Když se Petr Kratochvíl zamiloval do jiné, Lucie Bílá to na něm poznala!

V Petrovi, o 15 let starším, našla konečně muže, který jí opravdu věřil.

Životem slavné české zpěvačky Lucie Bílé (51) prošlo už hodně mužů. Dítě měla ale jen s jedním z nich, s producentem Petrem Kratochvílem (66).

Mimořádně úspěšné ženy to nemají s hledáním životního partnera vůbec snadné. Je totiž jasné, že mají větší nároky a ty může naplnit jen málo mužů. Pokud se jedná ještě o ženy, které jsou ctižádostivé a tvrdohlavé jako Lucie Bílá, šance uspět se ještě snižuje.

Platí to i přesto, že Lucie je současně hodně vnímavá a citlivá bytost – nebo vlastně právě proto!

Divadlo TaFantastika bylo dlouho Petrovou (vpravo) a Luciinou srdeční záležitostí.
Divadlo TaFantastika bylo dlouho Petrovou (vpravo) a Luciinou srdeční záležitostí.

Stěhování skončilo potupou!

Také vás může zajímat ...

Hana Zaňáková, jak zní pravé jméno několikanásobné České slavice, nebyla typickou holčičkou, která si hraje s panenkami. Nejradši by si bývala se starším bratrem hrála na vojáky, což ale samozřejmě většina kluků bere ze strany holky jako potupu. Už od dětství měla Lucie jasno, že chce být zpěvačkou a tak se po základní škole přihlásila na konzervatoř. Měla smůlu, nedostala se tam.

Nastoupila do učebního oboru švadlena v národním podniku Triola a tuhle práci také pak začala dělat. Zpěvu se ale nevzdala, musela ho ovšem omezit na vystupování po večerech. Jednalo se o tvrdý rock, ale slávu Lucii nakonec přinesl jednoduchý pop a písnička Neposlušné tenisky. Za jejím úspěchem stál známý český hudebník a producent Petr Hannig (71).

Pak ale mezi nimi došlo ke sporům a zpěvačka se takřka z hodiny na hodinu prý ocitla na ulici.

Půjčila si byt od kamarádky, ale prožila tam kruté ponížení: mladík, který se v metru nabídl, že jí pomůže se zavazadly, Lucii v bytě brutálně znásilnil!

Se synem Filipem má úžasný vztah.
Se synem Filipem má úžasný vztah.

Dozvěděla se to z novin!

První velkou láskou stále úspěšnější zpěvačky byl Tomáš Holý (+21), bývalý dětský herec, který ale nechtěl v kariéře pokračovat a studoval místo toho práva. Lucie se s ním chtěla seznámit. „Tomáš byl v té době sám, rozešel se s dívkou, a byl z toho smutný. Kamarád, který se o tom zmínil, mi dal číslo, na které jsem bez rozpaků zavolala. Jmenuji se Lucka a chci s tebou chodit, co ty na to?

A on, že jo,“ popisovala později ve své knize. Lucie si sice dnes nemyslí, že by jim rozdílnost povah dovolila vybudovat celoživotní pouto, ale osud jí ani nedal šanci to zjistit. Tomáš tragicky zahynul při autonehodě a ona se to dozvěděla od bytného, který jí přinesl noviny, kde se o tom psalo. Zdrcená zpěvačka pak nebyla schopná několik týdnů vůbec vyjít ze svého bytu.

Tomáš zanechal v jejím srdci hlubokou stopu a nebylo proto divu, že když si pak našla dalšího přítele, hodně jí mrtvou lásku připomínal. Měl ale bohužel špatné vlastnosti: chtěl Lucii ovládat a udělat z ní svoji služku. Srážel jí dokonce sebevědomí tvrzením, že zpívá falešně.

Lucie mu hodně obětovala a od ubíjejícího vztahu jí osvobodilo to, že si dotyčný nakonec našel jinou dívku.

I po rozchodu se Petr k synovi hrdě hlásí.
I po rozchodu se Petr k synovi hrdě hlásí.

Byl jiný než ostatní

Producent Petr Kratochvíl potkal Lucii při práci na muzikálu Zahrada rajských potěšení v roce 1993. Měl za sebou už pestrý život ve všech směrech. Otce ztratil v šesti letech, kdy ho viděl naposledy. Později se dozvěděl, že emigroval do Švýcarska, hledal ho tam, ale on se s ním nechtěl setkat. Místo toho Petr objevil svého utajeného nevlastního bratra.

