Ke spokojenosti stačí málo

Krásný a láskyplný vztah není o velkých gestech. Partneři ho mnohem snadněji dosáhnou drobnostmi, které zpestří jejich každodenní stereotyp. Jakými?

Stačí nenápadné projevy lásky. Třeba vzít partnera jen tak kolem pasu, obejmout ho, sem tam ho pohladit, dát mu pusu, občas mu něco hezkého zašeptat do ouška. To vše mezi vámi vytváří hluboké pouto. Posílí to také vaše emocionální zdraví a lépe se pak vyrovnáváte i s různými problémy.

Také vás může zajímat ...

Překvapení a sny

Partnera jistě potěší i drobná překvapení. Ať už jde o oblíbené jídlo, malý dárek, lístek do divadla nebo cokoli jiného. Jde hlavně o pocit, že druhý na vás myslí, že mu nejste lhostejní a znáte jeho libůstky.

Dobré je také mít společné sny. Ať už o romantické dovolené nebo o novém bytě. Tyto sny vás neustále sbližují a pomáhají hledět do budoucnosti „ve dvou“. A rozhodně příliš nevyčítejte. I když se vám něco právě nelíbí, zkuste být trochu nad věcí.

Posuďte sami, zda je lepší prožít další pohodový večer nebo se hádat kvůli malichernostem. Neustálé výčitky mohou mít navíc na vztah destruktivní důsledky.

Nic není samozřejmost

Nejčastější partnerskou chybou je, když vše hezké začnou vnímat jako samozřejmost. Partneři si navzájem přestanou skládat komplimenty, protože to je přece jasné, když jsou spolu, tak proč to stále opakovat, což je bohužel ten největší omyl.

Postupem let se i na základě těchto maličkostí ze vztahu vytrácí to podstatné – vzájemná úcta a obdiv. Proto raději stále chvalte, děkujte, buďte všímaví a snažte se dělat druhému radosti. Jakmile ve vztahu začnete komentovat jen to špatné, je to cesta do pekel.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...