Ke zdravému srdci pomohou léčivé bylinky

Lidské srdce pracuje bez odpočinku, doslova každou vteřinu od našeho narození až do smrti. Proto byste o něj měli pečovat s láskou a dopřát mu jen to nejlepší. Vždyť od jeho zdraví se bude odvíjet celý váš následující život.

Na hmotnosti záleží Pro zdraví srdce je velmi důležitá životospráva. Protože těžká obezita zatěžuje srdeční sval, snažte se udržovat optimální hmotnost svého těla, což znamená váhu přiměřenou vašemu věku a výšce.

Také vás může zajímat ...

Také musíte pamatovat na dostatek minerálů ve vaší stravě. Třeba takový hořčík je nejdůležitější prvek pro srdce. Nejvíce je ho obsaženo v růžičkové kapustě, kakau, slunečnicových a dýňových semenech či celozrnném pečivu.

Bez vitaminů to nepůjde Dále pro správnou funkci svého srdce potřebujete vitamin A, který je obsažen v másle, vaječném žloutku či telecích játrech. A také v rybách, jako jsou sledi a makrely. Nesmíte zapomenout ani na vitamin E, který se nachází v obilných klíčcích, slunečnicovém oleji, lískových oříšcích a pupalkovém oleji.

Důležitý je také vitamin B6, obsažený například v růžičkové kapustě, zelí, tresce a pšeničných otrubách, a konečně vitamin B2, obsažený ve vejcích, plnotučném mléku, tvarohu a droždí. Hloh a jinan V přírodě naštěstí roste spousta léčivých bylin, které lidskému srdci prospívají.

Jednou z nich je například hloh, který je považován doslova za univerzální lék, který rozšiřuje cévy pro snadnější prokrvení a zvyšuje sílu srdeční pumpy, aniž by nepříznivě ovlivňoval tepovou frekvenci.

Dále pak je to třeba jinan dvoulaločný, který je známý také pod názvem ginkgo biloba. Jinan podporuje krevní oběh, krev lépe proudí a zásobuje všechny části těla kyslíkem a živinami. Tak výrazně snižuje zvýšenou krevní srážlivost, snižuje riziko infarktů.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...