V roce 1980 Petr emigroval i se ženou nejprve do Rakouska a potom do Spojených států. Tam začínal od nuly a vypracoval se k úspěchu a bohatství. Z emigrace se vrátil počátkem 90. let. Byl v té době ženatý a měl i milenku. Lucie ho velmi zaujala. „Zpívala skvěle, navíc se mi líbila, šel jsem do toho,“ prohlásil.

Měl dostatek životních zkušeností, které jí mohl předat a zároveň jí byl oporou. Bylo mu sice o patnáct let víc, ale to byla pro Lucii spíš výhoda. „Petr se choval tak odlišně od všeho, co jsem poznala. Jako by spadl z Měsíce. Věřil mi, a to i přesto, že určitě o mně slyšel samé hrozné věci,“ potvrdila zpěvačka. Neřešila to, že má Petr s rozvodem problémy.

A vydržela i útoky jeho bývalé milenky, která v depresích prý hubla o dvanáct kilogramů a nově zamilované dvojici neustále vyhrožovala. „Nikdy jsem mu nevyčetla, že se o rozvod málo stará. Pochopila jsem, že papír není podstatný, podstatný je vztah. Když ten nedrží pohromadě, papírem se zalepit nedá,“ konstatovala Lucie.

Nemusela proto říct Petrovi své „ano“ předtím, než se rozhodla mít s ním dítě.

Pavlína kvůli Petrovi obětovala kariéru.
Pavlína kvůli Petrovi obětovala kariéru.

Přiznal se jí v pět ráno

Láska vydržela sedm let, i když procházela různými proměnami. V první řadě tu byla kariéra čím dál úspěšnější Lucie. Petr byl na začátku vztahu přece jen zvyklý vládnout a to pomalu přestávalo platit. Za druhé mu Lucie dávala upřímně najevo, že by přece jen jejich vztahu dala oficiální punc, když už spolu vychovávají synka. Do toho se ale Petrovi moc nechtělo.

A pravdou také je, že po celý svůj život si nepotrpěl moc na věrnost. Inteligentní a všímavé ženy na partnerovi většinou poznají, když se zakouká někde jinde a Lucie nebyla výjimkou. Ve své knize to vylíčila takto: „Pamatuji si přesně ten okamžik – mohlo být asi pět ráno – když jsem Petrovi vyčerpaná a zoufalá řekla: Co se to s tebou děje? To přece nejsi ty. Jsi jako vyměněný.

Ty musíš být strašně zamilovaný.“ Co na to mohl její přítel odpovědět, když měla pravdu, Skutečně už v té době jeho srdce více patřilo bývalé Miss Pavlíně Baburkové (44).

Pro Lucii to bylo o to horší, že se jednalo o její kamarádku.

Tomáš vyměnil herectví za paragrafy.
Tomáš vyměnil herectví za paragrafy.

Dál věří v trvalou lásku!

Dvojice, která slavila tolik společných pracovních úspěchů, se tedy rozešla, ale obešlo se to bez společenských skandálů. Nejen s ohledem na společného syna zůstali Petr a Lucie v přátelském vztahu – spojovaly je také podnikatelské záležitosti. S Pavlínou měl Petr další čtyři děti, zatímco Lucie vystřídala několik lásek i manželství a úspěšně vychovala Filipa v sympatického mladého muže.

V jednom rozhovoru prohlásila, že v ní každý muž zanechal hlubokou stopu, ale že dál věří v lásku, která trvá napořád. Když si člověk něco moc přeje, tak to prý prostě potká.

S Petrem jí to sice nevyšlo, ale těch sedm společných let bylo určitě jednou z nejlepších kapitol v jejím životním příběhu.

Jakou má asi láska s Radkem perspektivu?
Jakou má asi láska s Radkem perspektivu?

Jednou jí to třeba vyjde

Další milostné osudy Lucie jsou dostatečně známé: po rozchodu s Petrem prožila krátké románky s podnikatelem Radkem Pokorným (47) a hercem Janem Révaiem (43). Všechny překvapila svatbou s hudebníkem Stanislavem Penkem (35), ale po roce byl konec. Právě tak jí nevydrželo ani manželství s Václavem Noidem Bártou (36). Delší vztah pak prožila s kavárníkem Petrem Makovičkou (41).

Nedávno opět šokovala veřejnost, když se dala dohromady s fitness trenérem Radkem Filipim (34), mladším o 17 let.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...