud si v průběhu rozhovoru navíc hladí své vlastní ruce, můžete si být jista, že chce rozhovor ukončit nebo se kvůli něčemu cítí být vinen. Určitě byste se nerada později dozvěděla, že nejste jediná žena v jeho životě.

V gestech rukou vám otvírá náruč

Posledním signálem, kterého byste si měla všímat, jsou mužská gesta, tedy pohyby rukou, nohou či celým tělem. Když muž mluví, sledujte, jestli pohybuje dlaněmi směrem k vám a tím vám podvědomě otvírá svou náruč.

Chce vám tak nabídnout svůj prostor a také vás tím ochránit. Pokud rychle a okázale gestikuluje a rozhazuje rukama jako temperamentní Ital, jen se předvádí a vás příliš nevnímá, a tak o vás ani vlastně nemá skutečný zájem. Jestliže rychle třese jednou nohou, je to projev jeho velké nervozity.

Dává ruce na stůl k těm vašim

Když jedete autobusem a někdo se na vás začne lepit, je vám to nepříjemné, protože narušuje váš osobní prostor, který má každý asi 30 cm kolem sebe.

Pokud vás muž pozval na večeři, sledujte, jak daleko dává na stole své ruce od těch vašich. Pokud je přibližuje, chce vstoupit do vašeho osobního prostoru. Takový pohyb by samozřejmě měl být zcela přirozený.

Projevuje se to i tím, že partner stále přibližuje svoji skleničku k té vaší nebo si odkládá svůj mobil na stůl do vaší půlky stolu. Pokud nejsou jeho ruce za celý večer na stole, může to vyjadřovat jeho nejistotu či nezájem.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...