Když si princ Radovan okatou Káču vzal

Český Ivánek nosil po kapsách sladkosti pro českou Nastěnku

Mohl mít tolik žen a on si hned vybere jen jednu a šmytec. Řeč je o herci a zpěvákovi Josefu Zímovi, který většinu života strávil s atraktivní herečkou Evou Klepáčovou. Svou láskou na celý život.

Také vás může zajímat ...

Poprvé se potkali v době, kdy bylo půvabné slečně Evě krásných patnáct let. Rodinná legenda praví, že Josef tenkrát dorazil s partou kamarádů do kavárny ve stejnou dobu, kdy tam zašla i Eva s kámoškami. „To je ale hezká holka, ta by se mi líbila,“ svěřil se prý tehdy svým kumpánům. Jenže když se dozvěděl, kolik té okaté krásce je, bylo po vyznáních lásky.

Dokonce na několik dalších let.

Osudové přijímačky

„Se svou ženou jsem začal chodit už na škole,“ říkával vždycky Josef Zíma. Jak vyplývá z předešlých řádek, nemyslel tím obecní či základní školu, ale slavnou DAMU. Žena jeho života se tam ucházela o místo studentky ve chvíli, kdy v přijímací komisi seděl za studenty i její budoucí muž.

Tak co, vezmou mě?

O pár desítek minut později jste je mohli zahlédnout při důvěrném rozhovoru na chodbě školy. Zvědavá Eva se z Josefa pokoušela vyrazit informaci, jak vlastně její snaha dopadla. Vezmou ji, nebo… A sympatický student jí pro změnu s radostí v hlase sdělil, že páni profesoři se shodli. Tohle šikovné děvče prostě musíme vzít.

A aby řeč nestála, pozval hned nadšenou Evu na rande.

Verše lásky na provoněném papíře

Byla to tenkrát láska na druhý pohled. Zvlášť když elegantní, dobře vychovaný mladík věděl, jak na svou romantickou lásku. Svá překvapení doslova vytahoval z rukávu. Jednou se v něm objevila nádherná růže, podruhé pár veršů napsaných na provoněném papíru.

A protože láska opravdu prochází žaludkem, nosíval galantní mladík po kapsách oblíbené sladkosti své vyvolené.

Svatba doslova filmová

To, že ji jednoho krásného dne požádal o ruku, považoval za tu nejpřirozenější věc na světě. A byla svatba. Filmová svatba. Eva, která už měla za sebou svůj životní film Hrátky s čertem, tenkrát točila snímek Slečna od vody. Všichni věděli, jak moc se jí líbily šaty, které v něm oblékla.

A tak jí kolegové nechali ušít jejich kopii, o slavnostní make-up nevěsty se postarala šikovná paní maskérka.

A navíc šel krásné Evě za svědka sám režisér filmu Bořivoj Zeman.

Další zamilované hovory už brát nebudu!

Brzy se ale měla mladá paní přesvědčit o tom, že vzít si ženami obletovaného krasavce není jen tak. V dobách, kdy v předsíních bytů vedle telefonu ležely nepříliš objemné telefonní seznamy se skutečnými telefonními čísly účastníků, nebylo tak těžké zjistit to, které patřilo milovanému princi Radovanovi.

Když konečně Evu přestalo bavit zvedat telefony Josefových fanynek, její muž učinil v zájmu klidu v rodině v té době neobvyklý krok.

Nechal si změnit a utajit číslo.

Prokurátor se s princem nemazlil

Růžovou nit příběhu krásného manželství Evy a Josefa přestřihl osud. Nechal tehdy usnout slavného zpěváka zrovna ve chvíli, kdy seděl za volantem auta plného kolegů, s nimiž se vracel ze zájezdového představení. A protože v té době byl oficiálně na vojenském cvičení a následky nehody byly tragické, dostal vojenského prokurátora.

A ten se s milovaným princem opravdu nemazlil.

Podmínka a zaplacení škod a výloh

„Dostal jsem tehdy tři roky podmíněně, zákaz řízení a povinnost uhradit škody a léčebné výdaje,“ vzpomínal na zdrcující rozsudek oblíbený zpěvák. „V praxi to znamenalo, že mi tři roky sráželi dvě třetiny z platu,“ dodával s tím, že si samozřejmě svou vinu jasně uvědomoval.

Do pekla chtěla vzít i dceru

Největší obětí nakonec byla sama Eva. Neunesla tlak na svého muže, kterému vždycky někdo připomněl, že zabil režiséra Jiřího Jungwirtha, který tehdy s ním ve voze seděl. I hubatá Káča může mít slabou chvíli. V té své se Eva rozhodla, že skončí se svým životem. A že s sebou do pekla vezme i tehdy malou dceru Zuzanu.

Zachytilo ji lano od trolejí

Jen shodou okolností nedošlo k nejhoršímu. Přítomní svědci na poslední chvíli doslova vytrhli zoufalé ženě dítě z náručí. Jenže jejímu skoku z okna už zabránit nedokázali. Naštěstí její děsivý pár zpomalilo lano, na němž visí tramvajové vedení. Pokus o sebevraždu tak skončil jen těžkým poraněním kotníků.

Dlouho se lékaři nedokázali shodnout, zda bude před tím tak aktivní Eva vůbec někdy chodit.

Usnula a už se neprobudila

Navíc začala trpět maniodepresivní psychózou a musela vyhledat pomoc psychiatrů. Ať se její blízcí i ona sama sebevíc snažili, už nikdy nebyla taková jako dřív. Josef se o ní staral, jak to šlo. Na konci jejího života mu v tom pomáhaly i ošetřovatelky. A pak jednoho dne usnula a už se neprobudila. „Dodnes se doma cítím divně, když už tam Evička není,“ povzdechl si ještě nedávno Josef Zíma.

Princ, který ztratil svou milovanou Káču.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Staré dobré časy

V pestré nabídce měsíčníku STARÉ DOBRÉ ČASY čtenáři najdou vzrušující příběhy ze soukromí českých i zahraničních hereckých a pěveckých legend nedávné minulosti.

Komentáře

reklama