Když strach zabíjí lásku

Možná jste zažila zklamání a byla podvedená. A tak se ve vás usídlil strach. Bez důvěry se ale vztah nevybuduje. Se ztrátou důvěry vztah
navždy skončí a neexistuje. Jak se zbavit pocitu ohrožení a podezíravosti?

Mučení vlastní hlavy

Také vás může zajímat ...

Někdy je bolest ze zklamání tak mocná, že do partnera projektujete své špatné zkušenosti. Zoufale potřebujete lásku, ale často ji neumíte přijmout. Láska potřebuje svobodu, jenže ta ve vás vyvolává pocit ohrožení. A tak začnete podezírat a tím odsuzujete sama sebe do otroctví svých představ. Začnete chlapa dusit, až ztratí nervy a odejde.

A s tímto přístupem, utvrzeným špatnou zkušeností, hledáte další vztah… Může to vyjít?

Naučte se to přijmout

Proto je důležité spolu mluvit, ptát se, naslouchat si a zajímat se jeden o druhého. Jen tak druhého pochopíte. A i když ho nepochopíte, alespoň můžete při jmout to, čemu nerozumíte, protože jste to nikdy nezažila. To je důležité, aby ten, kdo nedůvěřuje, přestal druhého vnímat jako soupeře, který mu chce ZASE ublížit.

Dáváte-li druhému najevo, že jste tu pro něj, dříve nebo později tomu uvěří.

Světlo je silnější, než tma.

Křehká místa srdce

Je důležité, aby partner porozuměl křehkým místům vašeho srdce, která se pomalu hojí. Může to trvat spoustu času, ale láska je nejlepší lék. Jen váš přístup rozhoduje o tom, komu zkusíte věřit a jestli do vztahu kromě strachu vpustíte i důvěru. Váš život není to, co prožíváte, ale to, jak to vyhodnocujete. Jste-li přesvědčena o tom, že žijete strašný život, pak se budete cítit strašně.

Vaše domněnka či představa rozhoduje o tom, jak se cítíte.

Konec bez bolesti

Usmyslíte-li si, že je pro vás někdo špatný, dotyčný nemá šanci to změnit. Změnit to můžete jen vy sama tím, že mu dáte šanci. Důvěra je schopnost dát druhému příležitost, aby vás zranil, a doufat, že to neudělá. Kdo byl zraněn, má pocit, že nikomu nelze věřit. Má strach, vždyť ho to bolelo. Jenže není lepší konec bolesti než bolest bez konce?

Vztahy nejsou složité, to jen my si je komplikujeme.

Domněnky nejsou fakta

Domněnky jsou pochybnosti. Místo složitého spekulování: „Co když dnes byl s jinou? Co když zítra bude s jinou?“ si zjednodušíme vztah. Chybí vám? Zavolejte mu. Chcete ho vidět? Napište mu. Chcete mu něco svěřit? Řekněte mu to. Chcete jeho vysvětlení? Zeptejte se ho. Něco se vám nelíbí? Vybalte to na něj. Něco si přejete? Požádejte o to. Něčeho se bojíte? Sdílejte to.

Jednoduše řečeno: Pojďte s tím na světlo! Mluvte! Jak začít zase věřit? Myslíte, že znovu někomu uvěřit je těžké. Ve skutečnosti tím však odložíte veškeré závaží z minulosti. Když nepůjdete za tím, co chcete, nikdy to nebudete mít. Když se nebudete ptát, odpověď ve vaší mysli vždycky bude NE. Když se nehnete z místa, zůstanete v něm napořád. Jen s důvěrou má váš vztah šanci.

Bez důvěry ne.

Až budete váhat, čemu dát přednost, napište si plusy a mínusy, které cítíte.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...