Když vás trápí bolest v uších

Olivový olej by měl být součástí každé domácnosti.

Pulzující bolest, tlak v uších i nepříjemné píchání. To vše provází onemocnění uší. Ne vždy je ale zapotřebí hned běžet k doktorovi. Občas zaberou obyčejné babské rady.

Počátky zánětu středního ucha můžete vyléčit i sami doma. Stačí jen vědět, jak na to. Využijte přírodní antibiotika a namíchejte si domácí ušní kapky. Je to jednoduché, a navíc účinné

Také vás může zajímat ...

Bylinné kapky

Na jejich přípravu budete potřebovat lžičku lichořeřišnice, lžičku šalvěje, lžičku myrty a 200 ml šedesátiprocentní pálenky nebo lihu. Směs bylinek dobře promíchejte a jednu až dvě lžičky nasypejte do uzavíratelné nádoby.

Léčivky zalijte lihem anebo pálenkou a nechte čtrnáct dní macerovat na světlém a suchém místě. Denně nádobu trochu protřepejte. Po dvou týdnech kapky přeceďte a následně uchovávejte v lednici. Dva týdny užívejte třikrát denně dvacet pět kapek.

Nahřátý olivový olej

Zahřejte na plotně dvě lžíce olivového oleje a ten si pak kapátkem, jež seženete v lékárně, do každého ucha nakapejte. Postačí dvě až tři kapky dvakrát denně.

Léčivý čaj

Půl lžičky skořice smíchejte s půl lžičkou rozdrceného řebříčku, s dvěma roztlučenými badyány a půl lžičkou fenyklu. Lžičku a půl směsi přelijte 300 ml vroucí vody a nechte patnáct minut louhovat. Pak přeceďte a čaj vypijte. Proceduru opakujte dvakrát denně po dobu čtrnácti dní.

Inhalujte šalvěj a majoránku

Co na inhalaci budete potřebovat? Jednu polévkovou lžíci šalvěje, lžíci majoránky a lžíci meduňky. Všechny byliny přelijte litrem a půl vroucí vody a deset minut louhujte. Následně se nad hrnec s odvarem posaďte a překryjte si hlavu ručníkem. Inhalujte dvakrát denně deset minut.

Octový ušní výplach

Nic vás bolesti v uších nezbaví rychleji než jablečný ocet. Smíchejte 1 dcl kvalitního jablečného octa s jednou lžící lihu a tekutinou naplňte injekční stříkačku. Tu seženete v každé lékárně.

Nakloňte hlavu tak, aby vám octová voda v uchu zůstala a požádejte někoho, aby vám injekcí do ucha tekutinu vpravil. Zůstaňte v této poloze alespoň tři minuty a pak uši vystřídejte. Opakujte jednou denně po dobu tří dnů.

Cibulový obklad

Tato zelenina obsahuje protizánětlivé složky, a proto se hodí i na léčení bolesti ucha. Dvě větší nasekané cibule pomačkejte a rozprostřete je na nahřátý šátek nebo utěrku.

Šátek pak zamotejte tak, aby cibule nevyklouzla ven a přiložte si ho na obě uši a zavažte pod bradou. Nechte působit dvacet minut. Zábal provádějte vždy ráno a večer po dobu jednoho týdne.

Sůl nad zlato

Hrnek kvalitní mořské soli zabalte opět do nahřáté utěrky, ručníku nebo jiné látky a zavažte si ho přes uši tak, aby sůl ze šátku nevypadla. Lehněte si a půl hodiny odpočívejte. Postup opakujte jednou denně po dobu jednoho týdne.

Česnečka zabere vždycky

Česnek se do ucha rozhodně nestrká. To jsou skutečně jen pověry. Pokud chcete bolest v uších léčit touto surovinou, pak uděláte nejlépe, když si uvaříte pořádně silnou česnečku, kterou vyléčíte nejen bolest v uších, ale i další neduhy.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...