Když vás bolí hlava

Bolest hlavy může přijít kdykoliv během celého dne. Spustit ji může téměř cokoliv. Stres, nachlazení či nezdravé jídlo. Jen tak snadno se jí ale nezbavíte. Nebo snad ano? Vyzrajte nad ní do několika minut!

Hlava vás bolí týden co týden a nic nepomáhá? Vyzkoušeli jste už všechno včetně léků na bolest a pořád nic? Je tedy čas sáhnout pro osvědčené rady našich babiček a prababiček.

Také vás může zajímat ...

Čerstvé či sušené borůvky

Zalijte hrst borůvek litrem vroucí vody a nechte deset minut louhovat. Pak čaj přeceďte a vypijte. Borůvky účinně odbourávají napětí v hlavě.

Vrbová kůra

Velmi účinná je tinktura anebo čaj z vrbové kůry. Obsahuje totiž sloučeniny kyseliny salicylové, které tlumí bolesti. Stejně tak zabírá i odvar z devětsilu lékařského. Ale sami ho doma nezkoušejte, jelikož obsahuje i silně jedovaté části. Kupte si ho raději v lékárně.

Udělejte si silný vývar

Vývar se nemá jíst jenom v případě, že jste měli delší společenský večer a ráno se necítíte ve své kůži. Zabírá i na bolest hlavy! Uvařte si zeleninový nebo hovězí vývar, ale jen mírně osolený, a přidejte do něj čerstvou petrželku.

Namasírujte se olejem

Při opravdu mírných bolestech hlavy poslouží i mátový olej. Vmasírujte si pár kapek na spánky. Příjemně vás ochladí, navodí pocit únavy a zároveň utlumí bolest. Spánky si potírejte klidně i několikrát denně.

Zkuste dechové cvičení

Pár minut se soustřeďte na pravidelné dýchání. Nadechujte se nosem a vydechujte hlubokým výdechem až do břicha ústy. Pokud jste zrovna ve stresu, uvidíte, jak rychle se vám uleví.

Snažte se vůbec na nic nemyslet, jen ležte a soustřeďte se na pravidelný dech. Na sedm dob se nadechujte, na deset vydechujte. Uvolní se vám dýchací cesty a bolest brzy povolí

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama