Když se Patrick Swayze opil, musela před ním žena utíkat z domu!

„Prožil jsem víc než deset lidí dohromady, takže je v pořádku, že umírám.“

Idol mnoha dívek a žen, hollywoodská hvězda Patrick Swayze (+57) měl dlouho problémy s alkoholem. V takových chvílích se ho manželka bála!

Jedno se musí tomuto legendárnímu herci nechat: ať už byl na vrcholu slávy a v září reflektorů nebo ať prožíval tragédii a beznaděj, vždycky se ke svému životu stavět s důstojností a pokorou.

Odmítl šest milionů dolarů!

V Patrickovi se dobře spojovaly geny jeho rodičů: matka byla kultivovaná učitelka tance, otec naopak drsný boxer a jezdec rodea. Navíc měl po předcích v žilách i indiánskou krev. To všechno dodávalo herci neodolatelné kouzlo drsňáka s citlivou duší. Jako student byl Patrick skvělý sportovec, vynikal v atletice, plavání, gymnastice i fotbalu.

Také vás může zajímat ...

Hodně ho zajímal i tanec, který rovněž dobře ovládal: jeho obsazení do nejslavnější role instruktora Johnnyho nebylo rozhodně náhodné. Tanec dokonce přímo studoval v New Yorku. Díky svému talentu se brzy objevil na jevišti v muzikálech. Netrvalo dlouho a pohledný mladík dostal i nabídky na filmové role. Ve slavném Hříšném tanci mu bylo už 34 let.

Tenhle snímek z něho udělal hvězdu a plakáty s ním zdobily pokoje dívek na celém světě. Když se před časem dělala v Anglii anketa, který film viděly tamní ženy nejčastěji, byl to právě Hříšný tanec – v průměru patnáctkrát!

Úspěch filmu si samozřejmě žádal pokračování, ale Patrick se k roli odmítl vrátit a nepřesvědčilo ho ani šest milionů dolarů.

V této roli zůstane už "nesmrtelný".
V této roli zůstane už „nesmrtelný“.

Přestal, až když od něho odešla

Ačkoliv by mohl mít stovky nebo tisíce žen, patřil Patrick k těm vzácným hollywoodským výjimkám: celý život byl mužem jediné ženy. V devatenácti letech poprvé potkal v tanečním studiu své matky o čtyři roky mladší Lisu Niemi (60). Předtím sice flirtoval s mnoha matčinými studentkami, ale s Lisou to bylo od začátku o něčem jiném. Pět let spolu chodili a pak se vzali.

Patrick své ženě nikdy nebyl nevěrný. Překonali spolu i kritická období, například předčasnou smrt hercova otce (který zemřel ve stejném věku jako později on sám), sebevraždu starší Patrickovy sestry i období, kdy herec podléhal alkoholu. Ten z něho dělal neovladatelného násilníka.

Lisa později uvedla, že dokud byl Patrick střízlivý, byl tím nejmilejším člověkem na světě; v opilosti mu ale nedělalo problém někomu ublížit. Před jeho útoky musela dokonce několikrát utéct z domu. Téhle závislosti se naštěstí herec zbavil, mimo jiné i proto, že Lisa ho na čas skutečně opustila. Částečně pak vystoupil i z hvězdného kolotoče, od počátku 90.

let už hrál jen v malých filmech.

Vysvětloval to tím, že sláva mu zamotala hlavu a ničila smysl života.

Pohřbívali ho předčasně

Alkohol spolu s cigaretami, se podepsaly zcela jistě i na Patrickově zdraví. V roce 2007 se od lékařů dozvěděl, že má rakovinu slinivky, což je jeden z nejzákeřnějších druhů této nemoci. Dávali mu jen pár měsíců života. Patrick ale bojoval a přestože noviny několikrát přinesly zprávu o jeho smrti, získal pro sebe ještě dva roky. Prohlašoval: „Štve mě, jak moji nemoc pořád omílají v novinách.

Chci v klidu umřít doma, držet při tom Lisu za ruku, a hlavně nechci žádný soucit.“ V září 2009 mu ale definitivně došly síly. Lisa, která s ním byla do poslední chvíle, tak zůstala sama. S Patrickem totiž neměli děti, ačkoliv se o to zoufale snažili.

Tisíce fanoušků se s hercem přišly rozloučit do města Lake Lure v Severní Karolíně – právě tam se totiž natáčela většina scén Hříšného tance!

Patrick Swayze sice předčasně odešel z tohoto světa, ale taneční instruktor Johnny bude dál nesmrtelný.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...